Як мер Одеси виконує свою передвиборчу програму

15 грудня 2021 р. 13:17

Одеса міський голова

Із 40 обіцянок передвиборної програми Одеського міського голови Геннадія Труханова, з якою він ішов на вибори-2020, впродовж року розпочалося виконання 33, однак аналітики відзначають, що нечітке визначення критеріїв реалізації програми не дає можливості ясно визначити стан її виконання.

Про це під час публічної презентації результатів моніторингу виконання передвиборчих обіцянок мера, який проводила Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України», повідомив голова організації Анатолій Бойко.

Він зазначив, що передвиборча програма Геннадія Труханова "7:40 стратегія для Одеси", як і програма 2015 року, не містить чітко вираженого комплексного та системного бачення вирішення стратегічних проблем міста, тоді як її заходи більше відображають поточну діяльність міської ради. 

"Це може свідчити, що заходи програми спрямовані не стільки для створення умов для майбутнього розвитку міста, скільки на вирішення поточних проблем. Наприклад, характерною є відсутність у програмі пунктів, які були б спрямовані на вирішення проблем у сфері містобудування та земельних правовідносин, що є вельми актуальними для розвитку міста", - уточнив він.

Аналогічної думки дотримується керівник проєктів Одеського КВУ Ігор Луговський, за словами якого, чинна програма Одеського міського голови має багато спільного з програмою 2015 року: 25 із 40 пунктів цієї програми тим чи іншим чином містилися в попередній програмі. 

"При цьому рівень виконання програми 2015 року склав не більше 40%, що, можливо, пояснює, чому більшість її пунктів відображені знов у програмі 2020 року. До того ж, передвиборна програма 2020 року не є розгорнутою та представляє собою більше перелік декларацій та намірів щодо розвитку міста. Враховуючи, що програма в більшості відображає поточну діяльність Одеської міської ради, виконання більшості (33) пунктів програми було розпочато. Разом з цим, з тієї ж причини виконання більшості з цих обіцянок реально розпочалось ще до 2020 року", - пояснив він.

За результатами своїх спостережень, аналітики підготували низку рекомендацій :

  • Провести публічне звітування перед громадою із завчасним анонсуванням заходу та забезпеченням безперешкодного доступу до заходу всіх охочих виборців;
  • Під час звітування про виконання програми за 2021 рік уточнити та деталізувати пункти передвиборчої програми з метою усунення узагальнень пунктів, різночитань та для більш повного розуміння виборцями конкретних цілей та завдань програми;
  • Під час реалізації програми у 2022 році звернути увагу на можливість коригування її змісту, доповнення його конкретними завданнями, етапами та термінами їхнього виконання тощо. Розробити стратегічний план виконання передвиборчої програми на наступні чотири роки та публічно презентувати його громадськості.

Докладніше у ЗВІТІ

Нагадаємо, Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України" 26 грудня презентувала результати моніторингу виконання передвиборчої програми Одеського міського голови Геннадія Труханова за підсумками другого року перебування на посаді в попередній каденції. Тоді експерти констатували, що мер Одеси за два роки роботи виконав лише одну із 34 передвиборчих обіцянок. 

Експерти громадської кампанії "Атестація депутатів місцевих рад" дослідили, як одеські депутати використовують соціальні мережі для комунікації з виборцями, зокрема, аби поінформувати їх про свою діяльність. 

Раніше аналітики Одеської обласної організації "Комітет виборців України" у результаті моніторингу діяльності 868 депутатів 16 міських рад виявили, що 13% не виконують законодавчо визначеного обов’язку щодо прийому виборців, а Одеська та Миколаївська міські ради лідирують за кількістю депутатів, інформація про яких відсутня у відкритому доступі.  

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

17 серпня загинув військовослужбовець, житель села Баранове Іванівської громади Одеської області - Микола Марченко.  Як повідомив голова громади Віктор Лобач, 24-річний хлопець загинув внаслідок ракетного удару по Дніпропетровській області. "Йому через цю війну назавжди буде 24 роки. А мама - Єфросинія Іванівна залишилась без єдиного сина, дружина без чоловіка і … читати далi

Київський міжнародний інститут соціології опитав українців та з'ясував, що 59% з них в умовах війни дізнаються новини із соціальних мереж. І хоча телебачення зберігає значну популярність, але не домінує, як це було до 24 лютого, - повідомляє Матриця свободи. Дослідження складалося з двох частин: методом щоденного опитування (100 респондентів) та телефонних … читати далi

За всіма формами навчання функціонуватимуть заклади в 17 областях, причому усі заклади загальної середньої освіти Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей працюватимуть за дистанційною формою. Також не працюватимуть за очною формою заклади в Запорізькій та Одеській областях. Про це повідомив міністр освіти України Сергій Шкарлет.  Міністр додав, що, на жаль, 1,3 … читати далi

Кабінет Міністрів України реорганізував чотири міжрегіональні територіальні органи Міністерства юстиції. Про це йдеться у відповідній постанові уряду. Зокрема Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції, яке керувалося з Дніпра приєднали до Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, що керується з Одеси.  Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції з керуванням у Львові приєднали до Південно-Західного міжрегіонального управління … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР