Міжнародні організації впливають на виборчі процеси в Україні краще, ніж вітчизняні

30 липня 2021 р. 12:37

вибори інфографіка

Українські експерти з політичних технологій вважають, що негативний вплив міжнародних організацій на виборчі процеси в країні практично відсутній. А характеризуючи українські організації, про такий вплив зазначають до 14% опитаних.

Такі результати експертного опитування, здійсненого дослідницькою компанією «Active Group» у липні 2021 року в рамках Літнього Форуму політтехнологів, політологів та політичних консультантів.

Серед міжнародних організацій найбільш відомими є Рада Європи (93%), Венеціанська комісія (88,4%), Європейська комісія (88,4%), Національний демократичний інститут (83,7%) та Міжнародний Республіканський інститут (83,7%).

Серед тих, хто, на думку експертів, здійснює найбільш позитивний вплив на виборчі процеси, Координатор проектів ОБСЄ (56,1%), Міжнародний Республіканський інститут (45,2%) та Венеціанська комісія (43,9%). Водночас респонденти зазначили, що жодна  установ чи організацій не чинять істотного негативного впливу.

Вплив українських організацій на виборчі процеси оцінено як менш позитивний у порівнянні з міжнародними структурами. На думку експертів, найбільший вплив (як позитивний, так і негативний) на виборчі процеси чинять наступні українські організації: Громадянська мережа «ОПОРА» (55,8% – позитивний вплив, 14% – негативний вплив), Рух «ЧЕСНО» (51,2% – позитивний вплив, 9,3% – негативний вплив) та Комітет виборців України (46,5% – позитивний вплив, 7% – негативний вплив).

Кожен п’ятий (20%) опитаний експерт сказав, що частими є ситуації, коли представники міжнародних організацій підтримували певного політика або певну політичну силу (а не чесність виборів загалом, як вони декларують), а ще 2,2% – що міжнародні організації тільки так і роблять. 42,2% вважають, що таке трапляється час від часу. Кожен третій опитаний (31,1%) жодного разу не стикався із фактами підтримки певного політика чи політичної сили міжнародними структурами.

Дослідження думки політичних експертів проводилось компанією «Active Group» 11 липня 2021 року методом CAPI (інтерв’ю face-to-face) у рамках Літнього Форуму політтехнологів, політологів та політичних консультантів. В опитуванні взяли участь люди, що працюють в усіх областях України, а також у проектах національного масштабу. Загалом опитано 51 експерта.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови опрацював у 2021 році 3 тисячі 574 звернення громадян щодо порушення законодавства про державну мову. Як зазначили у пресслужбі секретаріату, найбільше звернень надійшло: з міста Києва - 557, Харківської області - 339, Одеської області - 157, Дніпропетровської області -135, Запорізької області - 94, Донецької … читати далi

Виконуючий обов'язки міністра навколишнього середовища та природніх ресурсів Руслан Стрелець затвердив проєкт організації території Національного парку "Тузлівські лимани". Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив колишній директор Нацпарку Іван Русєв. Відповідно до затвердженого проєкту, 37,34% території Нацпарку є заповідною зоною, 16,37% – зоною регульованої рекреації, 0,02% – зоною стаціонарної … читати далi

Верховна Рада України 281 голосами підтримала у другому читанні законопроєкт №5490, який дає право суддям Вищого антикорупційного суду притягувати учасників судового процесу до адміністративної відповідальності за неповагу до суду. Законопроєкт, підготовлений Міністерством юстиції, надає суддям вищих спеціалізованих судів (у тому числі ВАКС) відповідні повноваження на розгляд таких справ у порядку, … читати далi

Прокурори Одеської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно заступника начальника одного із відділів та державного інспектора Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу за фактом вимагання та одержання неправомірної вигоди. Про це повідомили у пресслужбі відомства. Йдеться про затриманих у липні 2021 року. Слідство з’ясувало, що інспектори під час проведення … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР