В Одесі члени ДВК «проголосували» за видалення спостерігачки ОПОРИ

21 липня 2019 р. 17:23

ОПОРА вибори

Як повідомляє ОПОРА, спостерігачка ОПОРИ зафіксувала спробу скласти протокол про підрахунок голосів дочасно. Це відбувалося у приміщенні поруч з виборчою дільницею. За цим фактом спостерігачка викликала поліцію, однак, поки на місце прибула оперативно-слідча група,  члени дільничної виборчої комісії «проголосували» за те, аби видалити представницю ОПОРИ з дільниці.

Ситуацію вдалося врегулювати після того як окружна комісія роз’яснила членам ДВК вимоги чинного законодавства.

ОПОРА склала акт про незаконне видалення спостерігачки з виборчої дільниці. Нагадуємо, що, відповідно до ст. 85 Закону «Про вибори народних депутатів України», голосування проводиться в день голосування з 8 години до 20 години без перерви. Крім того, згідно з ч. 1 ст.33 Закону, основною формою роботи виборчої комісії є засідання.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

You control
прозоро
пресс-рум
КВУ
ЦПР

інше