Громадський центр правосуддя продовжує допомагати клієнтам пробації та сільським жителям

На початку липня 2020 року представники Громадського центру правосуддя спільно з партнерськими організаціями продовжили надання соціально-психологічної підтримки клієнтам пробації та правового захисту сільським жителям у віддалених громадах.

Як повідомили у пресслужбі Одеської обласної організації «Комітету виборців України», 6 липня 2020 року було організовано надання групових та індивідуальних консультацій молодим людям, клієнтам пробації. 10 липня відбувся виїзд мобільної групи правників для надання правової допомоги у віддаленому селі Ренійського району Одеської області. 13 липня в м. Татарбунари відбулась зустріч з правниками та поліцейськими пенсіонерів, які стали жертвами шахрайських дій щодо сумнівної «соціальної акції» з встановлення фільтрів очистки води. 

Продовженням спільної роботи Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари та Татарбунарського районного сектору з питань пробації стала зустріч 6 липня 2020 року з молодими людьми - клієнтами пробації щодо мотивації до здорового способу життя. Під час групової консультації представники Центру правосуддя та сектору пробації обговорили ризики та наслідки для здоров’я зловживання алкоголем та речовинами, що викликають наркотичну залежність. Увагу клієнтів пробації було зосереджено на перевагах здорового способу життя, відповідальності за своє здоров'я та планах на майбутнє. Молоді хлопці та дівчата також отримали практичні поради психолога щодо шляхів підтримки і зміцнення здоров'я, способів підвищення працездатності.

«Відмова від шкідливих звичок є значним кроком для попередження та профілактики вчинення злочинів та швидкої соціалізації, особливо для молодих людей, які скоїли правопорушенням  вперше» - підкреслила Світлана Гудь, медіаторка Громадського центру правосуддя.

Після групової консультації клієнти сектору пробації отримали індивідуальне консультування та змогли пройти тестування за допомогою проєктивних методик на виявлення стресостійкості в складних життєвих обставинах. Зокрема, медіаторка Громадського центру правосуддя попрацювали з психологічним станом клієнтки сектору, що мала потребу в психологічній допомозі, мотивації щодо подальшого життя, підвищення рівня самооцінки та поваги до себе.

Періодично дівчина отримує погрози від колишнього співмешканця, раніше від нього вона зазнавала фізичного насильства. Дівчина неодноразово отримувала побої, однак заяву до поліції писати боїться через погрози з боку кривдника. Тому окремим питанням стали ризики спілкування з «агресором» та можливі варіанти уникнення небезпечних ситуацій. Завершили бесіду тим, що дівчина погодилася із запропонованими їй варіантами працевлаштування в сусідньому районі. Таким чином, буде зменшено ризики контакту з колишнім співмешканцем, що повинно позитивно вплинути на життя молодої дівчини. Начальниця сектору пробації Алла Мукієнко зазначила, що вони намагаються повноцінно забезпечити соціальну адаптацію клієнтів пробації та розширюють можливості сектору, співпрацюючи з громадськими організаціями та державними установами щодо пошуку працевлаштування для своїх клієнтів.  

10 липня 2020 року команда Громадського центру правосуддя працювала в місті Рені та сільських населених пунктах Ренійського району. Спільно з представниками Ренійської районної дитячої бібліотеки та громадськими активістками узгодили надання адвокатом Громадського центру правосуддя правової допомоги в онлайн режимі, а також проведення просвітницьких заходів для дітей з питань безпеки та прав дітей. Надалі мобільна група у складі заступника голови Одеської організації «Комітету виборців України» Ігоря Бриноша, керівника Громадського центру правосуддя Леоніда Семененка, медіаторки Центру Світлани Гудь та головного спеціаліста Ренійського бюро правової допомоги Тетяни Іонку провели виїзний прийом в прикордонному селі Нагірне Ренійського району. Напочатку правники обговорили з Нагірненським сільським головою Олександром Загорським та секретарем ради Надією Корнет правові проблеми громади. За словами місцевих посадовців, це питання оформлення нерухомості, адже належним чином в селі оформлено близько 40% будинків. Також піднімались питання порядку виконання рішення Господарського суду по стягненню грошових коштів з боржника-юридичної особи та порядку нарахування податку на земельні ділянки, надані підприємствам енергетики.

Жителів села, які завітали до правників за безоплатними правовими консультаціями, цікавили питання порядку укладання договору купівлі-продажу нерухомості, отримання частини спадщини померлих родичів, виплати державної грошової допомоги при звільненні. Житель села Михайло, якому виповнився 81 рік, прийшов дізнатися чи будуть сплачувати кошти на проїзд у громадському транспорті, оскільки він витрачає велику частину своєї пенсії для проїзду до районного центру Рені. Людина з великим життєвим досвідом, яка пропрацювала усе своє життя у колгоспі, не може зрозуміти таке зневажливе ставлення держави до пенсіонерів. Також дідусь попросив, аби правники частіше приїздила до їх віддаленого села, адже у селян накопичилося багато правових проблем. Більшість питань, з яких звертались жителі села, окрім значної правової неосвідченості, показують неефективну роботу організацій, які надають адміністративні та соціальні послуги, та створення проблемних для людей ситуацій, які можна було попередити.

Інший бік правових проблем в громаді продемонструвала зустріч в офісі Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари 13 липня 2020 року. На зустрічі зібралося більше 5 людей похилого віку, які стали жертвами шахрайства з боку певної комерційної структури. Під приводом соціальної акції для пенсіонерів, шляхом обману уклали договори про встановлення фільтрів для очистки питної води. Більшість заявників розповіли про те, що особи, які пропонували фільтри, без дозволу господарів входили до їхніх осель і шляхом обману отримали згоду на встановлення фільтрів, а також отримали різні суми грошей. Зважаючи на значну кількість таких випадків в місті, до зустрічі було долучено заступника міського голови Олександра Лєсніченко, дільничного офіцера поліції Івана Шевченко, головного спеціаліста бюро правової допомоги Інгу Дмитрієву та адвоката Громадського центру правосуддя Олександра Ковпака.

Правники звернули увагу людей, що безвідповідальність та довіра до різних соціальних акцій створюють сприятливі умови для правопорушників. Як зазначив заступник міського голови Олександр Лєсніченко, лише після того, коли люди зрозуміли, що вони "попали", звернулися до місцевої влади та правоохоронних органів. Також говорили про небезпеку укладання сумнівних договорів та купівлю товару у невідомих осіб, а також про попередження про шахраїв інших пенсіонерів в місті та районі. Наразі питання щодо законності дій осіб, які встановлювали водяні фільтри громадянам, перевіряється правоохоронцями.

Діяльність Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту «Громадський центр правосуддя як мультифункціональна платформа розвитку правосуддя в громадах».

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

В місті Татарбунари Одеської області 13 серпня відкрили «зелену кімнату» для нетравматичної роботи з неповнолітніми. Такий простір створений на базі Координаційного офісу безпеки спільно з міською владою з фокусом на широке використання не лише поліцією, але і судами, органами пробації, адвокатами, соціальними службами, психологами та іншими фахівцями. Як повідомила пресслужба … читати далi

Управление дорожного хозяйства Одесского городского совета объявило тендер для выбора компании, которой заплатят за капитальный ремонт твердого покрытия Алексеевского сквера. Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. Площадь покрытия, подлежащего капитальному ремонту, составляет 9 тысяч 297 квадратных метров.  Аукцион с ожидаемой стоимостью закупки в 37 миллионов 282,6 тысячи гривень состоится 2 … читати далi

Долги потребителей Одессы за воду по состоянию на 13 августа выросли и сумма долга превысила 246 миллионов гривень при том, что только 20% потребителей оплатили счета.  Об этом сообщили в пресс-службе «Инфоксводоканала». При этом с учетом летнего сезона, полива и карантинных мероприятий потребление воды, а соответственно и затраты водоканала возросли на треть. … читати далi

Государственная комиссия по вопросам техногенно-экологической безопасности и чрезвычайных ситуаций изменила уровни эпидемиологической опасности в Украине и включила Одессу в «желтую» зону карантина.  Кроме того, как сообщает Министерство здравоохранения, в «желтой» зоне также оказались Белгород-Днестровский, Измаил и Теплодар, Ананьевский, Арцизский, Березовский, Беляевский, Белгородской, Лиманский, Овидиопольский и Савранский районы. Николаевский и Саратский районы попали … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР