Координаційний офіс безпеки в Татарбунарах розповів про свою діяльність у відеоролику

18 липня 2019 р. 22:27

Більше двох років в місті Татарбунари на Одещині працює Координаційний офіс безпеки, філософія якого полягає в спільній діяльності та спільній відповідальності за безпеку в громаді. Різноманітні ініціативи Координаційного офісу безпеки стали можливі завдяки титанічній роботі його керівника, ветерана органів МВС Леоніда Семененко. 

Про успіхи, проблеми та плани Координаційного офісу безпеки в місті Татарбунари розповідає відеоролик, підготовлений Центром прав людини ZMINA за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Координаційний Офіс безпеки створено в м. Татарбунари на Одещині в лютому 2017 року у вигляді інформаційно-координаційного центру (хабу) без формалізації статусу. В майбутньому планується передати Офіс до відповідальності та управління місцевого самоврядування. Наразі участь в діяльності офісу приймають більше 20 державних та недержавних організації. Також при Офісі працює Рада ветеранів-наставників, куди входять 5 ветеранів органів внутрішніх справ. Вони здійснюють на громадських засадах наставництво поліцейських, приймають участь в спільних патрулюваннях, просвітницьких на навчальних заходах Офісу.

В першу чергу, Координаційний офіс безпеки виступає як фізичний майданчик для безпекових ініціатив з високим рівнем довіри з боку місцевих мешканців. В приміщенні Офісу щотижня приймає мешканців громади дільничний офіцер поліції,  проводяться зустрічі з неповнолітніми суб’єктами пробації. Великий позитивний резонанс отримали неформальні зустрічі під назвою «Кава з поліцейським» (проводяться раз в один-два місяці). Ромський радник в громаді з’явився саме після такої неформальної зустрічі представників поліції та міської ради з лідерами ромської спільноти. За ініціативи Координаційного офісу безпеки періодично проводяться спільні прес-конференції з питань безпечного середовища, організовано декілька циклів правового факультативу для молоді з питань безпеки. За запитом місцевих мешканок, Координаційний офіс безпеки супроводжує процес відкриття «Школи самооборони для жінок». Для місцевих поліцейських в 2018 році проведено навчальний курс «Поліцейська Академія». Наразі на базі приміщення Офісу завершується створення публічного ситуаційного центру з управління системою відеоспостереження.

Координаційний офіс безпеки виступає також в якості інформаційно-аналітичного центру. Цей напрям торкається проведення локального аналізу з питань безпеки, підготовку і просування місцевих програм і стратегій в сфері безпеки. В 2018 році на прикладі Татарбунар підготовлено модельну методологіїю підготовки, оформлення та використання «безпекового паспорту громади». Безпековий паспорт громади – це комплексний інструмент вивчення всього спектру безпекових проблем в громаді, а також оцінки потенціалу та спроможності всіх зацікавлених сторін в розвитку безпечного середовища в громаді, призначенням якого є прийняття ефективних стратегічних та тактичних рішень та їх спільна реалізація.

Такі різноманітні ініціативи Координаційного офісу безпеки стали можливі завдяки титанічній роботі його керівника Леоніда Семененко, ветерана органів МВС. Леонід Григорович з 1974 року працював в системі МВС, пройшов шлях від інспектора дитячої кімнати міліції до заступника начальника районного відділу МВС. У 1998 році пішов у відставку у званні підполковника міліції. Після цього до 2015 року працював на посаді начальника районного управління юстиції, останні чотири роки – громадський активіст, представник Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України». Але найголовніше, що Леонід Григорович  весь цей час працював в громаді, знає місцеві проблеми та людей, користується великим авторитетом.

Ініціатива «Координаційний офіс безпеки як інструмент розвитку безпечної громади та інклюзивності» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Депутаты Одесского областного совета поддержали проект решения об установлении медикам, которые заняты борьбой с коронавирусом COVID-19, надбавки в 200% к зарплате, помимо тех доплат, которые выделил Кабинет министров с 1 апреля. Доплаты получат медицинские и другие работники семи учреждений здравоохранения, которые непосредственно подключены к ликвидации распространения коронавирусной инфекции на I этапе. … читати далi

Одесский городской голова Геннадий Труханов заявил, что избежать ситуации, подобной обрушению дома на Канатной, 6, невозможно без расширения полномочий муниципального управления Государственного архитектурно-строительного контроля.  Мэр заявил, что муниципалитет направил работников коммунальных служб в помощь сотрудникам спасателям. «Данное здание является памятником архитектуры местного значения и было ранее передано из Фонда госимущества в … читати далi

Сервіс YouControl разом із представниками держструктур та громадських організацій презентував інтерактивну карту, котра показує забезпечення лікарень та динаміку поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).  Фахівці компанії YouControl створили інтерактивну карту медичного забезпечення. Вона сформована на основі звітів всіх лікарень України щодо їх забезпечення засобами захисту, медичним обладнанням і працівниками. Сервіс дозволяє дізнатися про поточний … читати далi

Сьогодні, 9 квітня, відбулася передача "швидких" медичним закладам Одеської області. За інформацією пресслужби Одеської облради, медики Одещини отримали 21 автівку для роботи бригад швидкої медичної допомоги. Автомобілі для одеських медиків закупили на умовах співфінансування з державного (75%) та обласного бюджетів (25%).  Передача автомобілів відбувалася перед проведенням сесійного засідання Одеської обласної … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР