Тиждень права, вуличне інформування та документальне кіно: активності громадського центру правосуддя в Татарбунарах

10 січня 2019 р. 22:45

Проведення інформаційних та просвітницьких заходів для учнів в рамках Всеукраїнського тижня права, вуличне інформування жителів про актуальні правові питання та організація показів фільмів з програми Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини – такі основні активності відбулись в Татарбунарському районі на Одещині протягом грудня 2018 року.

Така діяльність організована Громадським центром правосуддя, який розпочав свою роботу в м. Татарбунари на початку грудня 2018 року за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя».

Громадський центр правосуддя виступив організатором та координатором всіх заходів в місті та районі щодо проведення Всеукраїнського тижня права. Його проведення розпочалося в місті Татарбунари 10 грудня з правового брейн-рингу, який провели з десятикласниками гімназії та учнями аграрного училища місцеві правники та бібліотекари. Наступного дня з учнями 9 класу Татарбунарської школи-гімназії правники Громадського центру правосуддя спільно з юристами Татарбунарського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану провели зустріч, на якій обговорювалися питання відповідальності неповнолітніх за протиправні дії. 

12 грудня учні 8 класу школи-гімназії завітали до Татарбунарського районного суду, де їх гостинно зустріла керівник апарату суду Надія Колеснік та розповіла дітям про структуру районного суду та ті функції, які покладені на суд та суддів, а також познайомила учасників екскурсії з організацією діяльності секретаріату та архіву суду. У залі судових засідань, куди були запрошені школярі, їх зустрів суддя районного суду Олександр Сметаняк, який в доступній для дітей формі розповів про роль суду у житті країни, ті завдання, які покладені на судову гілку влади. Таким чином, школярі не лише дізналися про роботу суду, судову реформу та доступ до правосуддя, але і стали друзями для місцевого суду.

Громадський центр правосуддя також виступив місцевим партнером проведення XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Зокрема, в місті Татарбунари протягом 10-20 грудня Центром було організовано 10 показів чотирьох документальних фільмів з програми цьогорічного фестивалю. Всього покази та додаткові право-просвітницькі заходи фестивалю в місті Татарбунари відбувались в шести локаціях (навчальні заклади, медіацентр районної бібліотеки, центр зайнятості, міська рада), їх учасниками стали 307 глядачів, серед яких переважала молодь. Так, 11 грудня в Татарбунарському НВК "Школа-гімназія" учням 9-го класу продемонстрували документальний фільм "Віддалений гавкіт собак", який представляє собою фільм-спостереження за життям 10-річного Олега та його бабусі Олександри в селі на лінії фронту. Після закінчення фестивалю додатково було проведено декілька просвітницьких заходів з молоддю. Зокрема, 21 грудня в Татарбунарському професійно-технічному аграрному училищі відбулась зустріч зі студентами з питань протидії дискримінації. Представники Громадського центру правосуддя та бюро правової допомоги розповіли молоді про форми і види дискримінації, відповідальність за дискримінаційні дії. Також студентів поінформували про зміни, які будуть введені у дію з 1 січня 2019 року щодо посилення відповідальності неповнолітніх. 

Важливим завданням Громадського центру правосуддя стало проведення вуличного інформування мешканців з правових питань. Так, 6 грудня представник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко спільно з представницею Татарбунарського бюро правової допомоги Інгою Дмитрієвою, провели вуличне інформування з питань протидії насильству. 22 грудня на приміській автобусній зупинці  представник Центру Леонід Семененко, головний спеціаліст бюро правової допомоги Інга Дмитрієва та спеціаліст відділу державної виконавчої служби Інна Кондрікова поінформували жителів громади про посилення відповідальності за реалізацію тютюнових виробів неповнолітнім, продовження мораторію на реалізацію земель сільськогосподарського призначення, а також надали правові рекомендації щодо недопущення крадіжок та шахрайських дій щодо особистого майна. 

В грудні 2018 року також проведено низку зустрічей з партнерськими організаціями як щодо перспектив діяльності Громадського центру правосуддя, так і щодо розвитку правових та адміністративних послуг в районі. Зокрема, 21 грудня в Громадському центрі правосуддя відбулася зустріч з керівником БФ "Еммануїл" Анатолієм Бабенко, під час якої були узгоджені питання надання безоплатної правової допомоги клієнтам обласного будинку матері та дитини, який працює при фонді в с. Струмок Татарбунарського району. Того ж дня у приміщенні Татарбунарського Центру зайнятості, відбулась зустріч партнерських організацій з питань розвитку сервісної правової допомоги в районі. Окрім інших питань, представники Татарбунарського бюро правової допомоги, Татарбунарського районного відділу державної виконавчої служби, Громадського центру правосуддя і Татарбунарської районної філії Одеського обласного центру зайнятості напрацювали рекомендації щодо більш ефективного ознайомлення громадян з їх правом на отримання безоплатної правової допомоги. 27 грудня у Татарбунарському районному суді представник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко провів робочу зустріч з суддею Олександром Сметаняком. Під час зустрічі були обговорені питання співпраці суду та Центру з інформування населення про роботу суду та судову реформу.

Діяльність пілотного Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари здійснюється в рамках проекту «Ефективний доступ до правосуддя в місцевих громадах», який виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Громадський центр правосуддя в м. Татарбунари сприяє покращенню доступу місцевих мешканців до правосуддя, отримання правової допомоги й альтернативного вирішення спорів, підвищенню обізнаності щодо судочинства, а також сприяє розгортанню співпраці судів та установ юстиції з жителями громади.


 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Служба автомобильных дорог Луганской области провела тендер для выбора подрядчика, которому заплатят за текущий средний ремонт автомобильной дороги общего пользования государственного значения Н-21 Старобельск - Луганск - Хрустальный - Макеевка - Донецк на участке км 20 + 000 - км 39 + 960 в Луганской области. Соответствующая информация опубликована в системе … читати далi

Голова Одеської обласної адміністрації Максим Куций розпорядився провести плановий внутрішній аудит комунального підприємства «Одеська обласна енергозберігаюча компанія». Відповідне розпорядження оприлюднила пресслужбі ОДА.  Сектор внутрішнього аудиту Одеської обласної державної адміністрації має проводити перевірку з 21 серпня по 2 жовтня. Аудиторів має цікавити період діяльності КП з січня 2018 року по поточний період 2020 року. Оцінювати будуть діяльність комунального … читати далi

Администрация морских портов Украины подписала трехстороннее соглашение с ООО «Бруклин-Киев» и ООО «Краншип» о том, что танкер Delfi, застрявший на пляже в Одессе, уберут без привлечения бюджетных средств.  Об этом сообщил министр инфраструктуры Украины Владислав Криклий.  По его словам, ООО «Краншип» согласилась убрать судно, а «Бруклин-Киев» профинансируют операцию.  «Для нас были важны 2 критерия - способность … читати далi

Выпускники школ Одессы, получившие по 200 баллов при сдаче внешнего независимого оценивания, получат от одесского муниципалитета сертификаты на 5 тысяч гривень. Об этом сообщил одесский городской голова Геннадий Труханов.   Максимальные баллы получили: Елизавета Савицкая, школа № 45 - 200 баллов по биологии; Александр Андреев, лицей «Приморский» - 200 баллов по английскому … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР