На перших виборах в ОТГ Одеської області більшість мандатів отримали самовисуванці

09 листопада 2017 р. 17:16

За результатами перших місцевих виборів в об’єднані територіальні громади Одеської області, які відбулися 29 жовтня 2017 року, було обрано 11 голів і 266 депутатів місцевих рад. Про це повідомляють в Одеському Комітеті виборців України та в ОПОРІ.

Дев’ять обраних місцевих голів в ОТГ Одещини йшли на вибори як самовисуванці і лише двоє йшли за висуванням партій. Слід зазначити, що троє голів-самовисуванців мають партійну приналежність: Хрустовський Сергій Григорович є членом Аграрної партії України, Паламарчук Сергій Миколайович - «Відродження», Дяченко Віктор Юрійович – "Блоку Петра Порошенка «Солідарність». А от голова Цебриківської сільської ради Матрос Тетяна Іванівна, незважаючи на те, що йшла за поданням партії  ВО «Батьківщина», є безпартійною.  Восьмеро з новообраних голів, по суті, були переобраними на свої посади. Більше того, четверо з них займають посаду місцевого голови ще з 2006 року.


Більшість з обраних  депутатів місцевих рад – самовисуванці, яких налічується 108 осіб. Серед партій найбільшу кількість представників в місцевих радах отримала ВО «Батьківщина» у якої 47 депутатів; Аграрна партія України - 33 депутати, «Опозиційний блок» -  22, та «Блок Петра Порошенка «Солідарність» - 14.

Менше всіх депутатів пройшло від політичної партії «УКРОП» (один), двоє депутатів від «Руху нових сил Михайла Саакашвілі», та по три депутати від Української морської партії Сергія Ківалова і «Народного Фронту». Всього ж обрано 172 депутати-чоловіків і 94 депутатів-жінок.

Найбільша кількість самовисуванців була обрана до Авангардівської селищної ради, де з 26 депутатських місць самовисуванці зайняли 21 місце. Останні місця розподілилися між партіями наступним чином: два місця отримала партія «Відродження» і по одному місцю закріпилося за ВО «Батьківщина», УМП Сергія Ківалова та партією «УКРОП».  

В Дальницькій сільській раді також переважну більшість склали самовисуванці у складі 17 депутатів. Також до сільської ради пройшли по двоє депутатів від ВО «Батьківщини», партії «Відродження», «УМП Сергія Ківалова» та один депутат від «Опозиційного блоку». Власне, в усіх громадах, де на вибори до місцевої ради були зареєстровані самовисуванці – останні отримують найбільше місць в місцевих радах.

Із загального списку виділяються результати виборів депутатів місцевих рад в Старокозацькій та Цебриківській ОТГ. Так, наприклад, до складу Старокозацької сільської ради пройшло 7 самовисуванців, в той час як Аграрна партія отримала 14 представників у раді. До Цебриківської селищної ради було обрано трьох самовисуванців. Разом із тим до ради пройшло 10 депутатів від ВО «Батьківщина», чотири від Агарної партії, три від «Опозиційного блоку» та один депутат від "БПП «Солідарність». 

Відзначимо, що в Громадянській мережі ОПОРА працює «гаряча лінія», на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів – (044) 591-44-44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 29 жовтня 2017 року. Починаючи з 11 вересня у 24 областях працюватимуть 69 довготермінових спостерігачів. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Онлайн-ЗМІ Одеської та Херсонської областей в березні видали найменше новин, пов'язаних з пандемією та коронавірусом COVID-19, ніж їхні коллеги в інших регіонах країни. Такими є результати дослідження ГО "Інститут масової інформації", що було проведено у 10 регіонах України у березні цього року.  Так, якщо в середньому 25% новин в регіональних онлайн-ЗМІ України … читати далi

Державне бюро розслідувань передало до суду обвинувальний акт стосовно правоохоронців з Одеси яких звинувачують у побитті затриманих.  Про це повідомили у прессслужбі ДБР. Слідчі бюро встановили, що 1 червня 2019 року правоохоронці, які патрулювали одеський залізничний вокзал, побачили двох п'яних чоловіків. Поліцейські затримали їх та змушували зізнатися у крадіжці золотого ланцюжка. До того ж … читати далi

Проблемы в Одесском областном клиническом медицинском центре («Больница водников») действительно есть, например, уволилось много персонала, но больница готовится и в ближайшее время получит дополнительное снабжение и финансирование.  Об этом на брифинге 1 апреля сообщил глава Одесской областной администрации Максим Куцый.   При этом он отметил, что информация о нехватке аппаратов для искусственной … читати далi

Уволенный после служебного расследования, которое началось из-за сюжета журналистов, начальник Одесского следственного изолятора Владимир Шевченко участвует в конкурсе на эту должность.  Соответствующую информацию опубликовало Министерство юстиции.  Правда, по результатам медосмотра его не допустили к экзамену по физической подготовке, который был первым этапом конкурса, точнее врач запретил принуждать его к этому … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР