16 червня 2022 р. 20:53

Партія Шарія: суд заборонив вже дев'яту проросійську партію в Україні

Партія Шарія: суд заборонив вже дев'яту проросійську партію в Україні

Восьмий апеляційний суд Львова заборонив "Партію Шарія" - дев’яту партію, діяльність якої припинено в судовому порядку.

Це друга спроба заборонити цю проросійську партію, і вона стала результативною, зазначає громадський рух ЧЕСНО.

Вперше СБУ вимагала заборонити "Партію Шарія" в Окружному адміністративному суді міста Києва рік тому. Майно цієї політсили мають передати на користь держави, але рішення суду ще можна оскаржити у Верховному Суді.

Крім цього, сьогодні суд також заборонив партію "Ліва опозиція", що з’явилася у 2015 році після ліквідації КПУ. Водночас розгляд заборони партії "Опозиційна платформа — За життя", який теж відбувався сьогодні, суд переніс на 20 червня. 

Між тим як повідомив аналітик руху ЧЕСНО Ігор Фещенко журналістів на засідання щодо заборони "ОПЗЖ" не пустили. 

"На засідання по ОПЗЖ журналістів не пустили. Це при тому, що вперше прийшли навіть тележурналісти. Тримали на прохідній без пояснення причин. А потім почалася повітряна тривога і нас попросили на вулицю. У сховищі суду мало місця", – написав він у Facebook.

Нагадаємо, Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня задовільнив позовні вимоги Міністерства юстиції України та заборонив діяльність політичної партії "Наші".

Раніше Восьмий апеляційний адміністративний суд у Львові заборонив партію "Соціалісти".

Загалом за даними Служби безпеки України цей суд на засіданнях 8,13 та 14 червня заборонив діяльність шести партій. 

Окрім вже згаданих заборонені:

  • Політична партія «Опозиційний блок»;
  • Політична партія «Справедливість та розвиток»;
  • Політична партія «Держава»;
  • Політична партія «Блок Володимира Сальдо».

Наприкінці травня Восьмий апеляційний адмінсуд задовільнив заяву Міністерства юстиції щодо забезпечення позову про заборону політичної партії "Опозиційна платформа - За життя". Національному агентству з питань запобігання корупції заборонено здійснювати перерахування бюджетних коштів на фінансування діяльності партії.

Напочатку травня депутати Верховної Ради 330 голосами проголосували за законопроєкт 7172-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій", який був зареєстрований 28 березня.

21 квітня в парламенті була створена депутатська група «Платформа за життя та мир», до якої увійшли 25 нардепів із колишньої та забороненої фракції «Опозиційна платформа – За життя».

Зазначимо, що 14 квітня РНБО призупинила діяльність "ОПЗЖ" у Верховній Раді.

Нагадаємо, у листопаді 2015 року тодішній президент України Петро Порошенко підписав закон, що передбачав фінансування діяльності партій з держаного бюджету. Йшлося про діяльність не пов'язану з участю політичних сил у виборах, та часткового відшкодування видатків партій на здійснення передвиборчої агітації на виборах депутатів.

Щорічний обсяг держфінансування партій становить дві соті розміру мінімальної зарплати помноженого на кількість виборців, які взяли участь у голосуванні на останніх виборах.

Фінансування розпочалося з 1 липня 2016 року й спочатку йшлося про ті, які на виборах набрали 2% голосів виборців. 

У жовтні 2019 року вже президент Володимир Зеленський скасував фінансування тих політичних сил, що не пройшли в парламент, тобто набрали менше 5% голосів виборців.

А у січні 2020 року президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання і протидії політичній корупції», ухвалений Верховною Радою 19 грудня 2019 року, який спростив процедуру подання фінансової звітності політичних партій, передбачену Законом «Про політичні партії», замінюючи паперову форму фінансової звітності на електронну.

Дивіться більше про російське вторгнення у хроніці ІзбірКома

Поділитися