Ромські активісти й активістки вивчали особливості виборчих процесів і доступу до інформації

19 серпня 2019 р. 22:11

Другий модуль Ромської школи громадської та політичної активності для 15 учасниць та учасників відбувся 9 серпня в Одесі.

Під час навчального заходу учасники Школи дізналися про можливості впливати на суспільно важливі процеси, реалізувати свої проекти та контролювати органи влади та місцевого самоврядування.

Представник Одеської обласної організації «Комітет виборців України» Ігор Бринош розповів про результати позачергових виборів народних депутатів України та провів з учасницями Школи практичну роботу з інформаційно-аналітичною системою «Позачергові вибори народних депутатів України 2019» Центральної виборчої комісії. Другою темою навчального блоку стало висвітлення обов’язків народних депутатів та інструментів співпраці виборців з народними обранцями.

Третій тематичний блок було присвячено проведенню місцевих виборів в Україні, статусу депутата місцевої ради, бюджету участі, а також практичним вправам «Пошук місцевого депутата» та «Куди йдуть гроші в твоїй громаді?». Також учасники ознайомилися з принципами роботи платформ E-Data, ProZorro, Opendatabot.

Юристка і правозахисниця Юлія Лісова поінформувала активістів про громадський моніторинг і джерела інформації в рамках проведення громадського моніторингу, презентувала анкету опитування ромського населення та методику роботи з анкетою в громадах. Також темою практичних і теоретичних завдань стало право на доступ до інформації в Україні, право на приватність, інформація про публічні реєстри та як правильно складати інформаційні запити.

Нагадаємо, що Ромська школа громадської та політичної активності проводиться спільно ГО «Ромський правозахисний центр» та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (в рамках проекту «Інклюзія ромської спільноти в громадсько-політичні процеси»).

Перший модуль відбувся 14 липня і був присвячений політичним правам та свободам, основам виборчого права в Україні.
Навчання у Школі передбачає чотири навчальні модулі для відібраних 15 ромських активістів та активісток з районів Одеської області з подальшим їх залученням до проведення просвітницької роботи в громадах, де проживає ромська етнічна меншина.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Коммунальное некоммерческие предприятие «Городская клиническая инфекционная больница» Одесского городского совета решил заключить без тендера договор с ООО «Медгарант» о поставке девяти аппаратов для искусственной вентиляции легких за 9 миллионов 252 тысячи гривень.  Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro.  Предполагается, что это будут аппараты Dixion Aeros 4600, которые компания должна будет … читати далi

У рамках проєкту «Інформована взаємодія жителів та народних депутатів Одеської області» Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» підготувала черговий моніторинг про взаємодію з громадянами народних депутатів, обраних на мажоритарних округах Одеси та області, а також тих, хто закріплений за Одеською областю парламентськими фракціями. Перший моніторинг було проведено за підсумками … читати далi

В рекомендованной повестке дня внеочередной сорок пятой сессии Ренийского районного совета, опубликованной на официальном сайте совета, содержится шесть пунктов: пять проектов решений и раздел «Разное». И как минимум четыре пункта повестки дня, так или иначе, связаны с медициной и эпидемией COVID-19. Например, пункт первый – о принятии программы развития и … читати далi

Главное управление Государственной службы Украины по вопросам геодезии, картографии и кадастра в Одесской области (Госгеокадастр) снова объявило тендер для выбора компании, которая проведет инвентаризацию земель в регионе. Соответствующая информация содержится в системе электронных закупок Prozorrо.  По данным системы, аукцион с ожидаемой стоимостью закупки в 8 миллионов 425 тысяч гривень, должен … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР