04 вересня 2023 р. 16:54

Одещина на третьому місці в Україні за кількістю зареєстрованих корупціонерів

Фото: DW

(Фото: DW)

Кількість записів в  Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, пов'язаних з мешканцями Одеської області наразі сягнула 1 тисячі 158 осіб. 

Про це повідомив Центр публічних розслідувань, відповідну інформацію оприлюднило Національне агентство з питань запобігання корупції.

За даними НАЗК, наразі це третє місце в Україні. Поступається Одеська область лише Львівщині де зареєстровані в реєстрі корупціонерів 1 тисяча 907 осіб та Дніпропетровській області - 1 тисячі 852 особи.

Більшість записів - 1 тисяча 153 зроблені за рішеннями судів. 

З них: 

  • 210 за Кримінальним кодексом України.
  • 943 за Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Ще п'ять записів — за дисциплінарними стягненнями. 

Загалом в реєстрі наразі 22 тисячі 833 записи, з яких за Кримінальним кодексом України - 
5 тисяч 748, за Кодексом України про адміністративні правопорушення - 16 тисяч 104 особи, за дисциплінарними стягненнями - 981 запис.

Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення (Реєстр корупціонерів) — електронна база даних, яка містить відомості про осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення в Україні, та про юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально-правового характеру у зв'язку з вчиненням корупційного правопорушення.

Реєстр містить інформацію про осіб, яких притягнуто до кримінальної, адміністративної, дисциплінарної або цивільноправовий відповідальності за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень, а також про юридичних осіб, до яких застосовано заходи кримінально-правового характеру у зв'язку із вчиненням корупційного правопорушення.

Підставою для внесення реєстратором відомостей про особу, яку притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, є:

  • електронна копія судового рішення, яке набрало законної сили, з Єдиного державного реєстру судових рішень;
  • засвідчена в установленому порядку паперова копія розпорядчого документа про накладення дисциплінарного стягнення.

Вилучити дані з реєстру можна лише в разі скасування вироку чи постанови про накладення адміністративного стягнення, відновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, винесення виправдувального вироку.

Кирило Бойко

Поділитися