В Одеській області щонайменше сім ТВК не змогли провести перші засідання

14 серпня 2020 р. 12:13

ЦВК вибори виборчий округ

Центральна виборча комісія 10 серпня  утворила в Одеській області 27 територіальних виборчих комісій: Одеську обласну, районні ТВК та міські ТВК. З-поміж охоплених моніторингом ОПОРИ 17-ти ТВК вчасно провели перші засідання 10.

Як повідомили в пресслужбі ОПОРИ в Одеській області, моніторингом в регіоні були охоплені Одеська обласна виборча комісія, всі районні ТВК та міські ТВК міст, які є центрами 7 районів області. Особистим відвідуванням представників ОПОРИ були охоплені Одеська міська та Одеська обласна виборчі комісії. В інших випадках, інформація про хід засідань збиралась від членів ТВК у дистанційному форматі.

Всі 17 комісій збиралися на свої перші засідання 12 серпня, тобто на другий день після їхнього утворення. Відповідно до ч. 3 ст. 36 Виборчого кодексу, перше засідання виборчої комісії скликається не пізніш як на другий день після дня її утворення. Згідно з ч. 1 ст. 38 Кодексу член виборчої комісії на першому засіданні виборчої комісії, в якому він бере участь, в обов’язковому порядку ознайомлюється зі змістом частин третьої - шостої цієї статті, після чого складає присягу.

10 ТВК зібрали кворум, більше половини членів від їх складу склали присяги і провели перші засідання. Це Одеська обласна, Одеська міська, Ізмаїльська районна, Ізмаїльська міська, Одеська районна, Березівська міська, Болградська районна, Білгород-Дністровська міська, Чорноморська міська та Южненська міська виборчі комісії. Найвищий рівень відвідуваності у цих комісіях продемонстрували в Одеській обласній ТВК – 14 з 18. 

Перше засідання Одеської міської ТВК

Три ТВК провели перші засідання, але без кворуму. У Роздільнянській міській комісії були присутні 9 з 18 членів комісії, які склали присягу і оголосили перерву до 13 серпня. У Березівській районній комісії були присутні 10 з 18 членів, тобто кворум був, однак заступниця голови відмовилася складати присягу, мотивуючи це тим, що її замінить інша людина. Після цього комісія оголосила перерву на невизначений строк. У Подільській районній ТВК були присутні 9 з 18 членів, тож комісія також оголосила перерву до 13 серпня.

Чотири ТВК з охоплених моніторингом ОПОРИ не провели перші засідання у визначений строк, оскільки не було кворуму. Члени цих комісій також не складали присягу. Це Роздільнянська районна (наступного разу члени комісії спробують зібратися 13 серпня), Болградська міська Білгород-Дністровська районна (вона оголосила перерву до 14 серпня), Подільська міська (члени цієї комісії збиралися вже двічі, однак обидва рази були лише 5 з 18 членів ТВК, тож наступне засідання заплановане на 13 серпня) виборчі комісії.

«Очевидно, що найбільшою загрозою проведення перших засідань ТВК стало забезпечення кворуму, необхідного для їх проведення. Саме на першому засіданні ТВК, в якому бере участь новопризначений член, він має скласти присягу, після чого він або вона вступають у повноваження. Без вступу в повноваження більшості від затвердженого складу членів ТВК неможливо проводити засідання ТВК, а також приймати рішення в межах повноважень комісій. Проблеми з проведенням засідань ТВК надалі загрожують належному виконанню визначених Кодексом повноважень цих комісій з організації та проведення відповідних місцевих виборів», - зазначила Анастасія Матвієнко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області. 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Компанії ТОВ «Автомагістраль-Південь» та ТОВ «Евродор» розіграли поміж собою два тендери стосовно ремонту ділянок автомобільної дороги загального користування державного значення Т-16-44 контрольно-пропускний пункт «Лісне» - контрольно-пропускний пункт «Малоярославець Перший».  Про це повідомлено в системі електронних закупівель Prozorro. Зазначимо, що в одному з цих тендерів охочих взяти участь було на одного більше ніж учасників. … читати далi

Співробітники Одеської обласної прокуратури повідомили про підозру директору підприємства, що здійснює експорт сільгосппродукції, в умисному ухиленні від сплати податків та фальсифікації реєстраційних документів. Як повідомили у пресслужбі прокуратури регіону, за даними слідства, директор підприємства, будучи єдиним фактичним керівником і відповідальним за ведення бухгалтерського та податкового обліку, з січня по грудень 2017 … читати далi

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запрошує 39 осіб для надання пояснень стосовно можливих порушень вимог Законів України «Про запобігання корупції» та «Про політичні партії в Україні». Як зазначили в пресслужбі НАЗК, в переліку є також представники Одеської області.  Так, у зв’язку з несвоєчасним поданням декларації запрошуються: народний депутат … читати далi

Апелляционный суд оставил в силе решение Приморского суда города Одессы о признании оскорблением чести, достоинства и деловой репутации заявления журналистки Екатерины Маденс в Высшую квалификационную комиссию судей по поводу председателя Одесского апелляционного хозяйственного суда Натальи Богацкой. Об этом на своей странице в Facebook сообщил лидер Одесской ячейки «Автомайдана» Виталий Устименко.  «Мы конечно, пойдем в кассацию. … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР