Координаційний офіс безпеки в Татарбунарах розповів про свою діяльність у відеоролику

18 липня 2019 р. 22:27

Більше двох років в місті Татарбунари на Одещині працює Координаційний офіс безпеки, філософія якого полягає в спільній діяльності та спільній відповідальності за безпеку в громаді. Різноманітні ініціативи Координаційного офісу безпеки стали можливі завдяки титанічній роботі його керівника, ветерана органів МВС Леоніда Семененко. 

Про успіхи, проблеми та плани Координаційного офісу безпеки в місті Татарбунари розповідає відеоролик, підготовлений Центром прав людини ZMINA за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Координаційний Офіс безпеки створено в м. Татарбунари на Одещині в лютому 2017 року у вигляді інформаційно-координаційного центру (хабу) без формалізації статусу. В майбутньому планується передати Офіс до відповідальності та управління місцевого самоврядування. Наразі участь в діяльності офісу приймають більше 20 державних та недержавних організації. Також при Офісі працює Рада ветеранів-наставників, куди входять 5 ветеранів органів внутрішніх справ. Вони здійснюють на громадських засадах наставництво поліцейських, приймають участь в спільних патрулюваннях, просвітницьких на навчальних заходах Офісу.

В першу чергу, Координаційний офіс безпеки виступає як фізичний майданчик для безпекових ініціатив з високим рівнем довіри з боку місцевих мешканців. В приміщенні Офісу щотижня приймає мешканців громади дільничний офіцер поліції,  проводяться зустрічі з неповнолітніми суб’єктами пробації. Великий позитивний резонанс отримали неформальні зустрічі під назвою «Кава з поліцейським» (проводяться раз в один-два місяці). Ромський радник в громаді з’явився саме після такої неформальної зустрічі представників поліції та міської ради з лідерами ромської спільноти. За ініціативи Координаційного офісу безпеки періодично проводяться спільні прес-конференції з питань безпечного середовища, організовано декілька циклів правового факультативу для молоді з питань безпеки. За запитом місцевих мешканок, Координаційний офіс безпеки супроводжує процес відкриття «Школи самооборони для жінок». Для місцевих поліцейських в 2018 році проведено навчальний курс «Поліцейська Академія». Наразі на базі приміщення Офісу завершується створення публічного ситуаційного центру з управління системою відеоспостереження.

Координаційний офіс безпеки виступає також в якості інформаційно-аналітичного центру. Цей напрям торкається проведення локального аналізу з питань безпеки, підготовку і просування місцевих програм і стратегій в сфері безпеки. В 2018 році на прикладі Татарбунар підготовлено модельну методологіїю підготовки, оформлення та використання «безпекового паспорту громади». Безпековий паспорт громади – це комплексний інструмент вивчення всього спектру безпекових проблем в громаді, а також оцінки потенціалу та спроможності всіх зацікавлених сторін в розвитку безпечного середовища в громаді, призначенням якого є прийняття ефективних стратегічних та тактичних рішень та їх спільна реалізація.

Такі різноманітні ініціативи Координаційного офісу безпеки стали можливі завдяки титанічній роботі його керівника Леоніда Семененко, ветерана органів МВС. Леонід Григорович з 1974 року працював в системі МВС, пройшов шлях від інспектора дитячої кімнати міліції до заступника начальника районного відділу МВС. У 1998 році пішов у відставку у званні підполковника міліції. Після цього до 2015 року працював на посаді начальника районного управління юстиції, останні чотири роки – громадський активіст, представник Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України». Але найголовніше, що Леонід Григорович  весь цей час працював в громаді, знає місцеві проблеми та людей, користується великим авторитетом.

Ініціатива «Координаційний офіс безпеки як інструмент розвитку безпечної громади та інклюзивності» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Передача Одесского порта в концессию должна будет сопровождаться сужением специализации этого предприятия и приоритетным направлением должен стать туризм и контейнерные перевозки. Об этом сообщил министр инфраструктуры Владислав Криклий в интервью изданию LIGA.net. «Одесский порт пойдет на концессию. Там по большому счету уже нет госстивидора и работают частники. Будет замечательно, если … читати далi

Управление капитального строительства Одесского городского совета объявила тендер для поиска подрядчика, которому заплатят за капитальный ремонт кровли корпуса №9 КУ «Городская клиническая больница № 11». Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. Аукцион с ожидаемой стоимостью закупки 6 миллионов 902,9 тысяч гривень состоится 2 декабря. Ранее управление капитального строительства … читати далi

Управление дорожного хозяйства Одесского городского совета объявило тендер для поиска подрядчика, которому заплатят за капитальный ремонт улицы Новощепной ряд. Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. По данным системы, аукцион с ожидаемой стоимостью закупки в 159 миллионов 717,5 тысяч гривень состоится 31 января 2020 года, а конечный срок поставки … читати далi

Российские стратегические бомбардировщики Ту-22М3 отрабатывали этим летом нанесение ракетного удара по Одессе. Об этом на третьей международной конференции по морской безопасности стран Причерноморского региона рассказал командующий Военно-морскими силами Украины адмирал Игорь Воронченко, сообщает Думская. Провокационные учения российские военные провели 10 июля этого года. Самолеты осуществили условный пуск в 60 км … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР