Для школярів у Татарбунарському районі провели екскурсію до суду

21 травня 2019 р. 12:22

Громадський центр правосуддя в місті Татарбунари розпочав цикл комунікаційних заходів, направлених на підвищення поінформованості та довіри молоді до системи правосуддя в Україні. 

Як повідомляє прес-служба Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України»18 травня було проведено екскурсію до Татарбунарського районного суду для учнів 9-10 класів Трапівського НВК. Діти ознайомились з приміщеннями та роботою суду, а також поспілкувалися зі суддею Олександром Сметаняком, керівником апарату суду Надією Колеснік та секретарем суду Тетяною Кршемінською. 

Екскурсію та спілкування з працівниками суду було сплановано завчасно, для цього Громадський центр правосуддя домовилися з директором Трапівського НВК  Наталею Лисенюк, яка запропонувала для участі в заході учнів 9-10 класів навчального закладу.  У подальшому, спільно з головою Татарбунарського районного суду Людмилою Семенюк, суддею Олександром Сметаняком та керівником апарату суду Надією Колеснік, було визначено день на час проведення екскурсії. Незважаючи на величезну зайнятість, судді та працівники суду виділили більше години свого часу для спілкування з молоддю. 

Рівно о 10 годині групу дітей у складі 24 осіб біля входу до суду  зустрів суддя Олександр Сметаняк та провів до зали судових засідань. Керівник Громадського центру правосуддя Леонід Семененко, звернувшись до дітей, розповів про діяльність Громадського центру правосуддя та його співпрацю з районним судом. Виступаючи перед учнями, керівник апарату суду Надія Колеснік розповіла про те, що таке суд, його роль у житті країни та кожного з нас, про історію створення суду та його розвиток на протязі більше ніж 70 років, про суддів районного суду та його працівників. Представниця суду відмітила, що в нашому суді працювали Заслужений юрист України суддя у відставці Галина Приймак, суддя Касаційного цивільного суду у складі Верховного суду Олена Білоконь та інші відомі правники. Також Надія Колеснік відповіла на запитання дітей, насамперед, як стати працівником суду та що для потрібно. 

Продовжуючи зустріч з школярами, до слова був запрошений Олександр Сметаняк, суддя Татарбунарського районного суду. Суддя у спілкуванні з учнівською молоддю розповів про роботу суду та судді, про ті питання та рішення, які розглядаються та приймаються в суді. Діти уважно слухали Олександра Сметаняка, аж раптом той запропонував їм відчути себе у ролі судді, адвоката та прокурора. Спочатку діти соромились, але потім так захопились, що кожен з них побував на робочому місці судді, адвоката та прокурора, зробив селфі та поділився в соціальних мережах. Суддя далі продовжив свою розповідь про суд та його роль у державному будівництві, окремо зупинився на питанням відновного правосуддя. Крім цього, суддя Олександр Сметаняк в цікавій та доступній формі розповів про систему правосуддя в США, де він у складі української делегації побував у квітні цього року. Діти цікавилися тим, як живуть американці, які у них суди та як вони охороняються, чи існують в судах США обмеження доступу та таке інше. На завершення комунікаційного заходу в Татарбунарському суді, учні аплодисментами виразили свою подяку суддям та працівникам суду, організаторам екскурсії та спілкування. Наступна екскурсія запланована на 28 травня і її учасниками стануть учні 9-Б та 10-Б класів Татарбунарського НВК.

Діяльність пілотного Громадського центру правосуддя в м. Татарбунари здійснюється в рамках проекту «Ефективний доступ до правосуддя в місцевих громадах», який виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

                                     

 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Комісія затвердила форми виборчих бюлетенів з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів. Про це повідомили у пресслужбі ЦВК.  Також затверджено колір зазначених виборчих бюлетенів, а саме: блакитного кольору – з виборів депутатів Верховної Ради АР Крим, … читати далi

Фонди, які належать Міністерству оборони України, незаконно зареєстрували та виставили на продаж як арештоване майно. Як повідомили у пресслужбі Міністерства, вдалося припинити торги нерухомим майном однієї з військових частин у місті Одеса загальною площею 13 тисяч 350,7 квадратних метрів та оскаржено дії державного реєстратора, який зареєстрував зазначене майно на фізичну … читати далi

Громадська організація «Антикорупційний штаб» презентувала в Одесі діджитал-інструмент – Карту коронавірусних закупівель для перевірки витрат бюджетних коштів на боротьбу з коронавірусною інфекцією. Під час презентації експерти Антикорупційного штабу повідомили, що з початку активізації коронавірусу в Україні на закупівлі медичного та захисного знаряддя у Одеській області було укладено 3200 договорів на суму понад 504 … читати далi

Підготовче судове засідання у справі про обвинувачення Одеського міського голови у поданні суб’єктом декларування недостовірних відомостей до декларації відбулось 24 вересня у Вищому антикорупційному суді. Як повідомили у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, йдеться про декларацію за 2017 рік.  Розгляд справи має відбутися 29 вересня.  Між тим у Вищому антикорупційному суді триває судовий розгляд … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР