Кароліно-Бугазька сільська ТВК не оприлюднила протокол про результати голосування попри інформацію про те, що в громаді вже відбулася перша сесія ради

28 жовтня 2020 р. 18:18

ОПОРА вибори

Кароліно-Бугазька сільська ТВК Одеської області датувала протокол про результати голосування з виборів сільського голови тим часом, на який члени цієї ж комісії оголосили технічну перерву.

Як стало відомо ОПОРІ, Кароліно-Бугазька сільська територіальна виборча комісія виготовила протокол про результати голосування з виборів Кароліно-Бугазького сільського голови Білгород-Дністровського району Одеської області, в якому вказано час підписання головою, заступником і секретарем – «06:35, 27 жовтня 2020 року».

Також на документі є підписи восьми членів ТВК. Згідно з цим документом, найбільшу кількість голосів отримали Андрій Апанасенко – 743, Станіслав Кліменко – 524 та Олександр Васильєв – 132.

Водночас, як повідомляла раніше ОПОРА, приблизно о 00:40 27 жовтня Кароліно-Бугазька сільська територіальна виборча комісія Одеської області ухвалила рішення «зробити перерву» в безперервному засіданні та відпустити представників обох дільничних виборчих комісій додому до 12-ї години дня 27 жовтня. При цьому ТВК вирішила, що вся виборча документація, яку принесли члени цих ДВК, має залишитися у приміщенні територіальної виборчої комісії. Документи ДВК були перенесені на другий поверх під охорону поліцейського.

27 жовтня спостерігач ОПОРИ перебував у приміщенні ТВК протягом дня до 18-ї години, і за весь цей час до приміщення не прибули члени дільничних виборчих комісій. Також були відсутні і члени ТВК. Крім того, спостерігач не зафіксував жодного кандидата на посаду сільського голови та кандидатів у депутати сільської ради, які б приносили до ТВК заяви про реєстрацію їх відповідно сільським головою та депутатами.

28 жовтня зранку спостерігач ОПОРИ знову прибув до ТВК, щоб зафіксувати протоколи про результати виборів, які мають бути оприлюднені не пізніш як на п'ятий день з дня встановлення результатів виборів. Спостерігач перебував біля приміщення ТВК з 8:45 до 9:30, однак будівля, в якій розміщена ТВК, була зачинена, члени ТВК не з’явились. У Білгород-Дністровській районній ТВК спостерігачеві ОПОРИ повідомили, що вони очікують прибуття членів сільської ТВК з протоколами про підсумки голосування на виборах депутатів районної ради сьогодні, 28 жовтня.

Нагадаємо, що згідно з ч. 2 6 cт. 268 Виборчого кодексу України територіальна виборча комісія на підставі протоколів дільничних виборчих комісій встановлює результати голосування з відповідних місцевих виборів сільського, селищного, міського голови, депутатів у багатомандатних виборчих округах, про що складає протокол. Другий примірник протоколу невідкладно вивішується для загального ознайомлення у приміщенні ТВК. Однак спостерігачі  ОПОРИ, перебуваючи в приміщенні ТВК, не зафіксували оприлюднення протоколу про встановлення результатів голосування.

Відповідно до ст. 282 Кодексу ТВК не пізніш як на п'ятий день з дня встановлення результатів виборів офіційно оприлюднює шляхом опублікування у відповідних місцевих друкованих засобах масової інформації результати виборів сільської ради, сільського голови, а також розміщує їх на офіційному вебсайті комісії чи відповідної ради (за наявності), регіонального, територіального представництва Центральної виборчої комісії (у разі їх утворення). Станом на 28 жовтня рішення про офіційне оприлюднення результатів виборів Кароліно-Бугазької сільської ради та сільського голови в місцевих друкованих засобах масової інформації не публікувалося.

Водночас, як стало відомо зі ЗМІ, вранці 27 жовтня відбулася перша сесія новообраної Кароліно-Бугазької сільської ради, на якій кандидат на посаду сільського голови Андрій Апанасенко склав присягу.

Згідно з ч. 1 ст. 283 Виборчого кодексу для реєстрації особа, обрана сільським головою., депутатом, зобов'язана подати до ТВК з відповідних місцевих виборів протягом двадцяти днів з дня офіційного оприлюднення результатів виборів заяву про реєстрацію її депутатом, сільським головою. У п'ятиденний строк з дня отримання документів ТВК приймає рішення про реєстрацію депутата, сільського голови (ч. 3 ст. 283 Кодексу). Копії рішень ТВК про реєстрацію депутатів, сільського голови невідкладно надсилаються до Центральної виборчої комісії у встановленому нею порядку (ч. 7 ст. 283 Кодексу). Рішення ТВК про реєстрацію депутата, сільського голови оголошуються на пленарному засіданні відповідної ради та є підставою для набуття повноважень, складення присяги депутата, сільського, селищного, міського голови (ч. 6 ст. 283 Кодексу).

Перша сесія новообраної сільської ради скликається відповідною ТВК не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради (ч. 2 ст. 46 Кодексу).

Довідково: У Кароліно-Бугазькій громаді на постійній основі утворені 2 виборчі дільниці - №510969 (с. Кароліно-Бугаз) та №510969 (смт Затока) з чисельністю виборців 4519 станом на 30 вересня 2020 року. Адреса місцезнаходження територіальної виборчої комісії: вул. Приморська, 1. с. Кароліно-Бугаз, Овідіопольський район, Одеська обасть., 67844, приміщення сільської ради.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Нагадаємо, 27 жовтня мережі "Інтернет" було опубліковано відео, на якому, за інформацією місцевих журналістів, зафіксовано першу сесію Кароліно-Бугазької сільради Одеської області. При цьому спостерігачам ОПОРИ в ТВК повідомили, що, принаймні, до 13 години 27 жовтня процес встановлення результатів ще тривав, а комісія не прийняла виборчу документацію від  двох ДВК. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Директора приватного підприємства в Одеській області підозрюють у незаконному видобуванні корисних копалин місцевого значення, що створило небезпеку для життя, здоров'я людей, довкілля та інші тяжкі наслідки.    Як повідомили у пресслужбі прокуратури, за даними слідства, підприємець без дозвільних документів організував видобуток піску на землях сільськогосподарського призначення площею 1,36 га, які … читати далi

Історико-топонімічна комісія Одеської міської ради звернеться до Департаменту транспорту міськради з проханням приєднати до назви зупинки громадського транспорту "Український театр" ще й згадку про "Національну бібліотеку".  Таким чином, зупинка буде називатись "Український театр і Національна бібліотека".  Ініціатором перейменування виступила ігуменя жіночого монастиря Серафима. На її думку, бібліотека відома на весь … читати далi

Управління капітального будівництва Одеської міської ради планує укласти угоду про реконструкцію Одеського учбово-виховного комплексу №4. Про це йдеться в системі електронних закупівель Prozorro.  Аукціон відбувся 12 квітня і в ньому взяли участь дві компанії: ТОВ «Укрспецпроект» та ПП «Моноліт». Незважаючи на те, що пропозиція ПП «Моноліт» була дорожчою, ніж у конкурента (70 млн 823,3 тис. проти 69 млн 999 … читати далi

Оператор автобусних перевезень FlixBus відкрив продажі на своїй першій зеленій внутрішній лінії по Україні від Затоки та Одеси через Київ та Львів до гірських курортів Буковель та Драгобрат (зупинки Поляниця та Ясіня). Перший автобус відправиться по маршруту вже 20 травня, зазначають у компанії. До 13 червня автобуси курсуватимуть 5 разів на тиждень, … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР