11 липня 2022 р. 11:29

Парламент дозволив посадовцям отримувати коштовні подарунки, якщо вони віддаватимуть їх ЗСУ

Парламент дозволив посадовцям отримувати коштовні подарунки, якщо вони віддаватимуть їх ЗСУ

Верховна Рада України скасувала обмеження на період воєнного стану на вартість подарунків, які можуть отримувати посадовці, якщо їх буде використано для потреб Збройних сил України або допомоги постраждалим від агресії російської федерації.

Як повідомляє Центр публічних розслідувань, відповідне рішення підтримали 240 народних депутатів, серед яких також обранці, що мають відстоювати інтереси мешканців Одеської області: 

  • "Слуга народу": Олександр ГоренюкСтепан ЧернявскийОлексій ЛеоновОлег КолєвАндрій КостінІван ШинкаренкоСергій КолебошинЮлія Діденко.
  • "Європейська солідарність" - Олексій Гончаренко.
  • Депутатська група "Платформа за життя та мир" - Микола Скорик.  
  • Депутатська група "Відновлення України" - Артем Дмитрук.

Олександр Ткаченко ("Слуга народу") не голосував, так само як і Антон Кіссе ("За майбутнє"). Анатолій Урбанський ("За майбутнє") був відсутній. 

Як зазначається на сторінці законопроєкту на сайті ВР, розділ "Прикінцеві положення" закону "Про запобігання корупції" доповнюється пунктами про те, що з дня введення воєнного стану та протягом місяця з дня його припинення "вимога щодо відповідності подарунків загальновизнаним уявленням про гостинність та обмеження щодо вартості подарунків", встановлені законом, не поширюються на вчинення ряду дій.

Серед них – одержання грошових коштів, у повному обсязі використаних виключно для здійснення переказів на рахунки НБУ для підтримки Збройних сил або для гуманітарної допомоги постраждалим від російської агресії; здійснення благодійних пожертв на користь ЗСУ або постраждалих; здійснення витрат на придбання та доставку товарів з подальшою їх передачею ЗСУ та іншим військовим формуванням або правоохоронним органам, а також постраждалим внаслідок агресії рф.

Нагадаємо, вперше у межах розслідувань Національного антикорупційного бюро України за неявку на вручення обвинувального акта стягнули близько 2 мільйони гривень застави до бюджету.

Вищий антикорупційний суд почав розглядання цієї справи у лютому 2022 року.

Наприкінці січня Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерували до суду справу щодо завдання 131 мільйонної шкоди територіальній громаді Одеси.

У 2016 році Одеська міська рада викупила в комерційної структури нежитлову нерухомість загальною площею понад 6 тис. кв. м, розташовану на земельній ділянці площею 141 га. Завдяки цій ділянці, яка перебувала у комунальній власності, планували збільшити площі для поховань на кладовищі «Західне», що в Одесі. Ціну викупу визначили у понад 146 млн грн нібито за результатами незалежної оцінки. Однак за два роки потому експертиза, проведена державною спеціалізованою експертною установою ДНДЕКЦ в межах розслідування НАБУ та САП, встановить дійсну ціну викупу будівель та споруд у розмірі близько 16 млн, а дані, на підставі яких її визначили у 2016 році, виявляться неправдивими.

146 млн грн, які у 2016 року надійшли комерційній компанії від департаменту комунальної власності Одеської міської ради як оплата за будівлі та споруди, її власники вивели та легалізували через низку суб’єктів господарювання.

15 травня 2020 року про підозру у причетності до вчинення злочину повідомили оцінювачу майна.

10 червня 2020 року про підозру повідомлено трьом посадовцям Одеської міської ради та засновнику приватної компанії (продавець нерухомості). 

У жовтні 2020 року детективи НАБУ завершили розслідування стосовно вищезазначених шістьох осіб.

Раніше НАБУ повідомляло, що справу про придбання землі для кладовища «Західне» в Одесі ще не скерували в суд тому, що підозрювані, серед яких - посадовці Одеської міськради та представники задіяної комерційної структури, ознайомлюються з матеріалами слідства. 

Поділитися