«На коліні»: на трьох округах Одещини члени ДВК уточнюють протоколи в приміщенні окружних комісій

01 квітня 2019 р. 17:23

Спостерігачами ОПОРИ 1 квітня були зафіксовані випадки складання протоколів з приміткою «Уточнений» у приміщенні окружних виборчих комісій округів №№140, 141 та 142. 

Серед найтиповіших порушень – незапаковані протоколи, відсутність актів, а також дописування протоколів та надписування конвертів просто в приміщеннях ОВК. 
«Нагадаю, що, згідно з ч. 7 ст. 82 Закону «Про вибори Президента України», дільничні виборчі комісії складають протоколи з приміткою «Уточнений» у разі виявлення у протоколі дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці виправлень, помилок, неточностей, які можна усунути без повторного підрахунку голосів виборців (за рішенням ОВК). Такий протокол складається на засіданні ДВК, що передбачає необхідність кворуму (50%+1 член комісії від загального складу комісії) і яке проводиться у приміщенні виборчої дільниці. Окрім цього, згідно з ч. 1 ст. 81 цього ж Закону печатка ДВК під час транспортування протоколів та інших виборчих документів до ОВК зберігається в сейфі, тобто її не можна брати із собою в окружну комісію. Тож таке заповнення виборчої документації буквально «на колінах» в приміщеннях ОВК є порушенням законодавства. Крім того, згідно з ч. 2 ст. 158 Кримінального кодексу України, за підробку або незаконне виготовлення, використання або зберігання незаконно виготовлених чи підроблених виборчих документів (в тому числі протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці) передбачено покарання позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років, а згідно з ч. 3 ККУ, за підписання протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, протоколу про підсумки голосування чи результати виборів або референдуму до його заповнення, або складення чи підписання такого протоколу не на засіданні виборчої комісії передбачено покарання позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років», - нагадав координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області Анатолій Бойко.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся: Анатолій Бойко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області, тел.: (048) 716-40-18, e-mail: odesakvu@gmail.com.  

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Управление дорожного хозяйства Одесского городского совета назначит новый тендер для выбора подрядчика, которому заплатят за капремонт Новощепного ряда в Одессе.  Об этом ИзбирКому сообщили в пресс-службе мэрии. «Тендер не состоялся в связи с отсутствием конкуренции. Будет объявлен новый», - пояснили в мэрии.  Ранее управление дорожного хозяйства Одесского городского совета допустило к аукциону … читати далi

Государственная архивная служба Украины поддерживает инициативу Одесской областной администрации о переносе областного архива в здание на Дерибасовской, 11.  Об этом говорится в ответе главы Госархив службы Анатолия Хромова изданию «Пушкинская».  В госархивслужбе считают, что перенос документов из здания Бродской синагоги на Дерибасовскую обойдется дешевле строительства нового здания для архива.  На сегодняшний … читати далi

Одесскому городскому совету предложат на ближайшей сессии рассмотреть вопрос о снижении тарифа за отопление за декабрь.  Об этом сообщила исполняющая обязанности директора коммунального предприятия «Теплоснабжение города Одессы» Анна Позднякова.  По ее словам, пересмотр должен произойти в рамках исполнения постановления Кабинета министров Украины и снижение тарифа приведет к убыткам КП в … читати далi

Одесский городской голова Геннадий Труханов в очередной раз позволил себе пошутить в отношении депутата городского совета.  На этот раз «досталось» депутату Сергею Голдакову, который заявил, что руководитель департамента информации и связей с общественностью Андрей Сиваш игнорирует его депутатское обращение. «Я подал обращение 17 декабря и ответа нет, а та информация, … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР