В Одесі представники ОПОРИ провели тренінг для поліцейських

21 лютого 2019 р. 23:11

В Одесі 20 лютого заступники начальників територіальних підрозділів Головного управління Національної поліції України в Одеській області з громадської безпеки вивчали особливості виборчого законодавства під час семінару-тренінгу, який провели представники ОПОРИ в рамках проекту «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу».

На заході, який провели тренери Ольга Мазаєва та Дмитро Баштовий, поліцейські поглибили теоретичні знання про виборче законодавство та розібрали механізми розпізнання адміністративних і кримінальних виборчих правопорушень, їх кваліфікування й належного документування.

Зокрема, на запропонованих кейсах поліцейські окреслювали ознаки порушень порядку ведення Державного реєстру виборців; права громадян на ознайомлення з відомостями цього реєстру; обмежень щодо ведення передвиборної агітації, виготовлення та розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск; незаконне використання виборчого бюлетеня, голосування виборцем більше ніж один раз; порушення таємниці голосування; підкуп виборців.

«Тренінг проводиться не для того, щоб навчити поліцію працювати, а в першу чергу для актуалізації норм виборчого законодавства, розгляду реальних виборчих порушень та алгоритму дій щодо даних ситуацій. Відповідно ми намагаємося максимально збалансовано використати час як для теорії, так і практичних завдань. Загалом поліція в Одесі дуже активно включалась в роботу та виявляла зацікавленість у програмі тренінгу. Впевнений, наша плідна спільна робота дасть ефективний результат щодо забезпечення законності виборчого процесу», - зазначив тренер Дмитро Баштовий.

Крім того, під час навчання поліцейські розглянули приклади таких порушень як підвезення виборців у день голосування, винесення головою або членами виборчої комісії печатки або бланків протоколів за межі виборчої дільниці, фотографування виборчого бюлетеня тощо.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Одесский городской Геннадий Труханов провел переговоры с представителями индийской компании Spectrum Pharmatech Consultants Pvt. Ltd., обсудив строительство в Одессе крупного фармацевтического завода с собственным центром разработки. Об этом сообщили в пресс-службе муниципалитета.  Компания работает с 1995 года и в том числе имеет опыт реализации проектов в Украине. Открытие производства, как уверяют в мэрии, позволит … читати далi

Одесситы сдали в пункты приема новогодних елок около 20 тысяч деревьев по состоянию на 20 января Об этом в ходе брифинга сообщила заместитель директора департамента городского хозяйства Наталья Мостовских. Как отметила замдиректора, наибольшее количество елок сдают в спальных районах города. «Мы уже раздали 20 тысяч конфет, и процесс обмена елок … читати далi

Украина с 1 апреля не будет впускать на свою территорию автомобили с номерами непризнанного Приднестровья. Об этом 20 января заявил премьер-министр Ион Кику, сообщает «Европейская правда». По словам Кику, Молдова с 10 по 20 января вводила ограничения для проезда приднестровских авто через молдавско-украинскую границу, чтобы подготовиться к запрету, который решила … читати далi

Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» звернулася із відкритим листом до прем’єр-міністра України  Олексія Гончарука,  міністра розвитку громад та територій України Альони Бабак та голів обласних державних адміністрацій. Зокрема, у зверненні йдеться про те, що "низка обласних державних адміністрацій безпідставно та нехтуючи чинним законодавством і  позицією мешканців об’єднаних … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР