В Одесі районна ТВК не змогла провести заміни членів дільничних виборчих комісій

15 листопада 2020 р. 16:21

ОПОРА вибори

Приморська районна в місті Одесі територіальна виборча комісія не здійснила заміни членів ДВК 14 листопада, попри надходження відповідних заяв від суб’єктів подання.

Як пояснили ОПОРІ в Приморській районній у місті Одесі ТВК, заміни не вдалося зробити через відмову голосувати за прийняття відповідних постанов низки членів виборчої комісії.

Водночас вранці 15 листопада, в день голосування, Приморська районна ТВК змогла ухвалити постанову про заміну чотирьох членів однієї дільничної виборчої комісії, оскільки, за словами ТВК, в іншому випадку на цій ДВК не було б достатньої кількості членів комісії. По інших ДВК заміни так і не було зроблено.

Водночас пресслужба Головного управління Національної поліції України в Одеській області повідомила, що правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом перешкоджання здійсненню виборчого права: «Через неналежне виконання секретарем однієї з виборчих комісій Приморського району своїх обов'язків по роботі з виборчою документацією комісія відкрилася з запізненням. Відомості за вказаним фактом поліцейські внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 5 ст.157 Кримінального кодексу України – перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії референдуму чи діяльності офіційного спостерігача».

Ще одне досудове розслідування також розпочато у Приморському районі через те, що дільнична виборча комісія тимчасово припинила роботу, оскільки  один із її членів не був офіційно зареєстрований:

«Після усунення недоліків роботу ДВК поновлено. За фактом  перешкоджання здійсненню виборчого права розпочато провадження за ч.1 ст.157 Кримінального кодексу України», – повідомили в поліції.

Крім того, пресслужба політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» оприлюднила інформацію про те, що Приморська ТВК не провела заміни в ДВК.

Нагадаємо, що в Одесі за день до голосування замінили трьох членів міської ТВК включно з головою і секретарем. Крім того, заміни 10, 12 і 13 листопада відбулися у районних в місті Одесі територіальних виборчих комісіях.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

11 з 28 малих проєктів «Громадського бюджету-2021» отримають фінансування згідно з підсумками онлайн-голосування. Про це повідомили на онлайн-платформі «Соціально активний громадянин». Муніципальна онлайн-платформа «Соціально активний громадянин» включає в себе п'ять напрямків, спрямованих на взаємодію влади з територіальною громадою та участю одеситів в управлінні містом: Сервіс подачі електронних петицій, Громадський бюджет, Громадське обговорення, Запити на … читати далi

Верховна Рада України прийняла законопроєкт №4429 "Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".  В проєкті зазначається, що матеріальна допомога – це одноразова виплата у розмірі вісім тисяч гривень, яку можна … читати далi

Кореспондент Ізбіркому виявив, що з запису трансляції першої сесії Одеської обласної ради, яке відбулося вчора вночі, зникла частина з проведенням самої сесії, яка розпочалася о 23:25.  Трансляція тривала до завершення сесії, тобто до 4 години ранку. Тепер процес голосування, обрання голови облради та розподіл комісій незафіксовано.   Видання ІзбірКом звертається до керівництва … читати далi

Первое пленарное заседание Измаильского районного совета в новых границах состоялось 4 декабря. Открыл заседание и представил результаты выборов и депутатский корпус глава измаильской районной ТВК Игорь Панчев. Спокойной и дружеской сессии не получилось, поскольку распределение должностей оказалось не простым для новоизбранных депутатов. Всего, по результатам выборов, депутатский корпус районного совета … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР