Одеські нові медіа перед другим туром: компромат, ностальгія за жовтневою «революцією» та піар на смерті Жванецького

13 листопада 2020 р. 19:23

ЗМІ вибори медіа

Кількість матеріалів із ознаками замовності перед другим туром знизилася, тим не менш, нові медіа продовжують публікувати компромат чи ж політичну джинсу на користь кандидатів у мери Одеси.

Також поширюються пропагандистські меседжі про Україну як «недодержаву», якою керують західні лідери. У зв’язку із 7 листопада публікувалися ностальгійні дописи щодо СРСР. 

Про це стало відомо завдяки результатам моніторингу засобів масової інформації та соціальних мереж (Facebook-пабліки, Телеграм-канали) Одеси та Одеської області, який проводили експерти спільно з виданням ІзбірКом та  Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

Матеріали із ознаками замовності в телеграм-каналах та ФБ-спільнотах Одеського регіону

Кількість джинси у більшості ФБ-спільнотах та телеграм-каналах знизилась в середньому у 1,5-2 рази. Хоча деякі нові медіа залишилися на старих показниках. Це стосується телеграм-каналів «Одесский городовой» та «Профессор Мориарти», які за, спостереженнями експертів, в основному друкують «зливи». 

Пропагандистські меседжі продовжили друкувати такі ФБ-спільноти, як «Одесские новости», «Одесса Регион…», «Живой Подольск». Наприклад, на сторінці «Одесские новости» Україна характеризувалася, як «недодержава, що є васалом західних країн». Також експлуатувалася тема тарифів. ФБ-спільнота «Живой Подольск» опублікувало відео користувачки, яка використала фразу «гребаное государство, советское, украинское – какая разница», при цьому тема пандемії використовувалася для того, щоб акцентувати увагу на непотрібності держави як такої. «Одесса Регион» перепостило відео російського каналу, в якому стверджувалося про те, що ООН планує в майбутньому скорочувати населення планети, загнати народ в резервації та імплантувати чіпи в тіла людей. 

Щодо матеріалів із ознаками політичної замовності, нові медіа одеського регіону продовжили поширювати мову ворожнечі щодо політиків загалом і щодо конкретних осіб: «твари разной политической ориентации», «порошенки, медведчуки юли рвутся к корыту мешая работать президенту», «Председатель Конституционного суда Украины с говорящей фамилией ТУПИЦКИЙ обвинил США,Европу и НАБУ в ПОДСТРЕКАТЕЛЬСТВЕ народа Украины на борьбу против коррупционеров». Також активно поширювалися чутки, наприклад, про ймовірний продаж Українського дунайського пароплавства, а також про «купівлю»/«крадіжку» голосів на виборах.

Окрім того, у передвиборчій боротьбі була використана смерть М. Жванецького. ФБ-спільноти друкували фотографії одного з кандидатів поруч із ним. 

Нові медіа публікували також політичну агітацію на користь обох кандидатів.

Нагадаємо, що під час аналізу висвітлення онлайн-ЗМІ та новими медіа передвиборчої кампанії у жовтні, експерти дійшли висновків, що більшість політичних матеріалів одеських мережевих ЗМІ, Facebook-спільнот та Телеграм-каналів перед виборами мають ознаки замовності, при цьому деякі медіа зловживають і проросійською пропагандою.  
 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Працівники Державного бюро розслідувань за сприяння внутрішньої безпеки Нацполіції розслідують обставини аварії за участю службового автомобіля виконуючого обов'язки заступника начальника поліції Одеської області Олександра Гостіщева, в результаті якої травмувалася жінка. Про це повідомили у пресслужбі ДБР. 3 грудня 2021 року в Одесі службовий автомобіль Нацполіції проїхав перехрестя на червоний сигнал … читати далi

Господарський суд Одеської області розпочав розгляд справи проти Одеського національного медичного університету щодо боргу за енергопостачання. Про це йдеться на сайті суду. Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Одеська обласна енергопостачальна компанія" вимагає стягнути з Одеського національного медичного університету 593,6 тисячі гривень. "Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд визнав їх … читати далi

Перший рік роботи Ренійської міської ради VIII скликання завершується 7 грудня 2021 року. Робота сесії ради складається із двох частин: засідань постійних депутатських комісій та пленарного засідання. Про дисципліну відвідування депутатами Ренійської міської ради засідань своїх постійних депутатських комісій ІзбірКом розповідав раніше. Цього разу ми проаналізували дисципліну відвідування депутатами пленарних … читати далi

Міністерство охорони здоров'я України в своєму щоденному звіті про поширення та профілактику COVID-19 повідомило про 368 нових випадків інфекції та 23 нових летальних випадки, зафіксованих за добу 6 грудня в Одеській області. 8 тисяч 655 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 7 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 716 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР