В Татарбунарах започаткована ініціатива «кава із суддею»

25 лютого 2019 р. 09:44

Як повідомляє прес-служба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», про діяльність та проблеми суду, впровадження судової реформи, поінформованість та сприйняття місцевими мешканцями суддів та суду, із містянами говорив за горнятком кави суддя Татарбунарського районного суду Олександр Сметаняк.

В подальшому, випити кави та поговорити із суддями та працівниками суду можна буде у приміщенні Громадського центру правосуддя щомісяця.

Ідея такої ініціативи полягає в можливості спілкування мешканців громади з суддями та працівниками суду щодо проблем доступу до правосуддя не в офіційних кабінетах, а у неформальній «нейтральній» обстановці за горнятком кави. Керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко зазначив, що така ідея дуже гарно себе виправдала під час неформальних зустрічей містян з працівниками поліції, які впроваджено з літа 2018 року Координаційним офісом безпеки. 

Перша неформальна зустріч містян із суддею викликала неабиякий ажіотаж серед містян. Багато хто сумнівався, що суддя районного суду знайде можливість зустрітись з мешканцями громади та неформально обговорити наявні проблеми з доступом до правосуддя. Але, попри такі побоювання, 21 лютого у затишному кабінеті Громадського центру правосуддя, пройшла перша неформальна зустріч у форматі «кава з суддею».

Зустрітись з суддею Олександром Сметаняком прийшли представниці навчальних закладів міста, громадські радники, працівниці бібліотечної системи та громадські активістки. Містяни ближче познайомились Олександром Сметаняком, дізнались про професійний шлях судді та подальші плани. Жителів громади також цікавили умови праці у судді та працівників суду, чи буде проведено ремонт приміщення суду, як і чим допомагає суду місцева влада. Також говорили про проблеми впровадження судової реформи, поінформованість та сприйняття місцевими мешканцями суддів та суду та яким чином можна впливати на ситуацію. 

В подальшому, випити кави із суддями та працівниками суду можна буде щомісяця у приміщенні Громадського центру правосуддя, атмосфера якого сприймається людьми з довірою. Місцеві мешканці матимуть можливість у неформальній атмосфері поспілкуватися з представниками судової влади, дізнатися більше про їхню роботу, висловити свої побажання та пропозиції. Як зазначив керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко, окрім налагодження комунікації представників суду з мешканцями громади, такі неформальні зустрічі сприятимуть популяризації професії судді і підвищенню довіри до судової влади. 

Діяльність пілотного Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари здійснюється в рамках проекту «Ефективний доступ до правосуддя в місцевих громадах», який виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари сприяє покращенню доступу місцевих мешканців до правосуддя, отримання правової допомоги й альтернативного вирішення спорів, підвищенню обізнаності щодо судочинства, а також сприяє розгортанню співпраці судів та установ юстиції з жителями громади.

                      

You control
прозоро
пресс-рум
КВУ
ЦПР

інше