В трьох ТВК Одещини більше половини членів не прийшли на засідання й не набули повноважень

20 серпня 2020 р. 13:11

ОПОРА вибори

В Одеській області станом на ранок 20 серпня в трьох територіальних виборчих комісіях з 17, охоплених моніторингом ОПОРИ, більше половини їх членів не набули повноважень. Це пов’язано з тим, що члени комісій не з’являються на засідання та не складають присягу.

Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, наразі не набули повноважень більше половини членів комісій від їхнього складу в Березівській районній, Болградській і Роздільнянській міських ТВК. Водночас ще у чотирьох комісіях, які теж не відразу змогли провести перше засідання, зараз уже більше половини членів склали присягу. Це Подільська районна, Роздільнянська районна, Білгород-Дністровська районна і Подільська міська ТВК.

Причиною того, що ТВК не можуть набути повноважень, є неявка більше половини членів комісій, які, відповідно, не складають присягу. У свою чергу, в комісіях повідомляють, що з багатьма членами ТВК неможливо зв’язатися, а партії поки що не зробили заміни.

«Наша ТВК досі не набула повноважень, оскільки 10 з 18 членів не приходять на засідання. Частина з них живуть в Одесі, хтось – у Києві, а до декількох ми не можемо додзвонитися, бо таких номерів телефонів, які вказані в документах, не існує. Тож ми будемо намагатися зібратися знову і знову, а також сподіватися, що у цьому нам допоможуть партії», - розповіла ОПОРІ голова Роздільнянської міської ТВК Тетяна Міхова.

«Територіальні виборчі комісії, в яких більше половини членів від їхнього затвердженого складу не склали присягу, фактично не можуть виконувати свої повноваження, оскільки вони позбавлені можливості проводити засідання, які і є основною формою роботи комісії. Нагадаємо, що засідання комісії є повноважним лише за умови присутності на ньому більше половини членів комісії від їх складу. А особа набуває повноважень члена ТВК лише після того, як складе присягу. Особливе занепокоєння в цьому контексті викликає районна ТВК, яка вже в період з 21 по 24 серпня має сформувати склад сільських та селищних ТВК в усьому районі. А з 12 серпня в районні ТВК вже мали розпочати вносити подання кандидатур до складу відповідних ТВК», - пояснила Анастасія Матвієнко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області.  

Нагадаємо, що у ТВК Одеської області вже замінили понад п’ять відсотків членів.

Нагадаємо також, що з усіх звернень по Україні щодо зміни виборчої адреси 17,47% припадають на Одеську область. Регіон посідає друге місце в країні після Київської області за цим показником, а три громади фігурують через це у розслідуванні Нацполіції.
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Служба автомобільних доріг в Миколаївській області провела тендер для обрання компанії, що зробить поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Т-15-13 Нечаяне-Очаків в Миколаївській області. Про це йдеться в повідомленні системи електронних закупівель Prozorro.  Закупівлю з очікуваною вартістю закупівлі в 745 мільйонів 94,4 тисячі гривень розділили на шість лотів. У трьох … читати далi

Рятувальники загасили пожежу в церкві села Гетьмановка Савранського району Одеської області що зайнялася через влучання в храм блискавки.  Про це повідомили у пресслужбі ДСНС України в Одеській області.  Рятувальники проклали рукавну лінію, встановили пожежну трьохколінну драбину та забезпечили подачу води для гасіння вогню на висоті куполу. Вогнеборці пожежу локалізували о … читати далi

Південне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України встановило, що один із виробників на території санітарно-гігієнічних засобів  з антибактеріальним ефектом на основі спирту для санітарно-гігієнічної обробки рук, поверхонь та приміщень в Одесі з травня 2020 року розміщувало на етикетках продукції відповідні написи “STOPCOVID”, “Знищує 99,9% мікробів”, “Kills germs in 15 seconds”. Як зазначили … читати далi

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) у серпні виявило 82 порушення, які стосуються конфлікту інтересів у посадовців. Про це повідомили у пресслужбі НАЗК. Серед публічних службовців, які вчинили правопорушення: голова обласної державної адміністрації (ОДА), народні депутати, державний секретар міністерства, начальники головних управлінь Державної міграційної служби, Державної податкової служби та … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР