У Чорноморську на Одещині спостерігач ОПОРИ звернувся до поліції через роздачу безкоштовної їжі на концерті

14 жовтня 2020 р. 11:54

ОПОРА Чорноморськ вибори

Плов та хліб роздавали присутнім на концерті, який організували Чорноморська міська організація політичної партії «Довіряй ділам» та кандидат на посаду міського голови від цієї партії Юрій Крук.

Спостерігач ОПОРИ 11 жовтня відвідав концерт «Дорога перемоги» у Приморському парку міста Чорноморськ. Напередодні святкового заходу в місті з’явилися афіші, які повідомляли, що концерт організовано за сприяння політичної партії «Довіряй ділам» та кандидата на посаду Чорноморського міського голови Юрія Крука.

Концертна сцена та агітаційні намети були оформлені в стилістиці та кольорах політичної партії «Довіряй ділам».

Крім того, на концерті спостерігач ОПОРИ зафіксував осіб, які безкоштовно роздавали плов та хліб всім присутнім. Одна жінка з тих, хто роздавала їжу, була у футболці з написом: «Політична партія «Довіряй ділам» та команда Юрія Крука».

Відповідно до  постанови Чорноморської міської територіальної виборчої комісії від 27 вересня №43 було зареєстровано кандидатів у депутати Чорноморської міської ради, висунутих місцевою організацією політичної партії «Довіряй ділам». Юрій Крук відповідно був висунутий на посаду Чорноморського міського голови місцевою організацією партії «Довіряй ділам» та зареєстрований кандидатом на посаду міського голови постановою Чорноморської міської ТВК від 27 вересня №45. Тож місцева організація політичної партії та кандидат на посаду міського голови є суб‘єктами виборчого процесу згідно зі ст. 22 Виборчого кодексу України.

Відповідно до ч.1 ст. 51 Виборчого кодексу України передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за певного кандидата, організацію партії - суб'єктів виборчого процесу. При цьому проведення концерту на сцені, оформленій у стилістиці партії «Довіряй ділам» та розміщення на заході партійного агітаційного намету містить ознаки здійснення передвиборчої агітації на користь місцевої організації політичної партії «Довіряй ділам».

«Відповідно до ч.6. ст. 57 Виборчого кодексу України забороняється проведення передвиборної агітації або надання виборцям продуктів харчування, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата (кандидатів), партію (місцеву організацію партії) або згадуванням імені кандидата, назви партії (місцевої організації партії), символіки партії, вважається підкупом виборців. Тому такі дії мають ознаки кримінального правопорушення ч.3 ст. 160 Кримінального кодексу України», - прокоментувала координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області Анастасія Матвієнко.

У результаті спостерігач ОПОРИ звернувся до національної поліції із заявою про ймовірне кримінальне правопорушення.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Перший рік роботи Ренійської міської ради VIII скликання завершується 7 грудня 2021 року, а один з найбільш значущих, і вже точно висвітлюваний, вид діяльності депутатів це їхня робота на сесіях ради. Робота сесії ради складається із двох частин: засідань постійних депутатських комісій та пленарного засідання. Про дисципліну відвідування депутатами Ренійської … читати далi

Міністерство охорони здоров'я України в своєму щоденному звіті про поширення та профілактику COVID-19 повідомило про 368 нових випадків інфекції та 23 нових летальних випадки, зафіксованих за добу 6 грудня в Одеській області. 8 тисяч 655 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 7 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 716 … читати далi

Міністерство інфраструктури України у 2022 році планує провести чотири або шість концесійних конкурсів у Чорноморському, Одеському, Ізмаїльському та Бердянському морських портах. Про це повідомив заступник міністра Юрій Васьков на інфраструктурному дні Європейської бізнес-асоціації у Києві, інформує hubs. Він уточнив у презентації, що у випадку Чорноморського порту йдеться про перший і … читати далi

Державний університет інтелектуальних технологій та зв'язку оголосив громадські обговорення щодо перейменування вишу – до назви хочуть додати "імені Олександра Попова". Змінивши назву, університет, створений на базі Одеської національної академії зв'язку ім. Попова, хоче повернути собі впізнаваність і забезпечити наступність – ОНАЗ носив ім'я Попова з 1967 року, повідомляє "Думська". Через … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР