Хто в Одеській області агітував найактивніше і як

23 жовтня 2020 р. 16:18

ОПОРА агітація вибори

У жовтні місцеві організації партій розгорнули повномасштабну агітаційну активність. Найбільш активними в межах всієї області є місцеві організації партій «Довіряй ділам», «Європейська солідарність», «Наш край», «Опозиційна платформа – За життя» та «За майбутнє».

Як зазначили представники ОПОРИ,  серед кандидатів на посаду Одеського міського голови найбільш активними є чинний міський голова Геннадій Труханов, Олег Філімонов та Сергій Калинчук, причому двоє останніх проявляють високу активність у всіх сегментах здійснення передвиборчої агітації.

Особливістю здійснення передвиборчої агітації Геннадієм Трухановим у жовтні залишалась активність у зовнішній та вуличній агітації, а також відсутність активності у безпосередній роботі з виборцями. Чинний міський голова продовжує виконувати посадові обов’язки під час участі у виборчих перегонах, активно проводить зустрічі, проте відмежування його передвиборчої активності від виконання посадових обов’язків залишається неможливим.

Масового характеру набуло поширення агітаційних матеріалів без вихідних даних. Окрім прямого порушення норм Виборчого кодексу щодо маркування друкованих агітаційних матеріалів, такі випадки можуть також свідчити про незаконне фінансування передвиборчої агітації кандидатами та місцевими організаціями партій. Найбільша кількість випадків цього типу порушень пов’язана з веденням передвиборчої агітації кандидатами в депутати. Масовий характер носить поширення по всій Одеській області друкованих агітаційних матеріалів із зображеннями кандидатів та назвою політичної партії «Довіряй ділам». У меншій кількості поширювалась друкована агітаційна продукція, яка містить зображення кандидатів та назви місцевих організацій партій «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «За майбутнє», ВО «Батьківщина», «Європейська солідарність».

Для міста Одеси типовими були факти, що мають ознаки порушень, пов’язані зі зловживанням адміністративними ресурсами на користь кандидатів у депутати та кандидата на посаду Одеського міського голови від місцевої організації партії «Довіряй ділам» Геннадія Труханова. Зокрема, жителі міста отримували дзвінки від осіб, що представлялись співробітниками комунальної установи «Міський інформаційно-аналітичний центр» із запитаннями щодо оцінки діяльності Одеського міського голови та знань містян щодо інших партій, окрім «Довіряй ділам». При цьому в самій комунальній установі проведення опитування не підтвердили, хоча дзвінки отримали жителі міста, які звертались на гарячу лінію Єдиного центру звернень громадян Одеської міської ради. 

Окрім цього, відомо про пропозиції з агітаційних наметів кандидатки в депутати місцевої організації партії «Довіряй ділам» проходити безкоштовний медичний огляд в комунальній установі, де кандидатка є директоркою. А з головної сторінки офіційного вебсайту Одеської міської ради користувачам пропонують перейти на персональний сайт Одеського міського голови Геннадія Труханова, який містить як офіційну інформацію про виконання посадових обов’язків, так і політичну передвиборчу програму місцевої організації партії «Довіряй ділам», яка висунула його на посаду Одеського міського голови.

На відміну від попереднього місяця, коли більшість ще потенційних кандидатів на той час активно проводила заходи з ознаками агітації разом із благодійною діяльністю, в жовтні кількість зафіксованих випадків матеріального стимулювання виборців значно знизилась.

Спостерігачі ОПОРИ стали свідками проведення трьох заходів за участю кандидатів та з використанням партійної символіки, під час яких виборцям надавались продукти харчування, а також двох епізодів надання громадянам безкоштовних послуг, що супроводжуються згадками кандидатів або ж організацій партій. В таких випадках спостерігачі ОПОРИ звертались із повідомленнями про ймовірний непрямий підкуп виборців до поліції, втім, заяви спостерігачів не отримали належної реакції з боку правоохоронців. 

Повний звіт за ПОСИЛАННЯМ

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Судьи Приморского суда Одессы зачитали восемь из 12 томов доказательств в отношении бывшей заместительницы Одесского городского головы Зинаиды Цвиринько, которую обвиняют в халатности, приведшей к пожару в лагере «Виктория».  На протяжении 40 минут 27 ноября прокурор Михаил Бойчук зачитывал названия приобщенных к делу документов, а Зинаида Цвиринько и ее адвокат … читати далi

Департамент транспорту, зв'язку та організації дорожнього руху Одеської міської ради змінив роботу міських автобусів у напрямку ринку «Сьомий кілометр» 28-29 листопада. Про це повідомили у пресслужбі Одеського муніципалітету.  «Відповідно до п. 15 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 р. №641 «Про встановлення карантину та впровадження посилених протиепідемічних заходів на території з широким розповсюдженням гострої респіраторної … читати далi

Голова суддівської колегії Приморського суду Віктор Іванов оголосив висновок повторної судово-медичної експертизи, яку було призначено Приморським судом рік тому за клопотанням адвоката захисту Сергія Іванова.  Цей висновок підтверджує алібі обвинуваченого у вбивстві Михайла Чеботаря, зазначає Центр правового моніторингу «Гідність».  Зокрема висновок експертизи, яку провела група експертів Одеського обласного бюро судово-медичної експертизи й підписав керівник … читати далi

Адміністрація морських портів України вважає медійну активність навколо буксиру «Аметист» добре спланованою провокацією з боку Державної екологічної інспекції. Про це під час прессконференції заявив начальник департаменту роботи портів В'ячеслав Вороний. За його словами, представники АМПУ тричі обслідували буксир і ніяких ознак того, що він тоне не виявили. Стосовно можливого розливу нафтопродуктів … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР