Ромські активісти й активістки вивчали особливості виборчих процесів і доступу до інформації

19 серпня 2019 р. 22:11

Другий модуль Ромської школи громадської та політичної активності для 15 учасниць та учасників відбувся 9 серпня в Одесі.

Під час навчального заходу учасники Школи дізналися про можливості впливати на суспільно важливі процеси, реалізувати свої проекти та контролювати органи влади та місцевого самоврядування.

Представник Одеської обласної організації «Комітет виборців України» Ігор Бринош розповів про результати позачергових виборів народних депутатів України та провів з учасницями Школи практичну роботу з інформаційно-аналітичною системою «Позачергові вибори народних депутатів України 2019» Центральної виборчої комісії. Другою темою навчального блоку стало висвітлення обов’язків народних депутатів та інструментів співпраці виборців з народними обранцями.

Третій тематичний блок було присвячено проведенню місцевих виборів в Україні, статусу депутата місцевої ради, бюджету участі, а також практичним вправам «Пошук місцевого депутата» та «Куди йдуть гроші в твоїй громаді?». Також учасники ознайомилися з принципами роботи платформ E-Data, ProZorro, Opendatabot.

Юристка і правозахисниця Юлія Лісова поінформувала активістів про громадський моніторинг і джерела інформації в рамках проведення громадського моніторингу, презентувала анкету опитування ромського населення та методику роботи з анкетою в громадах. Також темою практичних і теоретичних завдань стало право на доступ до інформації в Україні, право на приватність, інформація про публічні реєстри та як правильно складати інформаційні запити.

Нагадаємо, що Ромська школа громадської та політичної активності проводиться спільно ГО «Ромський правозахисний центр» та Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (в рамках проекту «Інклюзія ромської спільноти в громадсько-політичні процеси»).

Перший модуль відбувся 14 липня і був присвячений політичним правам та свободам, основам виборчого права в Україні.
Навчання у Школі передбачає чотири навчальні модулі для відібраних 15 ромських активістів та активісток з районів Одеської області з подальшим їх залученням до проведення просвітницької роботи в громадах, де проживає ромська етнічна меншина.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

В ходе работы пятьдесят восьмой сессии Ренийского городского совета, пленарное заседание которой состоялось 17 сентября, исполком городского совета отчитался перед депутатами о выполнении городского бюджета за первое полугодие 2020 года. Начинается отчет вполне бодрыми данными, рапортующими о выполнении доходной части бюджета на 102%. В конкретных цифрах это составило 37 миллионов … читати далi

Главным управлением ГНС в Одесской области на протяжении 8 месяцев 2020 года проводился анализ финансово-хозяйственной деятельности плательщиков и составлено 50 материалов с признаками криминальных правонарушений. Об этом сообщает пресс-служба Главного управления Государственной налоговой службы в Одесской области. По результатам рассмотренных материалов в Едином реестре досудебных расследований опубликованы пять криминальных правонарушений, в т.ч. по признакам ст. 209 Уголовного кодекса Украины (легализация (отмывание) доходов, полученных … читати далi

В Одеській області у вересні пожвавилася діяльність потенційних кандидатів і партій у сфері надання матеріальної допомоги, благодійництва і організації свят. Як повідомляє ОПОРА, 14 вересня на сторінці у Facebook Першого муніципального каналу оприлюднили відеосюжет, присвячений футбольному турніру в місті Білгород-Дністровський. Турнір був організований Благодійним фондом «Акрополь». На заході були присутні два представники … читати далi

Уже с понедельника, 21 сентября, город Измаил из «красного» уровня эпидемической опасности переходит в «оранжевый». Об этом сообщил на своей официальной странице городскогой голова Измаила Андрей Абрамченко. Решение было принято на внеочередном заседании городской комиссии по техногенно-экологической безопасности и чрезвычайных ситуациях (ТЭБ и ЧС) - на основании принятого 18 сентября Государственной комиссией … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР