Зеленський підписав "ресурсний" закон про підвищення податків з 1 січня

19 грудня 2021 р. 12:06

економіка закон президент

18 грудня Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» № 1914-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 30 листопада. 

Про це повідомили в Офісі Президента.

Зазначається, що документ спрямований на зміцнення ресурсної бази бюджетів та запобігання бюджетним втратам через ухилення від оподаткування.

Зокрема, передбачена індексація ставок деяких податків, зміна підходів до оподаткування ПДВ і акцизним податком тютюнових виробів і рідин для електронних сигарет, пива, а також рентною платою за користування надрами для видобування руд заліза. Також документ передбачає підвищення окремих ставок екологічного податку, запровадження мінімального податкового зобов’язання як податку з потенційно можливого мінімального доходу з земельної ділянки сільськогосподарського призначення, за винятком, зокрема, ділянок членів дачних та садівничих кооперативів, сільгоспугідь громадян у межах населених пунктів, земель на окупованій території або на лінії розмежування на період проведення ООС.

За викиди у повітря окремих забруднювальних речовин стаціонарними джерелами забруднення та за викиди двоокису вуглецю податок зростає з 10 грн/т до 30 грн/т.

Зросте податок за скиди окремих забруднювальних речовин у водні об’єкти. Податок за нафтопродукти збільшиться з 9 474,05 грн/т до 75 792,4 грн/т, за органічні речовини – з 644,6 грн/т до 5 156,8 грн/т.

Податок за надзвичайно небезпечні відходи зростає з 1 405,65 грн/т до 1 546,22 грн/т, високонебезпечні – з 51,2 грн/т до 53,76. Податок за малонебезпечні відходи – з 5 грн/т до 5,5 грн/т.

Зростуть акцизні податки на алкогольні напої, наприклад, акциз на пиво із солоду – з 2,78 грн/л до 59,82 грн/л 100-відсоткового спирту, на ігристі вина – з 11,65 грн/л до 12,23 грн/л, на міцні алкогольні напої – з 126,96 грн/л до 133,31 грн/л.

Також з’являються обмеження виїзду за кордон для керівників юридичних осіб або постійних представників нерезидентів – протягом 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) платнику податків податкової вимоги суми податкового боргу, розмір якого більш як 1 млн грн.

Також запроваджуються нові податки від продажу нерухомості (крім продажу об’єктів, які отримані у спадщину). Так, податок від продажу третього та наступних об’єктів нерухомості протягом року збільшується з 5% до 18%.

30 листопада парламент розглядав документ за скороченою процедурою, його підтримали 255 депутатів.

«Ресурсний» закон набуде чинності з 1 січня 2022 року.

Нагадаємо, також Зеленський підписав закон про державний бюджет України на 2022 рік.

1 грудня Президент України Володимир Зеленський виступив у Верховній Раді України із посланням до народних депутатів про внутрішнє і зовнішнє становище України.

ІзбірКом відокремив з президентського спічу тези, які, на наш погляд, є найважливішими. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Так звані "вишки Бойка", тобто бурові платформи «Чорноморнафтогазу» у Чорному морі використовувалися російськими віськовими для захисту їхнього флоту від українських комплексів "Нептун". Про це міністр оборони Олексій Резніков в інтерв'ю. За словами політика, військові російської федерації розмістити на платформах станції радіоелектронної боротьби. Вони повинні були захищати російські кораблі від обстрілів українськими ракетними … читати далi

В Одесі планують створити резервне джерело водопостачання. Про це повідомив міський голова Геннадій Труханов в інтерв'ю ЗМІ, - інформує пресслужба міської ради. За словами мера, на найближчій сесії Одеської міської ради (запланована на 29 червня) буде розглянуто "Програму охорони та покращення стану навколишнього природного середовища міста Одеси на 2022 - 2027 … читати далi

Згідно з даними гендерного моніторингу гіперлокальних ЗМІ, який проводився в 24-х областях України протягом тижня з 6 по 12 червня 2022 року, жодного матеріалу з ознаками сексизму в гіперлокальних ЗМІ зафіксовано не було. Щодо стереотипів, то його «дозволив» собі лише герой публікації в одному з видань: військовий командир виказав здивування, побачивши, як … читати далi

Служба безпеки України викрила корупційну схему реалізації майже 3 тис. кв. м приміщень держпідприємства «Чоразморшлях» на суму понад 59 мільйонів гривень, який перебуває в державній власності Міністерства інфраструктури України. За даними слідства, посадовці державної виконавчої служби Одеського управління юстиції скористувалися тим, що стосовно підприємства розпочато виконавче провадження за несплату деяких … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР