19 лютого 2023 р. 15:24

На Миколаївщині та Херсонщині продовжують будувати тимчасові переправи

Фото: Херсонська ОВА

(Фото: Херсонська ОВА)

Наразі, на деокупованих територіях функціонує 80 тимчасових переправ. В тому числі в Миколаївській та Херсонській областях.

Про це інформує перший заступник Голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Андрій Івко.

Швидко забезпечити логістичні зв'язки у регіонах, що постраждали внаслідок ведення бойових дій, та відновити проїзд на основних транспортних артеріях країни нам допомагають тимчасові рішення – зведення переправ та монтаж модульних мостових конструкцій, - зазначає він.

Відомо, що через російську військову агресію на державних дорогах України було зруйновано 153 мости. Головна мета – забезпечити транспортний зв'язок з усіма населеними пунктами після деокупації територій. Тому одразу після звільнення та розмінування до робіт стають бригади дорожників.

Підкреслюється, що впродовж 2022 року вдалося відновити рух через 78 тимчасових мостів, ще дві переправи звели цьогоріч на Миколаївщині та Харківщині. Всі вони будуються паралельно зруйнованих мостів, а основною їх перевагою є швидке будівництво або монтаж. Подекуди, необхідно менш як тиждень, щоб звести тимчасову переправу або налагодити об'їзд.

Також головною метою є те, щоб жоден населений пункт у звільнених областях не залишився без транспортного зв'язку.

80 тимчасових переправ вже функціонують у Київській, Чернігівській, Сумській, Донецькій, Харківській, Херсонській, Миколаївській та Житомирській областях.

Оперативно забезпечити проїзд допомагають і європейські країни, котрі передають мостові конструкції, які монтуються на державних дорогах.

Чехія надала 10 мостів, 4 з яких вже змонтовано. Це перша країни яка направила в Україну допомогу для дорожнього сектору.

Франція передала 3 модульні мости для Чернігівської області. Першу конструкцію вже змонтували, зараз йде робота на другому об'єкті відновлення.

На початку року в Україну прибули вантажівки з Норвегії. Від цієї скандинавської країни отримали 10 тимчасових мостових конструкцій, які підходять, в тому числі й для пересування важких транспортних засобів. Вони дозволять не лише з’єднати населені пункти, а й забезпечать швидкі вантажні перевезення.

Днями, отримали гуманітарну допомогу і від Швеції. В Україну прибули компактні катери, які можна використати як понтонні переправи.

19 лютого, стало відомо, що Миколаївщина та Херсонщина залишаються у списку територій бойових дій.

Так, у грудні минулого року був затверджений новий Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією. На його основі, зокрема, внутрішньо переміщеним особам здійснюються виплати.

18 лютого, стало відомо, що медики з Рівненської області їдуть на Херсонщину, щоб допомагати колегам лікувати мирних жителів. 

Крім того, на Рівненщині медиків забезпечили сухпайками, спальниками, бронежилетами, засобами гігієни, а також комплектом "Starlink". Це все знадобиться для оперативної робити у звільнених населених пунктах Херсонщини, де тривають російські обстріли.

Так, 14 лютого, представники міжнародної організації "Лікарі без кордонів" здійснювали до 17 лютого у населених пунктах Бериславського району прийом пацієнтів.

Зауважимо, що після деокупації частини області виявилась гостра криза в медичній галузі регіону, адже внаслідок воєнних дій частину медзакладів було зруйновано. Крім того, російські окупанти не нехтували крадіжками медичного обладнання та карет швидкої допомоги.

Тетяна Каптур

Поділитися