На Одещині не пускають спостерігача ОПОРИ на засідання ОВК (ОНОВЛЕНО)

31 березня 2019 р. 21:44

Як повідомляє спостерігач ОПОРИ, ДВК і ОВК знаходяться в одному приміщенні – будинку культури міста Подільська. Коли спостерігач прибула до будинку культури, аби потрапити до ОВК, дорогу їй перегородив поліцейський – старший сержант Михайло Гришко, який пояснив, що, оскільки для потрапляння до ОВК спостерігачеві треба пройти через приміщення, де розміщається ДВК № 511042, він не пропустить спостерігача.

За фактом спостерігач викликала поліцію, буде складено акт про порушення виборчого законодавства.

«Нагадуємо, що, відповідно до ч. 9 ст. 28 Закону України «Про вибори Президента України», на засіданнях виборчої комісії, у тому числі при підрахунку голосів та встановленні результатів голосування, на виборчій дільниці в день виборів чи в день повторного голосування у приміщенні, де проводиться голосування, мають право бути присутніми без дозволу чи запрошення відповідної комісії лише члени виборчих комісій вищого рівня, кандидати на пост Президента України, їх довірені особи (не більше однієї довіреної особи від одного кандидата), офіційні спостерігачі від кандидатів на пост Президента України, партій - суб’єктів виборчого процесу, від громадських організацій (разом не більше ніж по дві особи від одного кандидата на пост Президента України, від партії, від громадської організації), а також офіційні спостерігачі від іноземних держав і міжнародних організацій, представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації)», - пояснив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області Анатолій Бойко.

22:00 Спостерігача ОПОРИ допустили на засідання ОВК.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

You control
прозоро
пресс-рум
КВУ
ЦПР

інше