В Татарбунарах започаткована ініціатива «кава із суддею»

25 лютого 2019 р. 09:44

Перша зустріч у форматі «кава із суддею» відбулась 21 лютого 2019 року в приміщенні Громадського центру правосуддя в місті Татарбунари.

Як повідомляє прес-служба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», про діяльність та проблеми суду, впровадження судової реформи, поінформованість та сприйняття місцевими мешканцями суддів та суду, із містянами говорив за горнятком кави суддя Татарбунарського районного суду Олександр Сметаняк.

В подальшому, випити кави та поговорити із суддями та працівниками суду можна буде у приміщенні Громадського центру правосуддя щомісяця.

Ідея такої ініціативи полягає в можливості спілкування мешканців громади з суддями та працівниками суду щодо проблем доступу до правосуддя не в офіційних кабінетах, а у неформальній «нейтральній» обстановці за горнятком кави. Керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко зазначив, що така ідея дуже гарно себе виправдала під час неформальних зустрічей містян з працівниками поліції, які впроваджено з літа 2018 року Координаційним офісом безпеки. 

Перша неформальна зустріч містян із суддею викликала неабиякий ажіотаж серед містян. Багато хто сумнівався, що суддя районного суду знайде можливість зустрітись з мешканцями громади та неформально обговорити наявні проблеми з доступом до правосуддя. Але, попри такі побоювання, 21 лютого у затишному кабінеті Громадського центру правосуддя, пройшла перша неформальна зустріч у форматі «кава з суддею».

Зустрітись з суддею Олександром Сметаняком прийшли представниці навчальних закладів міста, громадські радники, працівниці бібліотечної системи та громадські активістки. Містяни ближче познайомились Олександром Сметаняком, дізнались про професійний шлях судді та подальші плани. Жителів громади також цікавили умови праці у судді та працівників суду, чи буде проведено ремонт приміщення суду, як і чим допомагає суду місцева влада. Також говорили про проблеми впровадження судової реформи, поінформованість та сприйняття місцевими мешканцями суддів та суду та яким чином можна впливати на ситуацію. 

В подальшому, випити кави із суддями та працівниками суду можна буде щомісяця у приміщенні Громадського центру правосуддя, атмосфера якого сприймається людьми з довірою. Місцеві мешканці матимуть можливість у неформальній атмосфері поспілкуватися з представниками судової влади, дізнатися більше про їхню роботу, висловити свої побажання та пропозиції. Як зазначив керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко, окрім налагодження комунікації представників суду з мешканцями громади, такі неформальні зустрічі сприятимуть популяризації професії судді і підвищенню довіри до судової влади. 

Діяльність пілотного Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари здійснюється в рамках проекту «Ефективний доступ до правосуддя в місцевих громадах», який виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари сприяє покращенню доступу місцевих мешканців до правосуддя, отримання правової допомоги й альтернативного вирішення спорів, підвищенню обізнаності щодо судочинства, а також сприяє розгортанню співпраці судів та установ юстиції з жителями громади.

                      

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Сегодня рано утром 6 моряков, брошенных недобросовестным посредником в городе Карасу (Турция), благополучно вернулись домой. Ранее, в июле, 20 украинских моряков были направлены учредителем компании «Харатян Крю Менеджмент» Артуром Харатяном в Карасу для работы на судах ARIF CAPTAIN (IMO 7721897, флаг Турции) и RACHEL BORCHARD (IMO 9212010, флаг Маршалловы острова) и … читати далi

Нещодавно ГУ ДСНСУ з надзвичайних ситуацій в Одеській області було складено акт перевірки  приміщень та будівель Одеського медуніверситету щодо невідповідності умов технічним вимогам пожежної безпеки. 4 серпня Одеський окружний адміністративний суд  повністю зупинив  експлуатацію об`єктів Одеського національного медичного університету шляхом їх відключення від джерел електропостачання.  ОНМедУ збирається оскражувати це рішення, про що повідомляється на офіційному … читати далi

До місцевих виборів-2020 в Одеській області сформовано 27 територіальних виборчих комісій. З-поміж голів ТВК досвід роботи на виборах мають шестеро. Про це повідомляє пресслужба ОПОРИ в Одеській області. Центральна виборча комісія утворила в Одеській області 27 територіальних виборчих комісій, з них одна – обласна, сім – районних (відповідно до постанови Верховної Ради «Про утворення … читати далi

Тендерная комиссия 11 августа раскрыла предложения участников международного тендера на поставку  новых многосекционных трамваев с низким уровнем пола для магистрального трамвайного маршрута прямого сообщения «Север-Юг».  Об этом сообщили в пресс-службе Департамента городского хозяйства. Данный проект реализуется за кредитные средства Европейского инвестиционного банка. По данным департамента, в тендере три участника: первый - компания CRRC Dalian Co. … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР