В Татарбунарах започаткована ініціатива «кава із суддею»

25 лютого 2019 р. 09:44

Перша зустріч у форматі «кава із суддею» відбулась 21 лютого 2019 року в приміщенні Громадського центру правосуддя в місті Татарбунари.

Як повідомляє прес-служба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», про діяльність та проблеми суду, впровадження судової реформи, поінформованість та сприйняття місцевими мешканцями суддів та суду, із містянами говорив за горнятком кави суддя Татарбунарського районного суду Олександр Сметаняк.

В подальшому, випити кави та поговорити із суддями та працівниками суду можна буде у приміщенні Громадського центру правосуддя щомісяця.

Ідея такої ініціативи полягає в можливості спілкування мешканців громади з суддями та працівниками суду щодо проблем доступу до правосуддя не в офіційних кабінетах, а у неформальній «нейтральній» обстановці за горнятком кави. Керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко зазначив, що така ідея дуже гарно себе виправдала під час неформальних зустрічей містян з працівниками поліції, які впроваджено з літа 2018 року Координаційним офісом безпеки. 

Перша неформальна зустріч містян із суддею викликала неабиякий ажіотаж серед містян. Багато хто сумнівався, що суддя районного суду знайде можливість зустрітись з мешканцями громади та неформально обговорити наявні проблеми з доступом до правосуддя. Але, попри такі побоювання, 21 лютого у затишному кабінеті Громадського центру правосуддя, пройшла перша неформальна зустріч у форматі «кава з суддею».

Зустрітись з суддею Олександром Сметаняком прийшли представниці навчальних закладів міста, громадські радники, працівниці бібліотечної системи та громадські активістки. Містяни ближче познайомились Олександром Сметаняком, дізнались про професійний шлях судді та подальші плани. Жителів громади також цікавили умови праці у судді та працівників суду, чи буде проведено ремонт приміщення суду, як і чим допомагає суду місцева влада. Також говорили про проблеми впровадження судової реформи, поінформованість та сприйняття місцевими мешканцями суддів та суду та яким чином можна впливати на ситуацію. 

В подальшому, випити кави із суддями та працівниками суду можна буде щомісяця у приміщенні Громадського центру правосуддя, атмосфера якого сприймається людьми з довірою. Місцеві мешканці матимуть можливість у неформальній атмосфері поспілкуватися з представниками судової влади, дізнатися більше про їхню роботу, висловити свої побажання та пропозиції. Як зазначив керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко, окрім налагодження комунікації представників суду з мешканцями громади, такі неформальні зустрічі сприятимуть популяризації професії судді і підвищенню довіри до судової влади. 

Діяльність пілотного Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари здійснюється в рамках проекту «Ефективний доступ до правосуддя в місцевих громадах», який виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари сприяє покращенню доступу місцевих мешканців до правосуддя, отримання правової допомоги й альтернативного вирішення спорів, підвищенню обізнаності щодо судочинства, а також сприяє розгортанню співпраці судів та установ юстиції з жителями громади.

                      

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Государственная служба Украины по вопросам геодезии, картографии и кадастра объявила конкурс на занятие вакантных должностей руководителей территориальных органов. Об этом сообщили в пресс-службе Госгеокадастра. В частности, конкурс объявлен на должности начальников главных управлений: в Одесской, Волынской, Днепропетровской, Житомирской, Закарпатской, Запорожской, Ивано-Франковской, Киевской, Луганской, Харьковской, Херсонской областях. Соискателям предлагают должностной оклад … читати далi

Четыре школы в селах Овидиопольского района закроют с 16 декабря до решения проблем пожарной безопасности в них. Об этом сообщил исполняющий обязанности главы Овидиопольской районной администрации Игорь Ильченко.  По его словам, речь идет о двух школах  в Великодолинском, и по одной в Марьяновке и Калаглии. Он отметил, что ранее уже … читати далi

Последние тела погибших в результате пожара в Одесском колледже экономики, права и гостинично-ресторанного бизнеса извлекли из-под завалов на месте трагедии в 6:45 12 декабря и, таким образом, жертв трагедии уже 16. Об этом сообщили в пресс-службе Главного управления Национальной полиции в Одесской области.  По данным правоохранителей, четыре тела обнаружены 11 декабря, и … читати далi

Одесский городской голова Геннадий Труханов заявил о намерении назначить исполняющей обязанности директора коммунального предприятия «Теплоснабжение города Одессы» депутата горсовета Анну Позднякову («Объединение «Самопомощь»»).  Об этом он сообщил на сессии городского совета 11 декабря.  Мэр также пообещал, что распоряжение о назначении депутата на должность подпишет 12 декабря.  «Она имеет определенный опыт работы. … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР