Громадський центр правосуддя відновив надання правової допомоги в офісі та на виїздах

У зв’язку з пом’якшенням карантинних обмежень, Громадський центр правосуддя в місті Татарбунари відновив надання безоплатної правової допомоги в офісі та на виїздах.

Як повідомляє пресслужба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», зокрема, за останній тиждень правники Центру з виїзними прийомами відвідали обласний Центр матері та дитини, декілька сільських рад та трудових колективів Татарбунарського району Одещини.

За час поширення пандемії COVID-19, у жителів громад зібралося багато правових проблем, які вимушений карантин тільки загострив – зокрема, земельні питання, соціальне забезпечення, працевлаштування, доступ до правосуддя.  

Правники Громадського центру правосуддя супроводжують вирішення питання щодо укладання трудових договорів та законності дій адміністрації підприємства, з яким звернулися медичні працівники КНП «Татарбунарська центральна районна лікарня». Також важливу проблему підняла на прийомі в офісі Громадського центру правосуддя заступниця директора ДНЗ «Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище» Валентина Ужевко. Вона представляла інтереси вихованки цього училища, яка за медичними показниками має вади розумового розвитку. Ситуація ускладнена тим, що дівчина завершила навчання в училищі і наразі фактично залишається напризволяще - самостійно працювати та обходити себе не може, родичів та близьких немає, подальше перебування у навчальному закладі неможливе. Зважаючи на складність проблеми, для представництва інтересів дівчини залучено адвоката Центру Олександра Ковпака. Крім того, узгоджено з директоркою районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Яною Леонтьєвою співпрацю у вирішенні питання влаштування дівчини до спеціального закладу для осіб з вадами розумового розвитку.

Також практично щоденно керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко та адвокат центру Олександр Ковпак здійснюють виїзні прийоми для надання безоплатної правової допомоги та інформування жителів громад та трудових колективів. В умовах пандемії COVID-19 та впровадження карантинних обмежень, Громадський центр правосуддя особливу увагу звертає на надання безоплатної правової допомоги жінкам та дітям з вразливих груп. Зокрема, правники Центру на постійній основі консультують та допомагають жінкам, які перебувають в обласному Центрі матері та дитини «Мрія», який працює в Татарбунарському районі на базі Благодійного фонду «Еммануїл». Додатково відслідковуються всі випадки дискримінації за ознакою статі, соціального статусу, стану здоров’я. Черговий такий виїзд відбувся 19 травня 2020 року. 

Зокрема, за допомогою звернулася одинока жінка, яка не може отримати свідоцтво про народження на дитину, відповідно не має і соціальної допомоги. Спільно з керівницею районного відділу ДРАЦСу Тетяною Шульгою та адміністрацією обласного центру матері та дитини «Мрія», питання отримання свідоцтва про народження було вирішене під час прийому. Також жінка переймалася тим, що її чоловік ініціює розлучення з нею та відбирання дітей, які знаходяться біля нього. Адвокат Олександр Ковпак та керівник Центру Леонід Семененко заспокоїли клієнтку, вказавши що таке питання вирішується у судовому порядку та для цього потрібні відповідні підстави, яких зі слів жінки немає. 

Також під час прийому в обласному Центрі матері та дитини «Мрія», який працює в Татарбунарському районі на базі Благодійного фонду «Еммануїл», до правників звернулася 17-річна одинока мати, яка просила допомогти вирішити питання визнання батьківства особою, яка вписана у свідоцтво про народження дитини, але не є біологічним батьком дитини. Клієнтці було роз’яснено, що питання визнання батьківства повинно вирішуватися у кожному окремому випадку, для цього потрібна згода відповідної особи і прийняття судового рішення з цього питання. Крім цього, дівчина просила роз’яснити її право на укладання шлюбу у ситуації, коли не досягнуто 18-річного віку. Спільно з представниками районного відділу ДРАЦСу, адвокатом Олександром Ковпаком надано роз’яснення, що для вирішення цього питання потрібно судове рішення про дозвіл на укладання шлюбу неповнолітньою особою. 

Зі складною соціально-правовою проблемою до правників звернувся місцевий молодий хлопець з села Струмок. Під час спілкування, юнак розповів про скоєне ним адміністративне правопорушення щодо вчинення домашнього насильства по відношенню до матері та свою вину визнав. Проте зазначив, що в цьому правопорушенні звинувачує також і свою матір, яка не поздоровила його з днем народження і це його обурило. За інформацією мешканців села, хлопець зловживає алкоголем та агресивно себе поводить у цьому стані, відповідно потребує також допомоги психолога та соціальних працівників. Також ситуація з хлопцем, який вчинив домашнє насильство щодо своєї матері, не має роботи та продовжує зловживати алкогольними напоями, показує невисокий рівень профілактичної роботи з боку служби превенції місцевої поліції.

Мешканців Струмківської і Приморської сільських рад, які звернулися за допомогою до правників Громадського центру правосуддя під час виїзних прийомів, турбували питання вступу у спадщину, оформленні правовстановлюючих документів на будинки та присадибні ділянки, а також можливого продажу земель сільськогосподарського призначення. В ході прийому жителів села Приморське та Трихатки Татарбунарського району, також участь прийняв сільський голова Олег Чабаненко. Окрема увага була приділена ознайомленню клієнтів з їх правом на реєстрацію права власності на житлові будинки з врахуванням так званої «будівельної амністії». Для розповсюдження серед жителів громади, були залишені в сільській раді розроблені Громадським центром правосуддя та відділом надання адміністративних послуг та інформаційної діяльності Татарбунарської районної державної адміністрації рекомендації щодо оформлення права власності на нерухомість в сільській місцевості. 

Діяльність Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проекту «Громадський центр правосуддя як  мульти-функціональна платформа розвитку правосуддя в громадах». 

 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Населені пункти Тарутинської громади постраждали від урагану з сильним вітром, зливою і градом пориви вітру зривали дахи будинків і будинків, ламали дерева, а деякі навіть вирвало з коренем. Про це повідомили у групі "Тарутинський мегдан" у Facebook. У селі Підгірне зірвало дах з Будинку культури і школи. У селищі Березино також зірвано … читати далi

Центр вакцинації, що з 1 серпня працює в Одеському парку Горького у вихідні, тепер прийматиме громадян щоденно.  Про це повідомив у Facebook директор департаменту охорони здоров'я Одеської міської ради Левон Нікогосян.  Він зазначив, що працювати цей центр буде з 9:00 по 18:00, а також запевнив: щеплення здійснюють в адміністративному приміщенні парку, яке відповідає всім медичним … читати далi

Господарський суд Одеської області відкрив нове провадження у справі про банкрутство приватного акціонерного товариства «Футбольний клуб "Чорноморець"». Як зазначається в ухвалі суду, товариство з обмеженою відповідальністю «Бізнес Ренталс» 27 липня звернулося із позовом, в якому стверджує, що ПАТ заборгувало 5 мільйонів 605, 9 тисячі гривень.  При цьому, суд зазначив, що, згідно з програмою спеціалізованого … читати далi

Євген Марчук, який був прем'єм-міністром України та першим чинним головою Служби безпеки України помер 5 серпня 2021 року від зупинки серця.  Про це повідомила його дружина Лариса Івшина на своїй сторінці у Facebook. Євген Марчук народився 28 січня 1941 року в селі Долинівка Гайворонського району тоді ще Одеської, а нині Кіровоградської області.  Від 1963 р. працював … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР