У сільській школі на Одещині ОПОРА зафіксувала п’ять випадків фотографування бюлетенів

21 квітня 2019 р. 18:35

ОПОРА вибори

У школі №1 що знаходиться в селі Шабо Білгород-Дністровського району, спостерігачка ОПОРИ зафіксувала декілька випадків фотографування бюлетенів.

Всього було зафіксовано щонайменше п’ять таких випадків, причому три з них – впродовж години.

При цьому представниця поліції, яка несла чергування на дільниці,  повідомила спостерігачці ОПОРИ, що не вчинятиме з цього приводу жодних дій. Після цього спостерігачка ОПОРИ викликала на місце слідчо-оперативну групу.

«Згідно з ч. 1 ст. 7 Закону України «Про вибори Президента України», фотографування, відеофіксація в будь-який спосіб результатів волевиявлення виборців в кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення голосування забороняється і є порушенням таємниці голосування», - нагадав координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області Анатолій Бойко.

В прес-службі Головного управління Національної поліції України в Одеській області ОПОРІ пояснили, що фотографування бюлетеня заборонено законом, однак за це не передбачена відповідальність жодним з кодексів України. «Поряд з цим до функцій поліцейських, які несуть чергування на виборчих дільницях, не входить визначення кваліфікації у складі дій громадян. Поліцейська не була уповноважена їх кваліфікувати. Наразі обставини події з’ясовує слідчо-оперативна група», - пояснили в ГУ НП. 

Раніше на спецдільниці в Одеській області було зафіксовано ознаки примусу до голосування, а у Березівському районі спостерігача ОПОРИ вигнали з виборчої дільниці.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Первая партия ливийской нефти выгружена в Одесском порту, а до этого через нефтегавань порта переваливалась нефть из восьми других стран. Об этом сообщили в пресс-службе администрации Одесского морского порта. Там проинформировали, что географию поставок сырой нефти через Одесский порт в Украину расширил танкер Prometheus Energy (длина - 250 метров флаг … читати далi

Одесский цирк не выполняет предписания экологической инспекции и решение суда о запрете использования диких животных на сцене. Об этом сообщила Радио Свобода адвокат общественной организации «Отрытые клетки Украины» Светлана Руденко. «Частью нашей юридической стратегии, еще на этапе обсуждения иска с зоозащитниками, было понимание, что Одесский цирк не будет исполнять судебное … читати далi

Пятый апелляционный административный суд отказался удовлетворять иск предпринимателя к Государственной службе по вопросам безопасности пищевых продуктов и защите потребителей, касающийся возмещения морального ущерба на сумму один миллион гривень. По его словам, животных убили негуманным способом, сообщает «Пушкинская». История, о которой идет речь, произошла в сентябре 2018 года в Херсонской области. … читати далi

Александровский сельский совет в Лиманском районе Одесской области принял решение об объединении с Фонтанкой и Крыжановкой. Об этом сообщил народный депутат Украины Игорь Васильковский. По его словам, из 19 присутствовавших при этом депутатов 16 проголосовали «за», а трое воздержались. Голосов против не было. «Этот опыт говорит о том, что благодаря … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР