В Одесі планують вдвічі скоротити кількість центрів первинної допомоги

12 жовтня 2021 р. 18:05

Одеса медицина

Постійна комісія з питань охорони здоров'я схвалила проєкт реформування системи надання медичної допомоги в Одесі, яка передбачає скорочення кількості центрів первинної медико-санітарної допомоги вдвічі.

Як пояснила під час засідання комісії заступниця Одеського міського голови Світлана Бедрега, передбачається таким чином оптимізувати роботу закладів, не зменшуючи при цьому кількості працюючого медичного персоналу, зазначає Центр публічних розслідувань.

При цьому планується враховувати якісні показники роботи та кількість укладених лікарями декларацій із містянами. 

Як зазначила Світлана Бедрега, найбільші результати фіксуються у "спальних" районах міста із великою перспективою зростання населення - Суворовскому та Київському, де часто декларації із лікарями укладають мешканці не Одеси, а найближчих населених пунктів. 

Тож наразі зміни пропонуються такі:

  • У Київському районі, де наразі працюють два ЦПМСД №4 та №3 - ситуація залишиться незмінною.
  • У Малиновському районі залишиться один центр № 16, який об'єднає два чинних наразі - № 16 та № 10.

Приморський район спіткають, певно, найбільші зміни. Наразі там працюють ЦПМСД №2, №12, №14 та Міська студентська поліклініка. Залишиться лише один заклад, який складатиметься з ЦПМСД № 2, до якого приєднають № 12 та студентську поліклініку. 

Щодо ЦПМСД №14, то його перенесуть у Суворовський район, де об'єднають із Центром первинної медично-санітарної допомоги №18, до якого також приєднають центр №7. Таким чином з чотирьох працюючих у Суворовському районі залишиться два. Центр №28 приєднають до центра № 5, який є лідером за багатьох показників. 

  

Матеріал підготовлено в рамках роботи Центру публічних розслідувань.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Приморський районний суд Одеси визнав повністю доведеною вину начальника одного з будинкоуправлінь Одеської квартирно-експлуатаційної частини району Міністерства оборони України у порушенні вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Про це повідомили у пресслужбі Одеської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону. За даними прокуратури, посадовець, у 2019-2021 роках, порушуючи вимоги законодавства щодо … читати далi

Медики нарахували в Одеській області 37 нових летальних випадків COVID-19 за добу 25 жовтня та 1 тисячу 605 нових випадків інфікування взагалі.  Про це повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров'я України.  Відповідно до цих даних Одещина посідає п'яте місце за кількістю померлих та друге за загальною кількістю інфікованих 25 жовтня.  За … читати далi

Приморський суд Одеси засудив на чотири роки позбавлення волі двох 21-річних чоловіків, але строк буде випробувальним, адже вони повністю визнали свою вину, розкаялися та компенсували постраждалим моральну та матеріальну шкоду. Своїх жертв зловмисники знаходили через сайти ЛГБТ-спільноти, повідомила громадська організація ПРОЖЕКТОР.  В ніч на 6 травня 2021 року 36-річний гей познайомився з … читати далi

На ранок 25 жовтня через відсутність палива не могли працювати 24 блоки теплоелектростанцій (ТЕС) та теплоелектроцентралей (ТЕЦ).  Про це повідомляє НЕК "Укренерго". "Станом на 09:00 25 жовтня в аварійному ремонті за заявками виробників перебувало 3 блоки ТЕС та ТЕЦ загальною потужністю 0,75 ГВт, тоді як на ранок 18 жовтня — 9 … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР