23 жовтня 2020 р. 13:24

Як загострилась передвиборча боротьба у жовтні на Одещині: результати моніторингу ОПОРИ

Як загострилась передвиборча боротьба у жовтні на Одещині: результати моніторингу ОПОРИ

У жовтні виборча кампанія на Одещині була конкурентною, без встановлених випадків необґрунтованих обмежень для її вільного ведення кандидатами та місцевими організаціями партій.

Про це повідомили представники Громадянської мережі ОПОРА на пресконференції в Одесі 23 жовтня.

В останній місяць виборчої кампанії відбувався етап висування та реєстрації кандидатів на місцевих виборах, який в Одеській області супроводжувався високим рівнем конфліктності, причому суб’єкти виборчого процесу намагались вирішувати виборчі спори в правовому полі, активно оскаржуючи рішення територіальних виборчих комісій у судах.

При цьому процес реєстрації кандидатів Одеською міською ТВК завершився для неї рішенням Центральної виборчої комісії про дострокове припинення повноважень усього складу. Підставою для такого рішення стало прийняття нею 11 жовтня рішень про реєстрацію виборчих списків місцевих організацій партій «Наш край», «Блок Дмитра Голубова», а також рішення про реєстрацію кандидата на посаду міського голови Дмитра Голубова. 

Конфліктним був і процес реєстрації кандидатів у депутати Подільської міської ради, де місцева організація партії «Сила і Честь» двічі оскаржувала в суді два рішення міської ТВК про відмову в реєстрації виборчих списків кандидатів, а також Южненської міської ради, де одразу три організації партій («Довіряй ділам», «Аграрної партії України» та «Партії Шарія») оскаржували відмову в реєстрації виборчих списків кандидатів на підставі встановлених комісією технічних помилок у поданих документах. 

За інформацією ОПОРИ, загрозу для організації виборів і майбутнього встановлення результатів виборів представляє виконання повноважень Кароліно-Бугазькою сільською ТВК Білгород-Дністровського району, яка прийняла більше 30 рішень про відмову в реєстрації, а також скасування реєстрації кандидатів, протиправність яких була встановлена судом. При цьому під питанням залишається неупередженість роботи Білгород-Дністровської районної ТВК, яка достроково припинила повноваження семи членів Кароліно-Бугазької сільської ТВК, належним чином не обґрунтувавши таке рішення, а також із порушенням процедури зробила заміни членів сільської ТВК. В обох випадках порушення були встановлені судом, у результаті постанови Кароліно-Бугазької ТВК про утворення дільничних виборчих комісій та про затвердження тексту виборчого бюлетеня були скасовані в судовому порядку, оскільки були прийняті неналежним складом сільської ТВК.

Нагадаємо, Національна поліція України упродовж доби отримала 395 заяв та повідомлень, пов’язаних з порушеннями виборчого законодавства, і найбільше з них зафіксовано в Одеській області - 73.

Одеська районна територіальна виборча комісія увечері 19 жовтня ухвалила постанову «Про дострокове припинення повноважень Таїровської селищної територіальної виборчої комісії Одеського району Одеської області».

Нагадаємо також, поліція почала розслідування підпалу офісу видання «Альтернатива.орг» в Овідіополі Одеської області. 

А також співробітники Національної поліції Одеської області розслідують одразу дві атаки на кандидатів в депутати Одеської обласної ради та Роздільнянської місцевої ради. 

Повний звіт за ПОСИЛАННЯМ

ВІДЕО: ТУТ

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Поділитися