Центрвиборчком просить парламент та Кабмін про додаткові 76 мільйонів на вибори

Центральна виборча комісія звернулася до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо фінансування місцевих виборів та проміжних виборів народних депутатів України 31 жовтня у розмірі понад 76 мільйонів гривень.

Про це повідомили у пресслужбі ЦВК.

Верховна Рада України 2 і 30 березня, а також 2 червня 2021 року призначила на 31 жовтня 2021 року низку позачергових виборів голів декількох населених пунктів України.

Так, пройдуть вибори:

  • Комарнівського міського голови Львівського району Львівської області. 
  • Липовецького міського голови Вінницького району Вінницької області.
  • Теребовлянського міського голови Тернопільського району Тернопільської області. 
  • Малолюбашанського сільського голови Рівненського району Рівненської області. 
  • Шегинівського сільського голови Яворівського району Львівської області. 
  • Харківського міського голови Харківського району Харківської області
  • Надлацького сільського голови Голованівського району Кіровоградської області.
  • Уланівського сільського голови Хмільницького району Вінницької області.
  • Смотрицького селищного голови Кам’янець-Подільського району Хмельницької області. 
  • Кельменецького селищного голови Дністровського району Чернівецької області.

За розрахунками Комісії, обсяг коштів, необхідних для організації підготовки та проведення вказаних місцевих виборів, становить 55 млн 715,9 тис. грн.

Крім того, для підготовки та проведення позачергових місцевих виборів, які можуть бути призначені Верховною Радою України протягом 2021 року, потрібно додатково 10 млн 235,3 тис. грн.

Також ЦВК зазначила, що у зв’язку з постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 11 травня на окремих територіях Донецької та Луганської областей Комісією можуть бути призначені перші місцеві вибори. Обсяг коштів, необхідних для організації їх підготовки та проведення, становить 28 млн 55,5 тис. грн.

Таким чином, за розрахунками ЦВК обсяг коштів, необхідних для організації підготовки та проведення вказаних місцевих виборів, становить 94 млн 6,7 тис. гривень.

Відповідно до держбюджету у 2021 році на це передбачено лише 25 млн 959,8 тис. грн. Отже, загальна додаткова потреба в коштах за вказаною бюджетною програмою становить 68 млн 46,9 тис. грн.

Також, 9 квітня ЦВК призначила проміжні вибори народних депутатів України в одномандатних виборчих округах № 184 (Херсонська область), № 197 (Черкаська область) на 31 жовтня 2021 року.

Загалом на проведення виборів народних депутатів України у 2021 році передбачено 34 млн 681,4 тис. грн.

Після проведення 28 березня 2021 року проміжних виборів народних депутатів України в ОВО № 50 (Донецька область) та № 87 (Івано-Франківська область), станом на 9 червня 2021 року залишок невикористаних асигнувань за цією бюджетною програмою становить  17 млн 525,4 тис. грн.

За розрахунками ЦВК обсяг коштів, необхідних для організації підготовки та проведення 31 жовтня проміжних виборів народних депутатів України в ОВО № 184 та № 197, становить 25 млн 545,5 тис. грн.

Нагадаємо, Київський районний суд Одеси визнав голову дільничної комісії винним підкупі виборців та засудив на п'ять років позбавлення волі, заборонивши займати посади та займатися діяльністю, пов`язаною з роботою виборчих комісій, комісій референдуму, утворених у порядку, передбаченому виборчим законодавством України на такі ж п'ять років.

Про затримання голови комісії та замовника підкупу Офіс генерального прокурора повідомив у жовтні 2020 року. За даними слідства, голова дільничної виборчої комісії разом зі спільником одержали 43,5 тисяч доларів США за списки осіб, які на їх вимогу будуть голосувати за конкретних кандидатів однієї з політичних партій на виборах.

У березні 2021 року проміжні місцеві вибори депутатів сільських рад відбулися 28 березня в п'яти районах Одеської області.  

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Департамент соціальної та сімейної політики облдержадміністрації пропонує внутрішньо переміщеним особам з комунальної установи «Обласний центр соціально-психологічної допомоги» для тимчасового проживання дві двоповерхові будівлі, за 10 кілометрів від Подільська Одеської області в селі Борщі.  Про це стало відомо під час наради в обласній адміністрації за участю урядового уповноваженого з прав осіб з … читати далi

Менше половини громадян (43,4%) читали конституцію України або окремі її положення, а змін до основного закону вимагають 65% опитаних. Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у травні 2021 року. Відповідаючи на запитання «Чи читали ви Конституцію України?», 9,6% українців зазначили, що уважно її читали та … читати далi

Еспертки проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики» разом з пресцентром Paritet запустили чергову хвиля гендерного моніторингу медіа 24 областей України.   Упродовж тижня (7-13 червня 2021 року) експертки аналізували п'ять друкованих видань (газет «Вечерняя Одесса», «Одесская жизнь», «Одеські вісті», «Прес Кур’єр», «Чорноморські новини») та п'ять новинних сайтів («Думская», ІзбірКом, «Одесса-Медиа», «УСИ», «048.ua-сайт Одессы»). Серед десяти … читати далi

Попри те, що 31% учасник зовнішнього незалежного тестування цьогоріч не склали тест з математики, більшість абітурієнтів та студентів планують працювати у сфері роздрібної торгівлі, продажів та закупок та очікують зарплату на рівні 5-10 тисяч гривень.  Такі висновки зробили аналітику сервісу OLX Робота. За даними опитування аналітиків, найменше українська молодь планує свою кар’єру … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР