У Татарбунарському районі вперше відбулася виїзна зустріч судді з сільською громадою

10 червня 2019 р. 15:22

Неформальна зустріч у форматі «кава із суддею», яку організував Громадський центр правосуддя в місті Татарбунари, відбулась 6 червня 2019 року в приміщенні виконавчого комітету Білоліської сільської ради Татарбунарського району на Одещині. 

Як повідомляє прес-служба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», про діяльність та проблеми суду, впровадження судової реформи, поінформованість та сприйняття місцевими мешканцями суддів та суду, місцеві проблеми, із представниками сільської громади говорив суддя Татарбунарського районного суду  Олександр Сметаняк.

Для участі в зустрічі із суддею прийшли мешканці села, депутати місцевої ради, медичні працівники та працівники виконавчого комітету сільської ради. Подібна неформальна зустріч жителів громади з представниками судових органів була першою в історії села та стала значною подією. Більшість з присутніх, під час неформального спілкування говорили про те, що такого у своєму житті вони не пам’ятають. Адже, на їх думку, судді були недосяжні для прямого та неформального спілкування. Відкриваючи захід, керівник Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари Леонід Семененко розповів про діяльність Центру в напрямку співпраці з суддями та працівниками суду задля підвищення поінформованості та довіри громадян до судової системи. За його словами, ідея проведення таких зустрічей у неформальній обстановці дуже гарно себе виправдала в місті Татарбунари. Зважаючи на це, Громадський центр правосуддя розпочав проводити зустрічі суддів з мешканцями сільських громад району. Сільський голова Олександр Ліповий розповів гостям про історію рідного села, теперішні проблеми та плани розвитку громади. 

Суддя Олександр Сметаняк спокійно та доброзичливо почав розповідь про свою суддівську кар’єру, про роботу у одному з судів Донецької області. Суддя розповів також про те, як працює місцевий районний суд та про наявні проблеми з судочинством. Зокрема, суддя зазначив, що може скластися така ситуація, коли в суді залишиться два, а можливо і один суддя. Це створить проблеми для здійснення правосуддя в районі і місцевим мешканцям потрібно буде виїжджати до інших районів для отримання судового захисту. Мешканці села, зокрема депутати сільської ради, принципово висловились, що суд повинен бути у місці, до якого люди зможуть дістатися за найкоротший термін часу та отримати судовий захист. 

Мешканці громади розповіли про свої правові проблеми – зокрема, земельні питання, оформлення об’єктів нерухомості, взаємовідносин правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування. Вони висловлювали своє незадоволення тим, що при наявності у місті прокуратури, повинні виїжджати до міста Білгорода-Дністровського  до місцевої прокуратури.  Автобусне сполучення з цим містом вкрай незадовільне, останній автобус від’їжджає з Білгорода-Дністровського до 15 години. За словами мешканців Білолісся, приміщення Татарбунарського районного суду не відповідає стандартам. Фактично, після зведення будівлі суду на початку 1960 років, ремонт в ньому не проводилися. Приміщення суду не пристосовані для відправлення правосуддя, кабінети та підлога знаходяться у жахливому стані. Присутні висловили своє бажання фінансово допомогти та сприяти проведенню ремонту хоча в одного з кабінетів суду.  

Діяльність пілотного Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари здійснюється в рамках проекту «Ефективний доступ до правосуддя в місцевих громадах», який виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

ФОТО: Л.Семененко
 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Жители Рени Одесской области регистрировали на себя несколько квартир, объединенных в единое помещение, и флигель во дворе дома Руссова и выдавали себя за собственников.  Об этом сообщили в пресс-службе Одесского муниципалитета.  Также предприняты попытки незаконных строительных работ. Поэтому с сегодняшнего дня на объекте несут дежурство сотрудники КУ «Муниципальная стража», которые ограничат … читати далi

Координаційний офіс безпеки спільно з Татарбунарською міською радою, поліцейськими та рятувальниками 26 липня 2020 року з дотриманням усіх правил безпеки проведуть в місті Татарбунари 2-й фестиваль ретро-авто. Як повідомляє пресслужба Одеської обласної організації «Комітету виборців України», окрім параду ретро-автомобілів, на заході можна буде побачити автомобілі поліцейських та рятувальників та поспілкуватись … читати далi

Одесский областной лабораторный центр Министерства здравоохранения Украины, констатировал, что заболеваемость острыми кишечными инфекциями в Одессе на прошедшей неделе увеличилась на 54,2%, по сравнению с предыдущей неделей, и составила 91 случай. Как сообщают в пресс-службе муниципалитета, большинство заболевших - дети в возрасте до 17 лет — 50,5%. Согласно факторному анализу, большинство случаев заболеваний … читати далi

Очередное заседание по делу бывшего первого заместителя председателя Одесской облгосадминистрации Александра Орлова, которого подозревают в причастности к организации массовых беспорядков, а также избиению участников акции и журналистов 19 февраля 2014 года должно было состояться 14 июля в Приморском суде . Однако перенесли из-за неявки свидетелей, сообщает Odessa.online. По словам прокурора … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР