
(ФОТО: uapost)
Європейська комісія за результатами засідання 17 червня рекомендувала надати Україні статус кандидата в члени Євросоюзу.
Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Вона зазначила, що заявки України, Молдови і Грузії були уважно розглянуті на відповідність Копенгагенським та Мадридським нормам. Молдова отримала статус кандидата в ЄС, а от Грузії ще треба виконати деякі умови.
Також Єврокомісія надала план дій, який треба виконати для початку переговорів України про вступ до ЄС.
Ось необхідні кроки:
- Ухвалення та впровадження законодавства про процедуру добору суддів Конституційного Суду України, включаючи процес попереднього відбору на основі оцінки їх доброчесності та професійних навичок, відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії;
- Завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради юстиції та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
- Подальше посилення боротьби з корупцією, зокрема на високому рівні. Завершення відбору та призначення нового директора НАБУ та прокурора САП.
- Забезпечення відповідності законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам Групи з фінансових заходів (FATF);
- Ухвалення комплексного стратегічного плану реформування всього правоохоронного сектору як частини середовища безпеки України;
- Має запрацювати «антиолігархічний» закон;
- Необхідно привести законодавство про ЗМІ у відповідність з європейським аудіовізуальним законодавством;
- Необхідно завершити реформу законодавчої бази для національних меншин, яка зараз готується, згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії і розробити механізми її впровадження.
Нагадаємо, 9 червня парламент Євросоюзу остаточно рекомендував надати Україні статус кандидата на вступ в ЄС.
1 березня Європейський парламент підтримав резолюцію, в якій закликав інституції Європейського союзу працювати над тим, щоб надати Україні статусу кандидата в ЄС.
Саму заявку України Європарламент також прийняв 1 березня і одразу розпочав спеціальну процедуру вступу.
Нагадаємо, голова Європейської Ради Шарль Мішель 9 травня прибув до Одеси, щоб відзначити День Європи.
Російський бомбардувальник Су-30 вчора, 2 липня, вдарив ракетою Х-31 по території бази відпочинку в Білгород-Дністровському районі Одеської області. Про це повідомило оперативне командування "Південь". Постраждала лише господарча будівля, а значних руйнувань та займань не виникло - загиблих та постраждалих немає. Цьому передували два бомбові удари ворожих бомбардувальників Су-24, під прикриттям винищувача …
читати далi
На одному з пляжів на півдні Одеської області вибухнув невстановлений пристрій. За інформацією ОК "Південь", чоловіча компанія вирішила відпочити, незважаючи на заборону і попередження про мінну небезпеку вздовж всього чорноморського узбережжя та прибережних вод. Під час запливу в морі один з відпочивальників підірвався на невстановленому вибуховому пристрої, його тіло витягли на …
читати далi
Ключова ціль окупантів в Україні - це насправді не Донбас, а Одеса і повний контроль над Чорним морем. Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко. "Станом на зараз у них план мінімум - це просто анексія Херсонської області, план максимум - це, якщо вдасться, то тоді розвивати наступ …
читати далi
В Одесі відбулася церемонія прощання із захисником України, одеситом Павлом Челядником, який служив у батальйоні «Айдар» санітаром-стрільцем, - повідомляє АрміяInform. До повномасштабної війни Павло Челядник працював юристом-моряком. "Він завжди був усміхненим і випромінював особливе сяйво. Скрізь, хоч би де він був, навіть у продуктовому магазині, коли казав «здрастуйте» й усміхався, ніхто не залишався байдужим. Паша був наполегливим. Чого хотів — досягав. Коли …
читати далi