Одеська міськТВК все ж зареєструвала Голубова кандидатом в міські голови, але суд знов скасував реєстрацію

13 жовтня 2020 р. 17:21

вибори

Одеська міська територіальна виборча комісія увечері 11 жовтня ухвалила постанови про реєстрацію кандидата на посаду Одеського міського голови від Одеської міської організації політичної партії «Блок Дмитра Голубова» Дмитра Голубова, а також про реєстрацію кандидатів у депутати Одеської міської ради від політичних партій «Блок Дмитра Голубова» та «Наш край».

Як повідомили ОПОРІ члени виборчої комісії, про засідання, на якому планувався розгляд цих питань, їм сповістили за 15 хвилин до його початку.

Як ідеться в постанові про реєстрацію кандидата Дмитра Голубова, 10 жовтня до Одеської міської ТВК надійшла заява від Одеської міської організації політичної партії «Блок Дмитра Голубова» про повторний розгляд заяви про реєстрацію кандидата на посаду Одеського міського голови Дмитра Голубова.

«Розглянувши зазначені документи, Одеська міська ТВК Одеського району Одеської області встановила їх відповідність вимогам Виборчого кодексу України», - сказано у постанові.

У результаті ТВК прийняла рішення зареєструвати Дмитра Голубова кандидатом на посаду Одеського міського голови.

Крім того, на цьому ж засіданні ТВК прийняла постанову про реєстрацію кандидатів у депутати Одеської міської ради, висунутих Одеської міською організацією політичної партії «Блок Дмитра Голубова».

Водночас секретар ТВК відмовився коментувати спостерігачеві ОПОРІ ситуацію, що склалася.

Нагадаємо, що раніше рішення про реєстрацію на посаду Одеського міського голови було скасовано судом на підставі порушення порядку сплати грошової застави, а рішення про реєстрацію організації партії було скасовано на підставі порушення строків подання документів на реєстрацію. В обох випадках рішення судів першої інстанції були підтверджені в апеляційним судом.

«Виборчий кодекс України не передбачає підстав для прийняття рішень щодо реєстрації кандидатів, якщо документи на реєстрацію кандидатів отримані комісією пізніше, ніж 24 вересня 2020 року. Оскільки документи на реєстрацію в цьому випадку, як зазначено в постанові міської ТВК, надійшли 10 жовтня, рішення комісії протирічить положенням законодавства», - пояснила Анастасія Матвієнко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області.

Станом на 13 жовтня в Одеському окружному адміністративному суді розглядалися справи за позовами кандидата на посаду Одеського міського голови Ібрагіма Моріса щодо скасування прийнятої Одеською міською ТВК постанови про реєстрацію кандидатів в депутати Одеської міської ради, висунутих Одеської міською організацією політичної партії «Блок Дмитра Голубова», а також щодо скасування рішення Одеської міської про реєстрацію кандидата на посаду Одеського міського голови Дмитра Голубова, висунутого місцевою організацією політичної партії «Блок Дмитра Голубова».

Рішенням від 13 жовтня Одеський окружний адміністративний суд скасував рішення Одеської міської ТВК про реєстрацію Дмитра Голубова кандидатом на посаду Одеського міського голови.

Зазначимо, що раніше за позовами Ібрагіма Моріса вже були скасовані попередні рішення: як про реєстрацію кандидатів від міської організації цієї партії, так і про реєстрацію Дмитра Голубова кандидатом на посаду Одеського міського голови. Обидві справи також розглядались в апеляційній інстанції. Тоді П'ятий апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення Одеського окружного адміністративного суду щодо скасування рішення Одеської міської ТВК про реєстрацію кандидатів в депутати міської організації партії «Блок Дмитра Голубова» та рішення про реєстрацію Дмитра Голубова на посаду Одеського міського голови.

Крім того, Одеська міська ТВК також ухвалила постанову про реєстрацію кандидатів у депутати Одеської міської ради від міської організації партії «Наш край». На 13 жовтня призначено розгляд позову міської організації партії ВО «Свобода» до Одеської міської ТВК щодо скасування цього рішення про реєстрацію кандидатів в депутати Одеської міської ради від місцевої організації партії «Наш край». Місцева організація партії «Наш край» раніше намагалась оскаржити відмову в реєстрації кандидатів в депутати Одеської міської ради, оскільки Одеська міська ТВК прийняла рішення про відмову 29 вересня на підставі порушення порядку висування кандидатів щодо гендерної квоти. Тоді рішенням суду першої інстанції було скасовано рішення Одеської міської ТВК про відмову в реєстрації та зобов'язано комісію зареєструвати кандидатів у депутати. Проте Одеська міська ТВК це рішення оскаржила в апеляційній інстанції. У результаті рішення Одеського окружного адміністративного суду було скасовано та прийняте нове рішення у справі: відмовити в задоволені позову місцевої організації партії «Наш край».

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Служба автомобильных дорог в Одесской области провело чтобы выбрать подрядчиков для текущего среднего ремонта одного из двух участков трассы Болград-Кубей-Арциз. Соответствующая информация содержится в системе электронных закупок Prozorro. Речь идет о небольшом участке в 6,4 километра, который предлагалось ремонтировать за 89 млн 803,1 тыс. грн.  В конкурсе хотели участвовать три компании, ООО «Евродор», ООО «Ростдорстрой» и ООО … читати далi

Оптова ціна на природний газ для виробників теплової енергії, яким НАК «Нафтогаз України» постачає газ у рамках спеціальних обов’язків (ПСО), у жовтні 2020 року  становить 5 тис. 374,1 грн за 1 тис. куб. м (без урахування ПДВ та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами). ро це повідомили у пресслужбі «Нафтогаз … читати далi

Представниця Громадського центру правосуддя Юлія Лісова представила бачення та пропозиції центру щодо підвищення безпеки в місті Одеса на онлайн-дискусії «Безпека Південної Пальміри», яка відбулась 23 жовтня за ініціативи Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN в Одеському регіоні. Як повідомила пресслужбі Одеської обласної організації «Комітет виборців України», зокрема, було акцентовано на важливості … читати далi

У Кароліно-Бугазькій сільській громаді дільнична виборча комісія №510693 припинила підрахунок голосів після того як втратила протоколи, які члени комісії спочатку вирішили заповнювати як «чернетки». Складнощі виникли і у двох ДВК в місті Одесі. Спостерігачі ОПОРИ повідомляють, що ДВК вирішила заповнювати протоколи про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці «на чернетку» … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР