Новий склад Кароліно-Бугазької територіальної комісії мають сформувати до вечора

04 листопада 2020 р. 17:24

ОПОРА ЦВК вибори

Білгород-Дністровська районна територіальна виборча комісія має не пізніше 21 години 4 листопада сформувати новий склад Кароліно-Бугазької сільської ТВК та невідкладно поінформувати Центральну виборчу комісію про прийняте рішення.

Як зазначає ОПОРА, в постанові «Про окремі питання діяльності Кароліно-Бугазької сільської територіальної виборчої комісії Білгород-Дністровського району Одеської області» йдеться про те, що до ЦВК надійшли дві окремі ухвали Одеського окружного адміністративного суду від 30 жовтня, в яких вказано на встановлені судом обставини щодо порушень, допущених Кароліно-Бугазькою сільською ТВК. Зокрема, в одній із ухвал вказано, що попри те, що Одеський окружний адміністративний суд двічі скасовував постанови про скасування реєстрації А.В. Задир як кандидата в депутати Кароліно-Бугазької сільської ради, причому обидва рішення суду залишалися без змін постановами П’ятого апеляційного адміністративного суду, сільська ТВК так і не зареєструвала А.В. Задир кандидатом. Крім того, Одеський окружний адміністративний суд повідомив ЦВК про встановлені обставини щодо порушень прав громадян України Кісенко В.П., Бачуровського В.Б., Бєлград С.М. бути обраними в багатомандатному виборчому окрузі №4 з виборів депутатів Кароліно-Бугазької сільської ради.

Нагадаємо, що напередодні дня голосування, 22 жовтня, постановою П’ятого апеляційного адміністративного суду було достроково припинено повноваження усього складу Кароліно-Бугазької сільської виборчої комісії у зв’язку із встановленням численних порушень вимог Конституції України та Кодексу, у тому числі невиконанням рішень суду. Того ж дня Центральна виборча комісія ухвалила постанову «Про окремі питання діяльності Білгород-Дністровської районної територіальної виборчої комісії Одеської області та Кароліно-Бугазької сільської територіальної виборчої комісії Білгород-Дністровського району Одеської області», якою зобов’язала Кароліно-Бугазьку сільську виборчу комісію невідкладно вжити заходів щодо забезпечення належної організації голосування в день виборів депутатів та сільського голови. Тоді ж ЦВК звертала увагу, що низку рішень Білгород-Дністровської районної та Кароліно-Бугазької сільської територіальних виборчих комісій було скасовано судами, а окремі дії цих комісій визнано протиправними. При цьому не всі рішення судів цими комісіями були виконані. Зокрема, Кароліно-Бугазька ТВК станом на 22 жовтня не виконала рішення Одеського окружного адміністративного суду від 19 жовтня і не зареєструвала одного кандидата на посаду сільського голови та сімох кандидатів у депутати сільської ради.

24 жовтня Білгород-Дністровська районна ТВК сформувала новий склад Кароліно-Бугазької сільської виборчої комісії.

«Проте, як вбачається з указаних окремих ухвал, судом установлено, що новоутворена Кароліно-Бугазька сільська виборча комісія не усунула жодного порушення виборчих прав громадян, рішення судів не виконала, тобто вказана комісія на виконання рішень судів не усунула порушення виборчих прав осіб, у тому числі позивачів», - йдеться у постанові ЦВК від 3 листопада.

У результаті Центральна виборча комісія встановила факт одноразового грубого порушення Кароліно-Бугазькою сільською територіальною виборчою комісією вимог  Конституції України, Виборчого кодексу України та законів України та вирішила достроково припинити повноваження всього складу Кароліно-Бугазької сільської ТВК «у зв’язку з одноразовим грубим порушенням нею Конституції України, Виборчого кодексу України та законів України».

Крім того, ЦВК зобов’язала Білгород-Дністровську районну територіальну виборчу комісію не пізніше 24 години 00 хвилин 3 листопада повідомити місцеві організації політичних партій, за поданнями яких до складу Кароліно-Бугазької сільської ТВК було включено осіб, повноваження яких достроково припинено цією постановою, про можливість подання не пізніше 15 години 00 хвилин 4 листопада нових кандидатур. У свою чергу, Білгород-Дністровська районна ТВК повинна не пізніше 21 години 00 хвилин 4 листопада сформувати новий склад Кароліно-Бугазької сільської територіальної виборчої комісії.

Також ЦВК звернулася до Національної поліції України для проведення перевірки викладених у постанові обставин та в разі виявлення підстав вжиття згідно із законодавством України заходів реагування, для чого передати їй копії відповідних документів та матеріалів.

Загалом, як інформує ОПОРА, станом на 4 листопада існує 11 окремих судових справ щодо встановлення підсумків голосування та результатів виборів депутатів Кароліно-Бугазької сільської ради та Кароліно-Бугазького сільського голови. Судові рішення Одеського окружного адміністративного суду ще оскаржуються в апеляційній інстанції.

Так, 29 жовтня суд частково задовольнив позовні вимоги щодо визнання протиправною бездіяльності комісії по нереєстрації кандидата та відмовив у задоволені позовних вимог щодо визнання виборів таким, що не відбулись та призначення повторних виборів (справа №420/11347/20).

30 жовтня суд визнав протиправними дії щодо встановлення результатів виборів та скасував постанови Кароліно-Бугазької сільської ТВК про встановлення результатів виборів депутатів та сільського голови (справа №420/11465/20).

Цього ж дня суд частково задовольнив позов про визнання протиправним недопуску кандидата до засідання сільської ТВК, на якому встановлювались результати виборів. Водночас відмовлено в задоволені позовних вимог щодо визнання виборів такими, що не відбулись та призначення повторних виборів в багатомандатному виборчому окрузі (справа №420/11488/20).

Також 30 жовтня суд повністю задовольнив позовні вимоги та визнав протиправною і скасував постанову Кароліно-Бугазької ТВК «Про визнання депутатів обраними у багатомандатному виборчому окрузі № 2». Суд зобов’язав ТВК прийняти рішення про визнання виборів у багатомандатному окрузі №2 такими, що не відбулись, та про призначення повторних виборів (справа №420/11493/20).

30 жовтня суд відмовив у задоволенні позовних вимог кандидата, який просив скасувати та визнати протиправним протокол про підрахунок голосів на одній з виборчих дільниць Кароліно-Бугазької територіальної громади, а також зобов'язати сільську ТВК призначити повторне голосування в багатомандатному окрузі (справа №420/11483/20).

30 жовтня суд задовольнив позовні вимоги, визнав протиправним та скасував рішення про визнання обраними депутатів у багатомандатному окрузі №1. Кароліно-Бугазьку ТВК суд зобов'язав визнати вибори такими, що не відбулись, та призначити повторні вибори депутатів сільської ради в багатомандатному окрузі (справа №420/11490/20).

Також 30 жовтня суд задовольнив позовні вимоги, визнав протиправним та скасував рішення Кароліно-Бугазької сільської ТВК про встановлення результатів виборів депутатів сільської ради в багатомандатному окрузі №3. Комісію суд зобов'язав визнати вибори такими, що не відбулись та призначити повторні вибори у окрузі (справа №420/11492/20).

Також цього дня суд частково задовольнив позовні вимоги, встановивши за результатами розгляду справи факт грубого порушення з боку ТВК. Водночас суд відмовив у задоволенні позовних вимог щодо визнання протиправним та скасування рішення про визнання депутатів обраними у багатомандатному виборчому окрузі №4 та зобов’язання сільської ТВК прийняти рішення про визнання виборів у багатомандатному виборчому окрузі №4 такими, що не відбулись, та призначення повторних виборів (справа №420/11491/20).

30 жовтня суд задовольнив позовні вимоги, визнав протиправною та скасував постанову Кароліно-Бугазької сільської територіальної виборчої комісії про визнання обраним сільським головою кандидата. Комісія суд зобов’язав визнати вибори сільського голови такими, що не відбулись, та призначити повторні вибори (справа №420/11495/20).

31 жовтня суд частково задовольнив позовні вимоги, визнавши протиправними та скасувавши постанови про встановлення результатів виборів депутатів і сільського голови, а також постанову про скликання першої сесії сільської ради. Водночас не було задоволено позовні вимоги щодо визнання протиправними та скасування протоколів про підрахунок голосів, а також зобов'язання провести повторний підрахунок голосів на виборчих дільницях (справа №420/11558/20).

31 жовтня суд задовольнив позовні вимоги, визнав протиправною та скасував постанову про встановлення результатів виборів депутатів сільської ради в багатомандатному виборчому окрузі №5. Комісію суд зобов'язав визнати вибори такими, що не відбулись, та призначити в багатомандатному окрузі №5 повторні вибори (справа №420/11489/20).

Нагадаємо, як повідомляла ОПОРА, 31 жовтня Одеський окружний адміністративний суд вирішив визнати протиправною та скасувати постанову Кароліно-Бугазької сільської ТВК про визнання Андрія Апанасенка Кароліно-Бугазьким обраним сільським головою. Підставою для цього стала відмова сільської ТВК зареєструвати кандидатом на посаду сільського голови Ю. Чередниченка.

Крім того, 13 жовтня суд скасував сім постанов Кароліно-Бугазької ТВК на Одещині, зокрема щодо затвердження тексту бюлетенів і утворення ДВК.

Нагадаємо також, що Центрвиборчком розігнав Кароліно-Бугазьку сільську ТВК.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Правоохоронці повідомили про підозру у зловживанні впливом начальнику підрозділу Військово-морських сил Збройних сил України. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України. За даними слідства, військовослужбовець вимагав від співробітника Національної поліції України 10 тис. доларів США неправомірної вигоди. Підозрюваний обіцяв здійснити вплив на рішення членів конкурсної комісії про позитивне проходження конкурсу на зайняття … читати далi

Департамент освіти та науки Одеської міської ради планує посилити увагу до популяризації здорового харчування в школах через те, що у дітей не сформована харчова культура.  Про це повідомила директорка департаменту Олена Буйневич.  "Ми розуміємо, що ту ж вівсяну кашу з родзинками їдять на сніданок не усі діти. І більшість відмовляються від … читати далi

Новий соціальний проєкт для людей пенсійного віку планують розпочати в Арцизі, щоб влаштувати дозвілля  людям, які вийшли на пенсію. Про це повідомили у пресслужбі Арцизької міської ради.  Пропонується три типи занять. Реабілітаційні форми дозвілля: арт-терапія (робота драматичної студії, майстер-класи з мистецтва, кулінарії та ін.); ізотерапія (малювання); пісочна терапія (робота з піском … читати далi

Одеське комунальне підприємство "Міські дороги" оголосило тендер для обрання постачальника підмітально-прибиральні мототранспортні засоби зі змінним обладнанням. Про це йдеться в системі електронних закупівель Prozorro. Аукціон з очікуваною вартістю закупівлі в 40 мільйонів 98 тисяч гривень відбудеться 17 серпня, а техніка має бути надана у роспорядження КП до 31 жовтня.  Йдеться … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР