Координаційний офіс безпеки продовжує інформаційну кампанію щодо безпеки дітей під час літніх канікул

18 липня 2019 р. 15:20

Під час літніх канікул Координаційний офіс безпеки в місті Татарбунари проводить широку інформаційну кампанію щодо безпеки дітей – представники офісу спільно з поліцейськими, рятувальниками та іншими фахівцями інформують дітей щодо безпечного поводження під час відпочинку.

Як повідомляє прес-служба Одеської обласної організації  ВГО «Комітет виборців України»11 липня спільно з представниками офісу Мережі правового розвитку та бюро правової допомоги, проведено зустріч з питань протидії булінгу та дискримінації в дитячому оздоровчому закладі «Зорька» на чорноморському узбережжі на курорті Расейка. 

Того ж дня керівник Координаційного офісу безпеки в Татарбунари Леонід Семененко, керівник Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку Катерина Кирган-Мангул та спеціаліст бюро правової допомоги Інга Дмитрієва відвідали дитячий оздоровчий заклад «Зорька», розташований у рекреаційній зоні Расейка. Вислухати правників зібралось 250 дітей, а також 40 осіб з числа керівництва та вихователів оздоровчого табору.

Зустріч розпочав керівник Координаційного офісу безпеки Леонід Семененко з гострого питання дискримінації та «мови ворожнечі». Правник розпочав спілкування з того, що дізнався звідки приїхали діти на відпочинок. Як виявилось, в оздоровчому закладі зібрались діти з різних куточків України та Одеської області. І це стало першим важливим висновком, адже незважаючи на те, хто звідки приїхав, діти швидко потоваришували.

Як не дивно, діти досить чітко змогли зорієнтуватися під час наступного спілкування щодо недопустимості дискримінації та «мови ворожнечі» та самостійно почали наводити приклади такого відношення. Наприклад, було згадано інцидент в одному з ресторанів Львова, до якого завітав Олександр з дитячим церебральним паралічем. Хлопець чекав на свою знайому, коли його попросили залишити ресторан, бо офіціант розцінив його як «підозрілу особу». Під час проведення зустрічі з дітьми, від деяких з них пролунали певні негативні оцінки щодо деяких представників інших національностей.

Реагуючи на це, правник запитав дітей чим вони відрізняються від представників інших національностей. Дівчинка з п’ятого загону зазначила, що усі однакові, немає різниці якого кольору у них шкіра та на якій мові вони розмовляють. «Ми не маємо права принижувати жодну дитину за національними чи будь якими ознаками», спільно підсумували це питання.               

Продовжуючи зустріч, керівниця офісу Мережі правового розвитку Катерина Кирган-Мангул проговорила з дітьми питання булінгу. Більшість дітей були достатньо обізнані з цієї теми, тому спільним обговоренням розібрали види булінгу, хто є його учасником та яка відповідальність за вчинення булінгу. В результаті зустрічі всі разом прийшли до того, що ми не можемо бути толерантними до «мови ворожнечі», булінгу, а також будь-яких утисків прав дитини.

Також правники застерегли дітей від необережного поводження з вогнем та вибухонебезпечними предметами, нагадали про правила поведінки на морі та інших водоймах. З метою попередження дорожньо-транспортного травматизму, розповіли дітям про дотримання правил дорожнього руху – зокрема, як вести себе на дорозі та біля неї, де небезпечно гратися. Увагу дітей звернули, що дорожньо-транспортна пригода може статися не тільки на проїжджій частині, а й у дворах, а загрозу для життя може нести не лише автомобіль, але і мопед та навіть велосипед. Також дітям нагадали правила поведінки з незнайомими людьми, дали поради як зберегти від крадіжок чи втрати мобільні телефони та інші гаджети, а також пояснили як себе поводити, якщо діти стали свідками правопорушень на вулиці, в навчальних закладах чи вдома.

Ініціатива «Координаційний офіс безпеки як інструмент розвитку безпечної громади та інклюзивності» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Центр громадського здоров’я України у цьому оздоровчому сезоні ведеться спостереження за якістю води на 178-ми річкових пляжах країни, а також за морськими пляжами. Як повідомили у пресслужбі центру, зокрема в Одеській області під наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 13 морських пляжів у Одеса та приморських районах області: у місті Южне, селах Сичавка … читати далi

Администрация Facebook в очередном отчете об удалении фейковых страниц и аккаунтов, упомянула и украинский сегмент. Из-за подозрений в фейковости (inauthentic behavior) Facebook удалил из украинского сегмента 35 страниц, 72 Facebook-аккаунта и 13 аккаунтов в Instagram. Около 766 тысяч пользователей были подписаны на одну или несколько из этих Facebook-групп, и 3 … читати далi

Государственная служба Украины по чрезвычайным ситуациям признала засуху в Одесской области чрезвычайной ситуацией природного характера государственного уровня - убытки составили более 6 миллиардов гривень.  Об этом в ходе брифинга сообщил глава Одесской областной администрации Максим Куцый.  По его словам, наиболее пострадавшими признаны южные районы области: Белгород-Днестровский, Арцизский, Тарутинский, Татарбунарский и … читати далi

Киевский районный суд Одессы удовлетворил иск одесситки к ОСМД и исполнительному комитету Одесского городского совета о возмещении материального и морального ущерба.  Как следует из решения суда, исполком должен возместить ущерб в размере 329 тысяч 323 гривень, морального вреда 5 тысяч гривень. Расходы по уплате государственной пошлины в сумме 4 тысячи 134 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР