Только шестеро нардепов-одесситов проголосовали за уменьшение залога для кандидатов на пост мэра

Верховная Рада приняла в первом чтении проект закона № 2769 «О внесении изменений в статьи 225 Избирательного кодекса Украины (относительно размера денежного залога)».

За документ проголосовали 248 депутатов, среди которых нардепы-одесситы Сергей Колебошин, Игорь Васильковский,  Александр Горенюк, и Олег Колев («Слуга народа»). 

Артем Дмитрук, Алексей Леонов и Александр Ткаченко («Слуга народа») - не голосовали, а их однопартиец - Степан Чернявский воздержался.

Алексей Гончаренко («Европейская солидарность») отсутствовал. Воздержался Антон Киссе («За будущее»). Его соратник по парламентской группе  Анатолий Урбанский не голосовал. 

Избранные по спискам проголосовали так: Николай Скорик («Оппозиционная платформа — За жизнь») проголосовал против, а Андрей Костин и Иван Шинкаренко («Слуга народа») проголосовали «за», Юлия Диденко, нардеп той же партии, не голосовала. 

Проект закона предусматривает уменьшение денежного залога для кандидатов в городские головы и кандидатов по избирательным спискам партий в областные и городские советы. По мнению авторов документа, реализация закона должна определить сумму залога реальной, а не завышенной, как сегодня.

В частности, предлагается установить залог в размере 19 тысяч гривень на каждые 90 тысяч избирателей для кандидатов из партийных списков в депутаты областных и городских советов и кандидатов в мэры. Ранее сумма залога устанавливалась из расчета 19 тысяч гривень на каждые 10 тысяч избирателей.

Напомним, ранее Верховная Рада Украины создала временную следственную комиссию для расследования обнародованных в СМИ фактов возможной коррупции должностных лиц органов государственной власти. 

Также Верховная Рада Украины внесла изменения в некоторые законы Украины относительно определения территорий и административных центров территориальных громад.

 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Частка доходів місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України (без урахування трансфертів) зросла на 4 відсотки за період з 2015 по 2020 роки. Відповідні дані викладені у моніторингу децентралізації станом на 9 квітня 2021 року, який оприлюднило Міністерство розвитку громад та територій України. У січні - лютому 2021 року сума власних доходів місцевих бюджетів … читати далi

Управління капітального будівництва Одеської міської ради оголосило тендер для обрання підрядника якому сплатять за капітальний ремонт спортивного залу та приміщень ОЗОШ №122. Про це повідомляється в системі електронних закупівель Prozorro. Школа знаходиться на вулиці Старопортофранківська, 45. Аукціон з очікуваною вартістю закупівлі у 6 мільйонів 916,6 тисяч гривень має відбутися 27 квітня.  Компанія-переможець повинна … читати далi

Міністерство охорони здоров'я України планує на початку літа відкрити в містах-мільйонниках великі вакцинні Центри для вакцинації від COVID-19. Про це повідомив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко, зазначає "Іnterfax-Україна".  "У містах-мільйонниках ми хочемо зробити великі вакцинальні центри - Київ, Львів, Харків, Запоріжжя. У таких містах вони можуть … читати далi

Міністерство розвитку громад та територій України оприлюднило моніторинг децентралізації станом на 9 квітня 2021 року. Один з нових критеріїв моніторингу – розвиток інституту старост та створення старостинських округів (територій юрисдикції старост). Більшість громад вже призначили старост і визначили території їхньої юрисдикції. Найчастіше створюються старостинські округи з чисельністю населення від 500 до 1500 жителів (57 %). … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР