Одеська обласна рада дозволила вилов риби в Тилігульському парку компанії ексдепутата

П'ятьом підприємствам Одещини надали дозвіл на спеціальне використання природних ресурсів, тобто вилов риби у межах регіонального ландшафтного парку «Тилігульський».

Як повідомляє Центр публічних розслідувань, відповідне рішення розглядалося на пленарному засіданні Одеської облради.

Так, приватні підприємства «ТИЛІГУЛ», «ТИЛІГУЛ ПЛЮС», «ГЄРА», фірма «ЛІМАН» та «КОБЛЕВО-М» зможуть виловлювати атерину, бичків та піленгасів в необмеженій кількості.

Цей проєкт рішення викликав деяке непорозуміння серед депутатів. Так, Володимир Босенко повідомив, що зазначене питання постійна комісія з питань правової політики, забезпечення законності та правопорядку відхилила: "Де засновники цих компаній? Якщо це все пов'язані особи, то ми фактично створюємо якогось монстра". Також депутат запитав, чому не вказано кількість риби, адже дозвіл дається на вилов в ландшафтному парку.

У відповідь Олег Кутателадзе зазначив, що комісія з питань екології це питання розглянула та підтримала: "Ми створюємо там канал, щоб люди приходили та ловили рибу, чому одним підприємствам можна, а іншим - ні".

Хоча Кутателадзе підкреслив, що політичних інтересів в цьому рішенні немає, зазначимо, що керівником фірми «ЛІМАН» є Олександр Шлапак, який до 2015 року був депутатом Чорноморської міської ради від політичної партії «Опозиційний блок».

Також він є керівником ТОВ «ЧОРНОМОР МОРЕПРОДУКТ» та ТОВ «РИБКОМФЛОТ-2».

ТОВ «Фірма «ЛІМАН» є постачальником риби для Одеського зоопарку - у березні компанія перемогла у тендері на 525 тис. грн.

Компанії «ТИЛІГУЛ», «ТИЛІГУЛ ПЛЮС» та «ГЄРА» знаходяться в с. Сичавка Лиманського району на мають спільних керівників: Руслан Філянович є керівником «ТИЛІГУЛ ПЛЮС» та засновником «ТИЛІГУЛ», а Олександр Рябчук та Олександр Гапчук - засновники компаній «ТИЛІГУЛ» та «ГЄРА».

Керівники компанії «ТИЛІГУЛ», дані YouControl

Регіональний ландшафтний парк «Тилігульський» включає узбережжя і прилеглі акваторії Тилігульського лиману. До його складу також увійшов орнітологічний заказник місцевого значення «Пониззя Тилігульського лиману». Як унікальний природний комплекс Тилігульський лиман включено до переліку водно-болотних угідь, що мають міжнародне значення.

Нагадаємо, на минулій сесії облрада підтримала надання дозволу товариству з обмеженою відповідальністю «Рибна компанія «ГЕНЕРАЛ» на спеціальне використання природних ресурсів (вилов водних біоресурсів з метою рибальства) у межах регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» на 2021 рік.

На момент прийняття рішення ця компанія була зареєстрована лише 10 днів тому – 7 червня 2021 року.

Фото: discovermykolaiv.com.ua

Матеріал підготовлено в рамках роботи Центру публічних розслідувань.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Громадські слухання з питання перейменування вулиці Краснослобідської у Суворовському районі міста Одеси на вулицю Праведників світу мають відбутися в Одесі 29 жовтня 2021 року. Про це повідомили у пресслужбі муніципалітету Одеси. Громадські слухання будуть проводитися з урахуванням обмежень, передбачених «червоним» рівнем епідемічної небезпеки поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).  Для участі у громадських слуханнях … читати далi

Український гідрометеорологічний центр зазначає, що хмара SO2 (діоксид сірки), яка виділяється при вулканічних виверженнях, дійсно досягла України та Одеської області зокрема, проте небезпеки немає.  Як зазначили в гідрометеорологічному центрі, перевищення концентрацій SO2 спостерігається не у приземному шарі атмосфери, а на значних висотах - 10-15 кілометрів. "Відповідно, на повітря, яким ми з вами … читати далi

Міністерство охорони здоров'я нарахувало вчора, 21 жовтня, 1 тисячу 484 нових випадки COVID-19 в Одеській області, з яких 45 - летальні. Таку інформацію розповсюдила пресслужба МОЗ. Таким чином за кількістю летальних випадків Одеська область посіла четверте місце в Україні. Більше зафіксували в: Донецькій - 94 летальні випадки; Дніпропетровській - 57; … читати далi

На засіданні постійної комісії з питань освіти, спорту та взаємодії з громадськими організаціями було порушене питання щодо дітей, які не мешкають на  території Одеси, але навчаються в освітніх закладах міста.  Нагадаємо, ця проблема є нагальною для обласного центру. Ще у квітні директорка департаменту освіти та науки ОМР Олена Буйневич оприлюднила таку інформацію: агенції нерухомості … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР