Міжнародні організації впливають на виборчі процеси в Україні краще, ніж вітчизняні

30 липня 2021 р. 12:37

вибори інфографіка

Українські експерти з політичних технологій вважають, що негативний вплив міжнародних організацій на виборчі процеси в країні практично відсутній. А характеризуючи українські організації, про такий вплив зазначають до 14% опитаних.

Такі результати експертного опитування, здійсненого дослідницькою компанією «Active Group» у липні 2021 року в рамках Літнього Форуму політтехнологів, політологів та політичних консультантів.

Серед міжнародних організацій найбільш відомими є Рада Європи (93%), Венеціанська комісія (88,4%), Європейська комісія (88,4%), Національний демократичний інститут (83,7%) та Міжнародний Республіканський інститут (83,7%).

Серед тих, хто, на думку експертів, здійснює найбільш позитивний вплив на виборчі процеси, Координатор проектів ОБСЄ (56,1%), Міжнародний Республіканський інститут (45,2%) та Венеціанська комісія (43,9%). Водночас респонденти зазначили, що жодна  установ чи організацій не чинять істотного негативного впливу.

Вплив українських організацій на виборчі процеси оцінено як менш позитивний у порівнянні з міжнародними структурами. На думку експертів, найбільший вплив (як позитивний, так і негативний) на виборчі процеси чинять наступні українські організації: Громадянська мережа «ОПОРА» (55,8% – позитивний вплив, 14% – негативний вплив), Рух «ЧЕСНО» (51,2% – позитивний вплив, 9,3% – негативний вплив) та Комітет виборців України (46,5% – позитивний вплив, 7% – негативний вплив).

Кожен п’ятий (20%) опитаний експерт сказав, що частими є ситуації, коли представники міжнародних організацій підтримували певного політика або певну політичну силу (а не чесність виборів загалом, як вони декларують), а ще 2,2% – що міжнародні організації тільки так і роблять. 42,2% вважають, що таке трапляється час від часу. Кожен третій опитаний (31,1%) жодного разу не стикався із фактами підтримки певного політика чи політичної сили міжнародними структурами.

Дослідження думки політичних експертів проводилось компанією «Active Group» 11 липня 2021 року методом CAPI (інтерв’ю face-to-face) у рамках Літнього Форуму політтехнологів, політологів та політичних консультантів. В опитуванні взяли участь люди, що працюють в усіх областях України, а також у проектах національного масштабу. Загалом опитано 51 експерта.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Державна служба з надзвичайних ситуацій в Одеській області вважає усі пляжі Одеси та регіону небезпечними через велику кількість вибухонебезпечних предметів у воді. Про це повідомила речниця ДСНС Одеської області Марина Мартиненко. Вона зазначила, що наразі в регіоні немає жодного офіційно відкритого пляжу. "Кожного року відкривалися місця відпочинку, там, де були пости … читати далi

Лідери та "еліта" так званої Придністровської молдавської республіки використовують громадянство України щоб купувати нерухомість в Одеській області та подорожувати світом. Про це йдеться у спільному розслідуванні «Слідства.Інфо» та RISE Moldova. Журналісти з'ясували, що члени вищого придністровського керівництва (формального та неформального) багато років використовували паспорти громадян України не лише для подорожей, а … читати далi

Ворожий російський гарнізон поспіхом евакуювався з острову Зміїний після ударів українських військових.  Про це повідомили в оперативному командуванні "Південь". "Протягом ночі, внаслідок вдало проведеного чергового етапу військової операції із нанесенням вогневих ударів нашими ракетними та артилерійськими підрозділами по острову Зміїний, противник поспіхом евакуював залишки гарнізону двома швидкісними катерами і, імовірно, … читати далi

Українські військові продовжують операцію із визволення від російських окупантів острову Зміїний в Одеській області. Як повідомили в оперативному командуванні "Південь", вчора 29 червня підтвердження враження ще одного зенітного гарматно-ракетного комплексу "Панцир - С1". За словами речника голови Одеської обласної військової адміністрації Сергія Братчука, наразі ворожий контингент на острові майже позбавлений можливості … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР