Хто в Одеській області агітував найактивніше і як

23 жовтня 2020 р. 16:18

ОПОРА агітація вибори

У жовтні місцеві організації партій розгорнули повномасштабну агітаційну активність. Найбільш активними в межах всієї області є місцеві організації партій «Довіряй ділам», «Європейська солідарність», «Наш край», «Опозиційна платформа – За життя» та «За майбутнє».

Як зазначили представники ОПОРИ,  серед кандидатів на посаду Одеського міського голови найбільш активними є чинний міський голова Геннадій Труханов, Олег Філімонов та Сергій Калинчук, причому двоє останніх проявляють високу активність у всіх сегментах здійснення передвиборчої агітації.

Особливістю здійснення передвиборчої агітації Геннадієм Трухановим у жовтні залишалась активність у зовнішній та вуличній агітації, а також відсутність активності у безпосередній роботі з виборцями. Чинний міський голова продовжує виконувати посадові обов’язки під час участі у виборчих перегонах, активно проводить зустрічі, проте відмежування його передвиборчої активності від виконання посадових обов’язків залишається неможливим.

Масового характеру набуло поширення агітаційних матеріалів без вихідних даних. Окрім прямого порушення норм Виборчого кодексу щодо маркування друкованих агітаційних матеріалів, такі випадки можуть також свідчити про незаконне фінансування передвиборчої агітації кандидатами та місцевими організаціями партій. Найбільша кількість випадків цього типу порушень пов’язана з веденням передвиборчої агітації кандидатами в депутати. Масовий характер носить поширення по всій Одеській області друкованих агітаційних матеріалів із зображеннями кандидатів та назвою політичної партії «Довіряй ділам». У меншій кількості поширювалась друкована агітаційна продукція, яка містить зображення кандидатів та назви місцевих організацій партій «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «За майбутнє», ВО «Батьківщина», «Європейська солідарність».

Для міста Одеси типовими були факти, що мають ознаки порушень, пов’язані зі зловживанням адміністративними ресурсами на користь кандидатів у депутати та кандидата на посаду Одеського міського голови від місцевої організації партії «Довіряй ділам» Геннадія Труханова. Зокрема, жителі міста отримували дзвінки від осіб, що представлялись співробітниками комунальної установи «Міський інформаційно-аналітичний центр» із запитаннями щодо оцінки діяльності Одеського міського голови та знань містян щодо інших партій, окрім «Довіряй ділам». При цьому в самій комунальній установі проведення опитування не підтвердили, хоча дзвінки отримали жителі міста, які звертались на гарячу лінію Єдиного центру звернень громадян Одеської міської ради. 

Окрім цього, відомо про пропозиції з агітаційних наметів кандидатки в депутати місцевої організації партії «Довіряй ділам» проходити безкоштовний медичний огляд в комунальній установі, де кандидатка є директоркою. А з головної сторінки офіційного вебсайту Одеської міської ради користувачам пропонують перейти на персональний сайт Одеського міського голови Геннадія Труханова, який містить як офіційну інформацію про виконання посадових обов’язків, так і політичну передвиборчу програму місцевої організації партії «Довіряй ділам», яка висунула його на посаду Одеського міського голови.

На відміну від попереднього місяця, коли більшість ще потенційних кандидатів на той час активно проводила заходи з ознаками агітації разом із благодійною діяльністю, в жовтні кількість зафіксованих випадків матеріального стимулювання виборців значно знизилась.

Спостерігачі ОПОРИ стали свідками проведення трьох заходів за участю кандидатів та з використанням партійної символіки, під час яких виборцям надавались продукти харчування, а також двох епізодів надання громадянам безкоштовних послуг, що супроводжуються згадками кандидатів або ж організацій партій. В таких випадках спостерігачі ОПОРИ звертались із повідомленнями про ймовірний непрямий підкуп виборців до поліції, втім, заяви спостерігачів не отримали належної реакції з боку правоохоронців. 

Повний звіт за ПОСИЛАННЯМ

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Центр вакцинації, що з 1 серпня працює в Одеському парку Горького у вихідні, тепер прийматиме громадян щоденно.  Про це повідомив у Facebook директор департаменту охорони здоров'я Одеської міської ради Левон Нікогосян.  Він зазначив, що працювати цей центр буде з 9:00 по 18:00, а також запевнив: щеплення здійснюють в адміністративному приміщенні парку, яке відповідає всім медичним … читати далi

Господарський суд Одеської області відкрив нове провадження у справі про банкрутство приватного акціонерного товариства «Футбольний клуб "Чорноморець"». Як зазначається в ухвалі суду, товариство з обмеженою відповідальністю «Бізнес Ренталс» 27 липня звернулося із позовом, в якому стверджує, що ПАТ заборгувало 5 мільйонів 605, 9 тисячі гривень.  При цьому, суд зазначив, що, згідно з програмою спеціалізованого … читати далi

Євген Марчук, який був прем'єм-міністром України та першим чинним головою Служби безпеки України помер 5 серпня 2021 року від зупинки серця.  Про це повідомила його дружина Лариса Івшина на своїй сторінці у Facebook. Євген Марчук народився 28 січня 1941 року в селі Долинівка Гайворонського району тоді ще Одеської, а нині Кіровоградської області.  Від 1963 р. працював … читати далi

У пабліку вболівальників футбольного клубу "Чорноморець" (Одеса) з'явилося звернення від імені прихильників команди на адресу Одеського міського голови Геннадія Труханова.  Фанати у петиції вимагають врятувати та відродити футбольний клуб. У вболівальників накопичилося чимало претензій до власника ФК екснардепа Леоніда Клімова. Їх можна стисло викласти таким чином: Клуб відокремився від вболівальників - закрито … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР