Координаційний офіс безпеки в Татарбунарах розповів про свою діяльність у відеоролику

18 липня 2019 р. 22:27

Більше двох років в місті Татарбунари на Одещині працює Координаційний офіс безпеки, філософія якого полягає в спільній діяльності та спільній відповідальності за безпеку в громаді. Різноманітні ініціативи Координаційного офісу безпеки стали можливі завдяки титанічній роботі його керівника, ветерана органів МВС Леоніда Семененко. 

Про успіхи, проблеми та плани Координаційного офісу безпеки в місті Татарбунари розповідає відеоролик, підготовлений Центром прав людини ZMINA за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Координаційний Офіс безпеки створено в м. Татарбунари на Одещині в лютому 2017 року у вигляді інформаційно-координаційного центру (хабу) без формалізації статусу. В майбутньому планується передати Офіс до відповідальності та управління місцевого самоврядування. Наразі участь в діяльності офісу приймають більше 20 державних та недержавних організації. Також при Офісі працює Рада ветеранів-наставників, куди входять 5 ветеранів органів внутрішніх справ. Вони здійснюють на громадських засадах наставництво поліцейських, приймають участь в спільних патрулюваннях, просвітницьких на навчальних заходах Офісу.

В першу чергу, Координаційний офіс безпеки виступає як фізичний майданчик для безпекових ініціатив з високим рівнем довіри з боку місцевих мешканців. В приміщенні Офісу щотижня приймає мешканців громади дільничний офіцер поліції,  проводяться зустрічі з неповнолітніми суб’єктами пробації. Великий позитивний резонанс отримали неформальні зустрічі під назвою «Кава з поліцейським» (проводяться раз в один-два місяці). Ромський радник в громаді з’явився саме після такої неформальної зустрічі представників поліції та міської ради з лідерами ромської спільноти. За ініціативи Координаційного офісу безпеки періодично проводяться спільні прес-конференції з питань безпечного середовища, організовано декілька циклів правового факультативу для молоді з питань безпеки. За запитом місцевих мешканок, Координаційний офіс безпеки супроводжує процес відкриття «Школи самооборони для жінок». Для місцевих поліцейських в 2018 році проведено навчальний курс «Поліцейська Академія». Наразі на базі приміщення Офісу завершується створення публічного ситуаційного центру з управління системою відеоспостереження.

Координаційний офіс безпеки виступає також в якості інформаційно-аналітичного центру. Цей напрям торкається проведення локального аналізу з питань безпеки, підготовку і просування місцевих програм і стратегій в сфері безпеки. В 2018 році на прикладі Татарбунар підготовлено модельну методологіїю підготовки, оформлення та використання «безпекового паспорту громади». Безпековий паспорт громади – це комплексний інструмент вивчення всього спектру безпекових проблем в громаді, а також оцінки потенціалу та спроможності всіх зацікавлених сторін в розвитку безпечного середовища в громаді, призначенням якого є прийняття ефективних стратегічних та тактичних рішень та їх спільна реалізація.

Такі різноманітні ініціативи Координаційного офісу безпеки стали можливі завдяки титанічній роботі його керівника Леоніда Семененко, ветерана органів МВС. Леонід Григорович з 1974 року працював в системі МВС, пройшов шлях від інспектора дитячої кімнати міліції до заступника начальника районного відділу МВС. У 1998 році пішов у відставку у званні підполковника міліції. Після цього до 2015 року працював на посаді начальника районного управління юстиції, останні чотири роки – громадський активіст, представник Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України». Але найголовніше, що Леонід Григорович  весь цей час працював в громаді, знає місцеві проблеми та людей, користується великим авторитетом.

Ініціатива «Координаційний офіс безпеки як інструмент розвитку безпечної громади та інклюзивності» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

ООО  «ОНУР Конструкцион интернешнл» не допустили к тендеру по выбору подрядчика для ремонта Новощепного ряда в Одессе из-за несоответствия документов условиям тендерной документации.  Об этом сообщил начальник управления дорожного хозяйства Одесского горсовета Андрей Шмагай.  По его словам, сейчас компания обжаловала решение управления, но скорее всего будет объявлен новый тендер. Электронный аукцион был запланирован на … читати далi

Новый онлайн-проект «Действие. Цифровое образование», который должен повысить цифровую грамотность украинцев официально запустило правительство.  Об этом сообщили в пресс-службе Министерства цифровой трансформации Украины.  Как пояснил ранее премьер-министр Украины Алексей Гончарук, цифровое образование населения - это одна из стратегических задач правительства. В общем, планируется оцифровать 100% государственных услуг. «Мы провели интересное исследование: 53% … читати далi

Председатель депутатской фракции «Объединение «Самопомощь»» Анна Позднякова намерена отказаться от этого поста.  Об этом депутат сообщила на своей странице в Facebook.  По ее словам, такое решение она приняла из-за нехватки времени. Руководить фракцией будет Вадим Терещук.  «Я чувствую, что времени катастрофически не хватает, распределить его между кризисным управлением, депутатской работой, фракцией, общественной … читати далi

Председатель Верховной Рады Украины Дмитрий Разумков намерен впервые посетить Одессу с рабочим визитом 23 января.  Об этом сообщили в пресс-службе Одесской облгосадминистрации.  Он намерен посетить предприятия: «Телекарт-Прибор» и «Контейнерном терминал Одесса», а также побывать в Одесском национальном университете им. И. И. Мечникова и военно-морском лицее имени вице-адмирала Владимира Безкоровайного. Напомним, 8 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР