На дільниці в Одеській області почали дочасно складати протокол про підрахунок голосів

21 квітня 2019 р. 14:39

ОПОРА вибори

На виборчій дільниці №510256, що знаходиться в селі Мирне Біляївського району, спостерігач ОПОРИ зафіксував заповнення протоколу про підрахунок голосів виборців до завершення голосування на дільниці.

Спостерігач ОПОРИ повідомив членам дільничної виборчої комісії про неправомірність їх дій, однак вони не визнають порушення та стверджують, що спостерігач, фіксуючи порушення, розголошує таємницю голосування.

«Згідно з ч. 1 ст. 78 Закону «Про вибори Президента України», ДВК здійснює підрахунок голосів виборців в тому ж приміщенні, в якому відбувалось голосування. Секретар комісії на цьому засіданні вносить відомості в протокол про підрахунок голосів виборців на цій дільниці. Згідно з ч. 2 цієї ж статті, засідання ДВК розпочинається одразу після закінчення голосування, проводиться без перерви, і закінчується після складання та підписання протоколу про підрахунок голосів. Згідно з ч. 2 ст. 158 ККУ, підробка або незаконне виготовлення, протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років», - повідомив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області Анатолій Бойко.

Нагадаємо, що на цій же дільниці під час першого туру голосування 31 березня спостерігач ОПОРИ зафіксував дочасне заповнення протоколу.

Нагадаємо, що на спецдільниці в Одеській області зафіксовано ознаки примусу до голосування, а у Березівському районі спостерігача ОПОРИ вигнали з виборчої дільниці.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Центры финансирования и хозяйственной деятельности учреждений системы образования в Приморском, Суворовском и Киевском районах Одессы объявили тендеры для выбора компаний, которым заплатят за обслуживание систем противопожарной защиты.  Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. По данным системы, общая ожидаемая стоимость закупок по трем тендерам — 1 миллион 826 тысяч … читати далi

Рабочая группа правительственной комиссии Кабинета министров по расследованию причин пожара в колледже прибыла в Одессу сегодня, 10 декабря. Об этом сообщили в пресс-службе Одесской ОГА. Председателем комиссии является первый заместитель Министра внутренних дел Украины Сергей Яровой. В нее входят представители министерств и Одесской областной государственной администрации. Рабочая группа проведет заседание комиссии по … читати далi

Объявив повестку дня пленарного заседания внеочередной сорок четвертой сессии Ренийского районного совета, состоявшегося 6 декабря текущего года, исчерпанной, председатель районного совета Олег Зуев попросил депутатов не расходиться. Во-первых, слово для выступления попросил их коллега Сергей Арабаджи, а, во-вторых, надо произвести награждения депутатов, сельских голов и сотрудников аппарата райсовета в связи … читати далi

За минувшую неделю — со 2 по 8 декабря — Одесса и происходящее в ней неоднократно оказывалось на страницах мировых изданий. ИзбирКом отобрал и перевел для вас самые интересные публикации. Из-за пожара в здании Одесского колледжа погибли люди, сообщает Xinhua. Ожидается, что число погибших будет возрастать, поскольку у пожарных нет надежды найти людей … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР