Украина против пластика: парламенту предлагают закон об ограничении продажи целлофановых пакетов в магазинах

Комитет Верховной Рады Украины  по вопросам экологической политики и природопользования и согласовал законопроект об ограничении оборота пластиковых пакетов на территории Украины.

Комитет Верховной Рады Украины  по вопросам экологической политики и природопользования и согласовал законопроект об ограничении оборота пластиковых пакетов на территории Украины.

Этот законопроект также предполагает, что все пакеты, в зависимости от характеристик, будут делить на виды. В объектах розничной торговли и объектах общественного питания запретят распространять сверхлегкие пластиковые пакеты, легкие и оксо-разлагающиеся.

Но есть исключение - сверхлегкие пластиковые пакеты, определенных размеров, можно использовать как первичную упаковку для свежей рыбы и мяса, льда, а также сыпучих продуктов.

Пластиковые пакеты, не соответствующие установленным будущим законом требованиям, должны быть утилизированы, но не за счет производителя, а того - кто их приобрел для торговли.

Проверять выполнение закона, если его примут, ьудут центральные органы исполнительной власти, реализующих государственную политику в сфере государственного контроля за соблюдением законодательства о защите прав потребителей. Этот орган обязан сообщать субъектам хозяйствования, которые распространяют пластиковые пакеты, о рассмотрении дел о нарушении ими требований законодательства не менее чем за пять рабочих дней до даты рассмотрения дела.

Напомним, две акции «Одесса без полиэтилена» и «Посади дерево» стартовали в Одессе с 19 октября и планируются как постоянные. Число участников обеих акций перевалило пять тысяч человек. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

У 2014 році жителі Одеської області оформили понад 2 тисячі дозволів на право носіння травматичної зброї, проте потім кількість дозволів різко скоротилася. Таку інформацію отримав на свій запит Ізбірком з ГУ НП в Одеській області. У 2015 році жителі регіону отримали 1335 дозволів на право носіння та зберігання травматичної зброї, … читати далi

Вчора, 3 квітня, з-за кордону прибула група українців, яку на обсервацію заселили у корпус на території будинку милосердя, що у селі Лиман Лиманської ОТГ. У соцмережах через поселення українців розгорівся скандал. Помічниця народного депутата Ірина Гриб на своїй сторінці у Facebook опублікувала світлини з приміщення, у яке заселили людей.  «Немає тепла, … читати далi

Анатолій Урбанський подав щорічну декларацію за 2019 рік. Електронний документ опубліковано на сайті НАЗК. Згідно з документом, Анатолій Урбанський мешкає разом із дружиною Оленою Урбанською та дочкою Катериною. У власності родини є квартира площею 125,7 кв. м в Одесі, 50% якої належить Олені Урбанській, а 50% - громадянину Олександру Савічу. Також О. … читати далi

Департамент охорони здоров'я Одеської облдержадміністрації з приставкою "виконуюча обов'язки" очолила Наталія Одарій-Захар'єва. Відовідний запис з'явився у державному реєстрі юридичних та фізичних осіб. До призначення Наталія Одарій-Захар'єва працювала начальником відділу стратегічного розвитку медичних установ. Раніше, з 19 лютого поточного року, тимчасово обов'язки директора департаменту охорони здоров'я виконувала Оксана Рокунець-Сорочан. Наталія Одарій-Захар'єва має чоловіка … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР