Будівництво готелю чи укріплення схилів: що відбувається на Ланжеронівському узвозі

Рік тому в одеських ЗМІ з’явилася новина про те, що у самісінькому центрі міста, на Ланжеронівському узвозі, збудують п’ятиповерховий готель.

Будівництво майже розпочалося, та підготовчі роботи швидко припинилися через скандал, у будинках поряд почали тріскати стіни, місцеві жителі вступили у протистояння з охоронцями і будівельниками. Підготовку до будівництва припинили, але на місці, де мали будувати готель, з’явився стенд, який інформує про... укріплення схилу і стабілізацію зсувних процесів. На стенді вказано номер дозволу на виконання будівельних робіт. І це дозвіл зовсім не на те, про що йдеться на стенді, а якраз на будівництво готелю. 

Про укріплення схилу та стабілізацію зсувних процесів і сьогодні інформує цей стенд, розміщений на сходах між Ланжеронівським та Польським узвозами. На стенді вказані замовник робіт, генеральний підрядник та компанія, яка розробляє проєктну документацію. Є контактні телефони головного архітектора проєкту, осіб, які здійснюють технічний та авторський нагляд. 
 

Здавалося б, замовник - структурний підрозділ міської ради - управління інженерного захисту території та розвитку узбережжя, тож має бути опубліковано інформацію про закупівлі послуг та робіт, вказаних на стенді. Втім, у відкритих джерелах інформації про укладання договорів на розробку проєктної документації та роботи немає. У публічному модулі аналітики BI Prozorro при здійсненні пошуку за замовником немає інформації про такі закупівлі. Нічого схожого управління інженерного захисту території та розвитку узбережжя Одеської міської ради не замовляло. 
 

 

При здійсненні пошуку за учасниками торгів теж не вдається знайти ніякої інформації про укріплення цього схилу. Компанія-проєктант жодного разу не вигравала тендерів на розробку проєктної документації.
 

З підрядником теж, за інформацією публічного модулю аналітики, таких договорів не укладалося. 

Водночас з підрядником укладено договір на розробку проєктної документації об'єкту «Будівництво інженерних мереж для збору та відводу підземних ґрунтових вод ділянки схилу в районі площі Думської у м. Одесі», що дуже близько до місця розміщення стенду. Але замовник у даному випадку інший. 

Підрядник, ТОВ “СТІМАКС”,  уклав 4 договори з розпорядниками бюджетних коштів на загальну суму 7 мільйонів 614 тисяч 519 гривень. Всі - без проведення відкритого конкурсу. З цією компанією пов’язана низка скандальних будівництв на узбережжі. 

Проєктант, ТОВ “УКРСТРОЙ СЕРВІС”, брав участь у 10 тендерах і уклав 5 договорів з розпорядниками бюджетних коштів на суму понад 132 мільйони гривень. І жодного договору з замовником, вказаним на інформаційному стенді. 

Ось так виглядає місце проведення робіт зараз. 
 

Ми звернулися до управління інженерного захисту території та розвитку узбережжя Одеської міської ради з проханням прокоментувати ситуацію. В управлінні відмовились будь-що коментувати і сказали, що “за процедурою” треба звертатися спершу до департаменту інформації і подавати запит. Запит було подано. 

Ось що відповіли нам у департаменті інформації та зв’язків з громадськістю Одеської міської ради:

“Рішенням виконавчого комітету Одеської міської ради від 30.11.2017 року № 432 управління інженерного захисту території міста та розвитку узбережжя Одеської міської ради призначено замовником проведення робіт з укріплення схилу та стабілізації зсувних процесів у межах території від узвозу Ланжеронівського, 2 до узвозу Польського, 8 у місті Одесі. На теперішній час виконуються роботи з будівництва схилеутримуючої споруди у вигляді підпірної стінки відповідно до розробленої та затвердженої проєктно-кошторисної документації. Вказані роботи проводяться за кошти інвестора”. 

Але незалежно від джерел фінансування, замовник все одно має опублікувати договори. Як пояснила експертка з публічних закупівель Тетяна Коріненко, член "DOZORRO Спільноти" від громадської організації "Криворізький Центр Розслідувань", позиція Міністерства економічного розвитку та торгівлі з цього приводу така: 

“В залежності від предмету закупівлі товарів, робіт або послуг, визначених у порядку, встановленому Уповноваженим органом, замовник здійснює придбання шляхом застосування процедур, визначених статтею 13 Закону, керуючись вартісними межами, встановленими у статті 3 Закону, незалежно від джерела фінансування такої закупівлі, оскільки Закон не містить розмежування вартісних показників у залежності від походження коштів”. 

Відповідно до рішення виконкому, на яке посилається у своїй відповіді департамент, роботи мали б вестися коштом обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Опера-Апартментс». Ця компанія заявила про своє бажання інвестувати в укріплення схилу через 7 місяців після свого створення. За даними аналітичної платформи YouControl, уставний капітал компанії - 0 гривень. 

 

 

Дозвіл ОД 112190321290, виданий управлінням ДАБК Одеської міської ради,  на який посилається інформаційний стенд, це насправді дозвіл на будівництво готельного комплексу апартаментного типу з улаштуванням паркінгу у цокольному поверсі та благоустроєм прилеглої території. За адресою: Одеська обл., м. Одеса, Приморський, узвіз Ланжеронівський, 1.

 

При цьому про будівництво п’ятиповерхового готелю на Ланжеронівському узвозі, 1 раніше заявляла зовсім інша компанія.

У своєму запиті на інформацію ми попросили надати договори та проєктно-кошторисну документацію на укріплення схилу. Чекаємо, що нададуть чиновники. Тим більше, що у відповіді департаменту інформації сказано: роботи зі спорудження схилеутримуючої стіни ведуться.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Управління капітального будівництва Одеської міської ради оголосило тендер для обрання підрядника, якому заплатять за капітальний ремонт школи №130 на вулиці Миколи Аркаса.  Про це йдеться в системі електронних закупівель Prozorro. За даними системи, аукціон з очікуваною вартістю закупівлі в 54 мільйони 523 тисячі гривень відбудеться 9 лютого, а завершити ремонт … читати далi

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду частково задовольнила клопотання адвокатів виконуючого обов’язки директора ДП «Морський торговельний порт "Чорноморськ"» щодо зміни запобіжного заходу. Як повідомили у Вищому антикорупційному суді, йдеться про обов'язок носити електронний засіб контролю. Після затримання слідча суддя Вищого антикорупційного суду застосувала до в.о. директора ДП «Морський торговельний порт "Чорноморськ"» запобіжний … читати далi

Ювенальні прокурори прокуратури Одещини звернулися до суду з апеляційною скаргою на вирок Роздільнянського районного суду щодо вбивці 11-річної мешканки Іванівки Дар'ї Лук'яненко - Миколи Тарасова. Як зазначили в прокуратурі, в апеляції наполягають на довічному ув'язненні. Справа в тому, що 20 січня Роздільнянський районний суд визнав Миколу Тарасова винним та засудив його до … читати далi

Суддя Болградського районного суду Одеської області Алла Кравцова звернулася до Вищої ради правосуддя із скаргою на те, що вона знайшла у матеріалах справи конверт з грошима.  Конверт був не підписаний, а грошей в ньому було 300 доларів США, тож суддя вважає це спробою втручання в її професійну діяльність. Суддя зазначила, що у … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР