Одеська обласна рада дозволила вилов риби в Тилігульському парку компанії ексдепутата

П'ятьом підприємствам Одещини надали дозвіл на спеціальне використання природних ресурсів, тобто вилов риби у межах регіонального ландшафтного парку «Тилігульський».

Як повідомляє Центр публічних розслідувань, відповідне рішення розглядалося на пленарному засіданні Одеської облради.

Так, приватні підприємства «ТИЛІГУЛ», «ТИЛІГУЛ ПЛЮС», «ГЄРА», фірма «ЛІМАН» та «КОБЛЕВО-М» зможуть виловлювати атерину, бичків та піленгасів в необмеженій кількості.

Цей проєкт рішення викликав деяке непорозуміння серед депутатів. Так, Володимир Босенко повідомив, що зазначене питання постійна комісія з питань правової політики, забезпечення законності та правопорядку відхилила: "Де засновники цих компаній? Якщо це все пов'язані особи, то ми фактично створюємо якогось монстра". Також депутат запитав, чому не вказано кількість риби, адже дозвіл дається на вилов в ландшафтному парку.

У відповідь Олег Кутателадзе зазначив, що комісія з питань екології це питання розглянула та підтримала: "Ми створюємо там канал, щоб люди приходили та ловили рибу, чому одним підприємствам можна, а іншим - ні".

Хоча Кутателадзе підкреслив, що політичних інтересів в цьому рішенні немає, зазначимо, що керівником фірми «ЛІМАН» є Олександр Шлапак, який до 2015 року був депутатом Чорноморської міської ради від політичної партії «Опозиційний блок».

Також він є керівником ТОВ «ЧОРНОМОР МОРЕПРОДУКТ» та ТОВ «РИБКОМФЛОТ-2».

ТОВ «Фірма «ЛІМАН» є постачальником риби для Одеського зоопарку - у березні компанія перемогла у тендері на 525 тис. грн.

Компанії «ТИЛІГУЛ», «ТИЛІГУЛ ПЛЮС» та «ГЄРА» знаходяться в с. Сичавка Лиманського району на мають спільних керівників: Руслан Філянович є керівником «ТИЛІГУЛ ПЛЮС» та засновником «ТИЛІГУЛ», а Олександр Рябчук та Олександр Гапчук - засновники компаній «ТИЛІГУЛ» та «ГЄРА».

Керівники компанії «ТИЛІГУЛ», дані YouControl

Регіональний ландшафтний парк «Тилігульський» включає узбережжя і прилеглі акваторії Тилігульського лиману. До його складу також увійшов орнітологічний заказник місцевого значення «Пониззя Тилігульського лиману». Як унікальний природний комплекс Тилігульський лиман включено до переліку водно-болотних угідь, що мають міжнародне значення.

Нагадаємо, на минулій сесії облрада підтримала надання дозволу товариству з обмеженою відповідальністю «Рибна компанія «ГЕНЕРАЛ» на спеціальне використання природних ресурсів (вилов водних біоресурсів з метою рибальства) у межах регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» на 2021 рік.

На момент прийняття рішення ця компанія була зареєстрована лише 10 днів тому – 7 червня 2021 року.

Фото: discovermykolaiv.com.ua

Матеріал підготовлено в рамках роботи Центру публічних розслідувань.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Українське Дунайське пароплавство змушене було винайняти озброєну охорону задля відстоювання будівлі своєї дочірньої компанії в угорському Бутапешті. Про це повідомив директор УДП Дмитро Москаленко.  За його словами, за часів минулого керівництва УДП в Угорщині була утворена низка наших дочірніх підприємств. Зокрема, Transship kft та Transhold kft. Планувалося, що це зробить зручніше організовувати … читати далi

Господарський суд Одеської області планує 30 серпня почати підготовче засідання за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Одеса-рекрейшн" до Одеської міської ради щодо визнання незаконним та скасування рішення Одеської міської ради "Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель комунальної власності загального користування рекреаційного призначення - парку Преображенського". Згідно з матеріалами … читати далi

Київський районний суд міста Одеси ухвалив вирок відносно 66-річного чоловіка, якого обвинувачують у колабораційній діяльності – публічних закликах до підтримки рішень і дій держави-агресора. Як повідомляють в пресслужбі суду, чоловік з метою сприяння рф та її представникам в ослабленні національних інтересів України створював в суспільстві думки про виправданість та легітимність … читати далi

Проєкт - інсталяція "Дитинство. 2022" з'явиться перед будівлею Одеської обласної військової адміністрації.  Як повідомили у пресслужбі ОВА, за офіційними даними від початку бойових дій в Україні загинула 361 дитина, ще більше отримали поранення різного ступеню тяжкості.  "Новонароджені, ще не народжені, "діти Сонця”, малюки, які мріяли вирости та розфарбувати світ фарбами … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР