«На коліні»: на трьох округах Одещини члени ДВК уточнюють протоколи в приміщенні окружних комісій

01 квітня 2019 р. 17:23

Спостерігачами ОПОРИ 1 квітня були зафіксовані випадки складання протоколів з приміткою «Уточнений» у приміщенні окружних виборчих комісій округів №№140, 141 та 142. 

Серед найтиповіших порушень – незапаковані протоколи, відсутність актів, а також дописування протоколів та надписування конвертів просто в приміщеннях ОВК. 
«Нагадаю, що, згідно з ч. 7 ст. 82 Закону «Про вибори Президента України», дільничні виборчі комісії складають протоколи з приміткою «Уточнений» у разі виявлення у протоколі дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці виправлень, помилок, неточностей, які можна усунути без повторного підрахунку голосів виборців (за рішенням ОВК). Такий протокол складається на засіданні ДВК, що передбачає необхідність кворуму (50%+1 член комісії від загального складу комісії) і яке проводиться у приміщенні виборчої дільниці. Окрім цього, згідно з ч. 1 ст. 81 цього ж Закону печатка ДВК під час транспортування протоколів та інших виборчих документів до ОВК зберігається в сейфі, тобто її не можна брати із собою в окружну комісію. Тож таке заповнення виборчої документації буквально «на колінах» в приміщеннях ОВК є порушенням законодавства. Крім того, згідно з ч. 2 ст. 158 Кримінального кодексу України, за підробку або незаконне виготовлення, використання або зберігання незаконно виготовлених чи підроблених виборчих документів (в тому числі протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці) передбачено покарання позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років, а згідно з ч. 3 ККУ, за підписання протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, протоколу про підсумки голосування чи результати виборів або референдуму до його заповнення, або складення чи підписання такого протоколу не на засіданні виборчої комісії передбачено покарання позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років», - нагадав координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області Анатолій Бойко.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся: Анатолій Бойко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області, тел.: (048) 716-40-18, e-mail: odesakvu@gmail.com.  

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Сотрудники представительства Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека в Одесской области повторно проинспектировали Центр социально-психологической реабилитации детей Одесского городского совета. Целью визита было выяснить, устранены ли нарушения прав воспитанников ЦСПРД, обнаруженные во время предыдущего визита, а также изучить обстоятельства побега 10 детей, которые произошли в течение ноября. Проверяющие обнаружили, … читати далi

Коммунальное некоммерческие предприятия «Городская больница №8 Одесского городского совета» объявило тендер для поиска компании, которая будет оказывать учреждению керейтинговые услуги в течение ближайших четырех лет. Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. Речь идет об организации пациентов больницы с 1 января 2020 года по 31 декабря 2023 года. Всего … читати далi

Адвокат городского головы Одессы Геннадия Труханова и председателя постоянной комиссии по вопросам коммунальной собственности Одесского городского совета Василия Шкрябая просил Верховный суд вернуть дело о покупке админздания завода «Краян» в одесский суд. Адвокат указывал, что апелляционная палата Высшего антикоррупционного суда открыла производство по жалобе Специализированной антикоррупционной прокуратуры на оправдательный приговор … читати далi

Сотрудники прокуратуры обнаружили в Центре социально-психологической реабилитации детей службы по делам детей Одесской областной государственной администрации («Свитанок») «мертвые души». Об этом сообщила бывший главный редактор издания «Украинская служба информации» Ирина Гриб. По ее словам, фиктивные сотрудники достались нынешнему директору центра «по наследству» от предыдущего. ««Свитанок» - помимо всех «чудес», которые … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР