Ромські активісти й активістки вивчали особливості виборчих процесів і доступу до інформації

19 серпня 2019 р. 22:11

Другий модуль Ромської школи громадської та політичної активності для 15 учасниць та учасників відбувся 9 серпня в Одесі.

Під час навчального заходу учасники Школи дізналися про можливості впливати на суспільно важливі процеси, реалізувати свої проекти та контролювати органи влади та місцевого самоврядування.

Представник Одеської обласної організації «Комітет виборців України» Ігор Бринош розповів про результати позачергових виборів народних депутатів України та провів з учасницями Школи практичну роботу з інформаційно-аналітичною системою «Позачергові вибори народних депутатів України 2019» Центральної виборчої комісії. Другою темою навчального блоку стало висвітлення обов’язків народних депутатів та інструментів співпраці виборців з народними обранцями.

Третій тематичний блок було присвячено проведенню місцевих виборів в Україні, статусу депутата місцевої ради, бюджету участі, а також практичним вправам «Пошук місцевого депутата» та «Куди йдуть гроші в твоїй громаді?». Також учасники ознайомилися з принципами роботи платформ E-Data, ProZorro, Opendatabot.

Юристка і правозахисниця Юлія Лісова поінформувала активістів про громадський моніторинг і джерела інформації в рамках проведення громадського моніторингу, презентувала анкету опитування ромського населення та методику роботи з анкетою в громадах. Також темою практичних і теоретичних завдань стало право на доступ до інформації в Україні, право на приватність, інформація про публічні реєстри та як правильно складати інформаційні запити.

Нагадаємо, що Ромська школа громадської та політичної активності проводиться спільно ГО «Ромський правозахисний центр» та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (в рамках проекту «Інклюзія ромської спільноти в громадсько-політичні процеси»).

Перший модуль відбувся 14 липня і був присвячений політичним правам та свободам, основам виборчого права в Україні.
Навчання у Школі передбачає чотири навчальні модулі для відібраних 15 ромських активістів та активісток з районів Одеської області з подальшим їх залученням до проведення просвітницької роботи в громадах, де проживає ромська етнічна меншина.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Министерство здравоохранения намерено назначить временно исполняющей обязанности ректора Одесского национального медицинского университета Валерию Маричереду. Об этом сообщила министр здравоохранения Зоряна Скалецкая в интервью изданию «Левый берег». По ее словам, на собрании трудового коллектива ей сказали, что она имеет абсолютное доверие всех сторон. «Но ключевое сейчас не то, кто будет и.о., а … читати далi

Тело взрослой женщины без признаков жизни правоохранители нашли под обломками конструкций здания на Троицкой, 25 где с 4 декабря спасатели тушили пожар.   Сейчас полицейские устанавливают личность погибшей и продолжаются поиски еще 13 человек. Пока спасатели разбирают конструкции уничтоженного огнем здания, полицейские проводят первоочередные следственные действия по установлению обстоятельств и причин трагедии. … читати далi

Верховная Рада Украины окончательно исключила областные советы из процесса формирования объединения громад.  Соответствующий закон парламентарии приняли сегодня, 5 декабря.  За упрощение процедуры утверждения перспективных планов формирования территорий громад проголосовали 277 депутатов, в том числе и нардепы, представляющие интересы жителей Одесской области: Артем Дмитрук, Александр Горенюк, Степан Чернявский, Александр Ткаченко, Алексей Леонов,  Олег Колев, Игорь Васильковский, Сергей Колебошин  («Слуга народа»), Анатолий … читати далi

Пилотный проект, где будет отработана система оказания юридической помощи военнослужащим за счет Министерства обороны стартует в Одесской области. Об этом во время торжеств по случаю 28-й годовщины Вооруженных сил Украины рассказал министр обороны Андрей Загороднюк, передает Укринформ. “Вы все знаете случаи, которые были недавно. Наша позиция очень четкая: мы стараемся … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР