Хто в Одеській області агітував найактивніше і як

23 жовтня 2020 р. 16:18

ОПОРА агітація вибори

У жовтні місцеві організації партій розгорнули повномасштабну агітаційну активність. Найбільш активними в межах всієї області є місцеві організації партій «Довіряй ділам», «Європейська солідарність», «Наш край», «Опозиційна платформа – За життя» та «За майбутнє».

Як зазначили представники ОПОРИ,  серед кандидатів на посаду Одеського міського голови найбільш активними є чинний міський голова Геннадій Труханов, Олег Філімонов та Сергій Калинчук, причому двоє останніх проявляють високу активність у всіх сегментах здійснення передвиборчої агітації.

Особливістю здійснення передвиборчої агітації Геннадієм Трухановим у жовтні залишалась активність у зовнішній та вуличній агітації, а також відсутність активності у безпосередній роботі з виборцями. Чинний міський голова продовжує виконувати посадові обов’язки під час участі у виборчих перегонах, активно проводить зустрічі, проте відмежування його передвиборчої активності від виконання посадових обов’язків залишається неможливим.

Масового характеру набуло поширення агітаційних матеріалів без вихідних даних. Окрім прямого порушення норм Виборчого кодексу щодо маркування друкованих агітаційних матеріалів, такі випадки можуть також свідчити про незаконне фінансування передвиборчої агітації кандидатами та місцевими організаціями партій. Найбільша кількість випадків цього типу порушень пов’язана з веденням передвиборчої агітації кандидатами в депутати. Масовий характер носить поширення по всій Одеській області друкованих агітаційних матеріалів із зображеннями кандидатів та назвою політичної партії «Довіряй ділам». У меншій кількості поширювалась друкована агітаційна продукція, яка містить зображення кандидатів та назви місцевих організацій партій «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «За майбутнє», ВО «Батьківщина», «Європейська солідарність».

Для міста Одеси типовими були факти, що мають ознаки порушень, пов’язані зі зловживанням адміністративними ресурсами на користь кандидатів у депутати та кандидата на посаду Одеського міського голови від місцевої організації партії «Довіряй ділам» Геннадія Труханова. Зокрема, жителі міста отримували дзвінки від осіб, що представлялись співробітниками комунальної установи «Міський інформаційно-аналітичний центр» із запитаннями щодо оцінки діяльності Одеського міського голови та знань містян щодо інших партій, окрім «Довіряй ділам». При цьому в самій комунальній установі проведення опитування не підтвердили, хоча дзвінки отримали жителі міста, які звертались на гарячу лінію Єдиного центру звернень громадян Одеської міської ради. 

Окрім цього, відомо про пропозиції з агітаційних наметів кандидатки в депутати місцевої організації партії «Довіряй ділам» проходити безкоштовний медичний огляд в комунальній установі, де кандидатка є директоркою. А з головної сторінки офіційного вебсайту Одеської міської ради користувачам пропонують перейти на персональний сайт Одеського міського голови Геннадія Труханова, який містить як офіційну інформацію про виконання посадових обов’язків, так і політичну передвиборчу програму місцевої організації партії «Довіряй ділам», яка висунула його на посаду Одеського міського голови.

На відміну від попереднього місяця, коли більшість ще потенційних кандидатів на той час активно проводила заходи з ознаками агітації разом із благодійною діяльністю, в жовтні кількість зафіксованих випадків матеріального стимулювання виборців значно знизилась.

Спостерігачі ОПОРИ стали свідками проведення трьох заходів за участю кандидатів та з використанням партійної символіки, під час яких виборцям надавались продукти харчування, а також двох епізодів надання громадянам безкоштовних послуг, що супроводжуються згадками кандидатів або ж організацій партій. В таких випадках спостерігачі ОПОРИ звертались із повідомленнями про ймовірний непрямий підкуп виборців до поліції, втім, заяви спостерігачів не отримали належної реакції з боку правоохоронців. 

Повний звіт за ПОСИЛАННЯМ

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль вважає, що адаптивний карантин в Україні дає свої результати. Наразі він запроваджений до 30 червня. Про це очільник Кабінету міністрів розповів в інтерв'ю РБК-Україна. "Ми, очевидно, будемо продовжувати його до серпня. Якщо нам вдасться до Дня незалежності провакцинувати більшість людей, звичайно, ми будемо шукати варіанти його пом'якшення", … читати далi

Конституційний Суд України на засіданні 20 травня запланував розпочати розгляд конституційного подання 45 народних депутатів щодо конституційності низки положень Виборчого кодексу України, зокрема і в частині проведення виборів народних депутатів виключно за пропорційною системою. Про це УНН повідомляє з посиланням на порядок денний КСУ та інформацію представниці Верховної Ради у … читати далi

Київський районний суд Одеси частково задовільнив клопотання про передачу в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів майно, що належить ПАТ «Одеський нафтопереробний завод» і ТОВ «Енергія і газ Україна». Про це повідомили у пресслужбі Київського райсуду. Йдеться про нерухоме майно, рухоме майно та земельні ділянки, … читати далi

Одеський окружний адміністративний суд заборонив будівельні роботи на Лідерсівському бульварі 7, 9, задовільнивши заяву позивача - заступника обласної прокуратури про вжиття заходів забезпечення позову.  Про це повідомили у пресслужбі суду. За його словами, 11 травня суд розпочав провадження по справі за адміністративним позовом заступника обласної прокуратури до ТОВ «Спорт-Сервіс», ТОВ «Лідер-Парк» про зобов’язання знести … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР