Одеські нові медіа перед другим туром: компромат, ностальгія за жовтневою «революцією» та піар на смерті Жванецького

13 листопада 2020 р. 19:23

ЗМІ вибори медіа

Кількість матеріалів із ознаками замовності перед другим туром знизилася, тим не менш, нові медіа продовжують публікувати компромат чи ж політичну джинсу на користь кандидатів у мери Одеси.

Також поширюються пропагандистські меседжі про Україну як «недодержаву», якою керують західні лідери. У зв’язку із 7 листопада публікувалися ностальгійні дописи щодо СРСР. 

Про це стало відомо завдяки результатам моніторингу засобів масової інформації та соціальних мереж (Facebook-пабліки, Телеграм-канали) Одеси та Одеської області, який проводили експерти спільно з виданням ІзбірКом та  Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України».

Матеріали із ознаками замовності в телеграм-каналах та ФБ-спільнотах Одеського регіону

Кількість джинси у більшості ФБ-спільнотах та телеграм-каналах знизилась в середньому у 1,5-2 рази. Хоча деякі нові медіа залишилися на старих показниках. Це стосується телеграм-каналів «Одесский городовой» та «Профессор Мориарти», які за, спостереженнями експертів, в основному друкують «зливи». 

Пропагандистські меседжі продовжили друкувати такі ФБ-спільноти, як «Одесские новости», «Одесса Регион…», «Живой Подольск». Наприклад, на сторінці «Одесские новости» Україна характеризувалася, як «недодержава, що є васалом західних країн». Також експлуатувалася тема тарифів. ФБ-спільнота «Живой Подольск» опублікувало відео користувачки, яка використала фразу «гребаное государство, советское, украинское – какая разница», при цьому тема пандемії використовувалася для того, щоб акцентувати увагу на непотрібності держави як такої. «Одесса Регион» перепостило відео російського каналу, в якому стверджувалося про те, що ООН планує в майбутньому скорочувати населення планети, загнати народ в резервації та імплантувати чіпи в тіла людей. 

Щодо матеріалів із ознаками політичної замовності, нові медіа одеського регіону продовжили поширювати мову ворожнечі щодо політиків загалом і щодо конкретних осіб: «твари разной политической ориентации», «порошенки, медведчуки юли рвутся к корыту мешая работать президенту», «Председатель Конституционного суда Украины с говорящей фамилией ТУПИЦКИЙ обвинил США,Европу и НАБУ в ПОДСТРЕКАТЕЛЬСТВЕ народа Украины на борьбу против коррупционеров». Також активно поширювалися чутки, наприклад, про ймовірний продаж Українського дунайського пароплавства, а також про «купівлю»/«крадіжку» голосів на виборах.

Окрім того, у передвиборчій боротьбі була використана смерть М. Жванецького. ФБ-спільноти друкували фотографії одного з кандидатів поруч із ним. 

Нові медіа публікували також політичну агітацію на користь обох кандидатів.

Нагадаємо, що під час аналізу висвітлення онлайн-ЗМІ та новими медіа передвиборчої кампанії у жовтні, експерти дійшли висновків, що більшість політичних матеріалів одеських мережевих ЗМІ, Facebook-спільнот та Телеграм-каналів перед виборами мають ознаки замовності, при цьому деякі медіа зловживають і проросійською пропагандою.  
 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Служба безпеки України повідомила про підозру черговому колаборанту, який поширював матеріали на шкоду інтересам України. Мешканець смт Чорноморське відкрито проводив проросійську пропаганду у соціальних мережах. Як повідомили в СБУ, встановлено, що протягом кількох місяців, у тому числі під час війни, колаборант активно поширював антиукраїнські пропагандистські матеріали та свідомо пропагував ідеї … читати далi

Відділи державної реєстрації актів цивільного стану в Одеській області за три місяці з початку повномасштабного вторгнення російської федерації зареєстрували 3 тисячі 861 шлюб. Про це повідомили в Міністерстві юстиції України. Таким чином Одещина опинилася на другому місці за кількістю укладених шлюбів з початку війни. Більше уклали тільки на Дніпропетровщині - … читати далi

Голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко розпорядився скоротити дію комендантської години на території області.  Про це повідомили в пресслужбі адміністрації. Відзавтра, 25 травня, комендантська година починатиметься з 23:00 кожного дня та діятиме до 05:00 наступного дня.   Останнього разу комендантську годину скорочували у квітні. Саме з 20 квітня 2022 року на … читати далi

Міністр оборони Олексій Резніков нагородив іменною вогнепальною зброєю моряка Дмитра Томілова, який знищив російський літак. Про це у Facebook повідомила заступниця міністра Ганна Маляр. "Ви пам’ятаєте нашого героя Дмитра, який з ПЗРК «Ігла» знищив ворожий літак? Міністр оборони Олексій Резніков вручив йому вогнепальну зброю", - написала вона. Раніше моряка нагородили медаллю «За … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР