В Одесі омбудсменка ОПОРИ просить Міністра освіти перевірити ймовірні зловживання кандидата у депутати

18 липня 2019 р. 14:23

В Одесі ОПОРА висловлює занепокоєння через ймовірне використання студентів одного з вищих навчальних закладів міста на користь кандидата у народні депутати.

Як стало відомо ОПОРІ, наприкінці навчального року з’явилася інформація про перенесення навчальної сесії в Національному університеті «Одеська юридична академія», президентом якого є кандидат у народні депутати Сергій Ківалов по округу №135, начебто з метою реалізації права голосу студентами на липень 2019 року. Водночас така практика не є поширеною серед інших ВНЗ Одеси.

У розпорядженні спостерігачів ОПОРИ також опинився відеозапис зустрічі Сергія Ківалова зі студентами НУ «Одеська юридична академія». Зі змісту зустрічі вбачається, що вона не була пов’язана зі здійсненням навчального процесу. Не лунали під час зустрічі і прямі заклики до голосування за конкретних кандидатів. Більша частина зустрічі була присвячена інформуванню студентів щодо розвитку інфраструктури університету. 

Громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Одеській області Юлія Лісова з метою недопущення проявів перешкоджання здійсненню виборчих прав студентами вирішила з’ясувати підстави перенесення сесії. У зв’язку з цим вона наприкінці червня звернулася із запитом до НУ «Одеська юридична академія» про надання інформації щодо підстав для перенесення сесії в зазначеному вищому навчальному закладі на липень. Станом на 16 липня омбудсман так і не отримала відповідь на зазначений запит. Через це вона також написала звернення до Міністра освіти і науки України, в якому попросила ініціювати перевірку стосовно можливого порушення законодавства про освіту головою вченої ради Національного  університету «Одеська юридична академія» Сергієм Ківаловим в сфері впливу політичної та виборчої діяльності на освітні процеси  у вищому навчальному закладі, а також можливого примушування студентів до участі у виборчому процесі.

Крім того, 9 липня у місцевих ЗМІ поширили відео-запис зі сторінки кандидата в народні депутати по виборчому округу №135 Анатолія Мазура («Демократична сокира»), де студентка вищого навчального закладу «Міжнародний гуманітарний університет» повідомила про включення без її відома та згоди до складу дільничної виборчої комісії ОВО №135. Президентом зазначеного університету є також кандидат у народні депутати по цьому ж округу Сергій Ківалов.

Наступного ранку на місцевому телеканалі «Репортер» вийшов телесюжет, в якому студентка заявила, що попереднє відеозвернення записано під тиском, а претензій до кандидата чи до навчального закладу вона не має. Це відео розміщено на сторінці Сергія Ківалова у Facebook. Також зазначимо, що, відповідно до даних Єдиного реєстру юридичних і фізичних осіб-підприємців, компанія-засновник телеканалу «Репортер» - телекомпанія «ІТВ» - знаходиться за тією ж адресою, що й Міжнародний гуманітарний університет – Фонтанська дорога, 33.

ОПОРА нагадує, що відповідно до статті 31 Закону України «Про освіту» політичні партії (об’єднання) не мають права втручатися в освітню діяльність закладів освіти. У закладах освіти забороняється створення осередків політичних партій та функціонування будь-яких політичних об’єднань. Керівництву закладів освіти, педагогічним, науково-педагогічним і науковим працівникам, органам державної влади та органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам забороняється залучати здобувачів освіти до участі в заходах, організованих політичними партіями (об’єднаннями), крім заходів, передбачених освітньою програмою.

За коментарями звертайтеся:

Анатолій Бойко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області

тел.: (048) 716 40 18

e-mail: odesakvu@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Исполнительный комитет Одесского городского совета поддержал предложение городского головы Геннадия Труханова о регистрации права коммунальной собственности территориальной громады на дом Руссова.  Соответствующее решение исполком поддержал единогласно, не голосовал только Александр Ахмеров, сославшийся на конфликт интересов.  Как заявил городской голова Геннадий Труханов, вынося на рассмотрение исполкома вопрос о доме Руссова, это … читати далi

Остатки обвалившейся стены на улице Ясной демонтируют, после чего укрепят две другие стены, и жильцы квартир в левой стороне дома смогут вернуться в свое жилье. Об этом сообщил директор КП «ЖКС «Фонтанский» Геннадий Иваницкий. По его словам, 13 жильцов дома проживают сейчас в детском лагере «Мечта» на Даче Ковалевского.  Что касается причин … читати далi

Відгукнувшись на заклик Патрульної поліції Одеської області, Координаційний офіс безпеки в місті Татарбунари провів 3 липня 2020 року зі школярами майстер-клас «Засвітись у темряві». Окрім спільного виготовлення світловідбиваючих брелоків дітям нагадали про правила безпечного відпочинку – на воді, на вулицях, при спілкуванні з незнайомими людьми, а також в соціальних мережах. Про … читати далi

Президент Украины Владимир Зеленский намерен посетить Одесскую область 4-5 июля. Информацию о визите главы государства подтвердила глава Одесской областной администрации Максим Куцый в ходе брифинга. На вопрос журналистов, приедет ли сегодня президент в Одессу, Куцый ответил: "Конечно".  В ОГА повестку дня пока не разглашают, но, по информации СМИ, Владимир Зеленский поедет на пляж … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР