Ромські активісти й активістки вивчали особливості виборчих процесів і доступу до інформації

19 серпня 2019 р. 22:11

Другий модуль Ромської школи громадської та політичної активності для 15 учасниць та учасників відбувся 9 серпня в Одесі.

Під час навчального заходу учасники Школи дізналися про можливості впливати на суспільно важливі процеси, реалізувати свої проекти та контролювати органи влади та місцевого самоврядування.

Представник Одеської обласної організації «Комітет виборців України» Ігор Бринош розповів про результати позачергових виборів народних депутатів України та провів з учасницями Школи практичну роботу з інформаційно-аналітичною системою «Позачергові вибори народних депутатів України 2019» Центральної виборчої комісії. Другою темою навчального блоку стало висвітлення обов’язків народних депутатів та інструментів співпраці виборців з народними обранцями.

Третій тематичний блок було присвячено проведенню місцевих виборів в Україні, статусу депутата місцевої ради, бюджету участі, а також практичним вправам «Пошук місцевого депутата» та «Куди йдуть гроші в твоїй громаді?». Також учасники ознайомилися з принципами роботи платформ E-Data, ProZorro, Opendatabot.

Юристка і правозахисниця Юлія Лісова поінформувала активістів про громадський моніторинг і джерела інформації в рамках проведення громадського моніторингу, презентувала анкету опитування ромського населення та методику роботи з анкетою в громадах. Також темою практичних і теоретичних завдань стало право на доступ до інформації в Україні, право на приватність, інформація про публічні реєстри та як правильно складати інформаційні запити.

Нагадаємо, що Ромська школа громадської та політичної активності проводиться спільно ГО «Ромський правозахисний центр» та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (в рамках проекту «Інклюзія ромської спільноти в громадсько-політичні процеси»).

Перший модуль відбувся 14 липня і був присвячений політичним правам та свободам, основам виборчого права в Україні.
Навчання у Школі передбачає чотири навчальні модулі для відібраних 15 ромських активістів та активісток з районів Одеської області з подальшим їх залученням до проведення просвітницької роботи в громадах, де проживає ромська етнічна меншина.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Експерти Інституту масової інформації зафіксували в Україні 21 випадок порушення свободи слова з них 20 стосувалися фізичної агресії проти журналістів. Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації «Барометр свободи слова». Різке зростання в червні зафіксовано в категорії «перешкоджання журналістській діяльності» – 16 випадків (у травні – п’ять). Це пов’язане … читати далi

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) склало та направило до суду адміністративні протоколи стосовно п’яти публічних службовців та шести керівників політичних партій. Зокрема складено шість адміністративних протоколів щодо порушень порядку подання фінансової звітності стосовно таких керівників політичних партій: «Малого і середнього бізнесу України» - Валерія Курілайтене, «Сіріус» - Ігор Ніколенко,  «Держава» … читати далi

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань повідомили про підозру колишньому начальнику відділу розквартирування військ і землекористування – заступнику начальника управління, виконувачу обов’язків начальника Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління. Як повідомили у пресслужбі ДБР,  він підозрюється у заволодінні чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем організованою … читати далi

Прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно службовця управління капітального будівництва Одеської міської ради, якого підозрюють у службовій недбалості. Про це повідомили у пресслужбі прокуратури Одеської області. За версією слідства, службовець не перевірив належним чином на достовірність надані йому на підпис директором підприємства акти приймання виконаних будівельних робіт за червень … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР