Парламентарі провалили голосування за "збройні" закони

05 березня 2021 р. 10:37

Верховна Рада закон сесія

Верховна Рада України 4 березня розглянула в першому читанні три законопроєкти: №4335 та №4335-1, пов'язані із обігом цивільної зброї та боєприпасів, а також проєкт Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України №4336.

Про це повідомили у пресслужбі парламенту. 

За ухвалення в першому читанні законопроєкту №4335 проголосували 88 народних депутатів, а за альтернативний проєкт №4335-1 - 74 за мінімально необхідних 226. Щоб відправити законопроєкти на доопрацювання, депутатам також забракло голосів.

Законопроєкт №4335 мав на меті врегулювати відносини, пов’язані з обігом виключно цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї.

Проєкт встановлював категорії цивільної вогнепальної зброї залежно від технічних характеристик.

Законопроєкт за аналогією з посвідченням водія пропонував запровадити посвідчення власника зброї, у якому зазначаються категорії зброї, яку може набути власник посвідчення.

Право на отримання посвідчення власника зброї пропонувалося надати дієздатним громадянам України, які:

 • не мають медичних протипоказань;
 • не мають судимості, що погашена чи знята у встановленому законом порядку за низку злочинів;
 • не притягалися до адміністративної відповідальності протягом останнього року.

Проєкт закону також передбачав обов’язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї. Також запроваджувався Єдиний державний реєстр цивільної зброї, встановлювалися засади його ведення.

Втім, якщо цей проєкт передбачав лише зберігання цивільної зброї, то альтернативний - №4335-1 регулювання її носіння. 

Законопроєкт №4336 передбачав відповідні зміни в Кодекс адміністративних правопорушень та Кримінальний кодекс України.

4335-1

 • За - Іван Шинкаренко ("Слуга народу").
 • Проти: Олег Колєв, Олександр Ткаченко ("Слуга народу"), Тетяна Плачкова ("Оппозиційна платформа - За життя"), Анатолій Урбанський ("Депутатська группа "За майбутнє").  
 • Утримались: Сергій Колебошин, Степан Чернявський, Олексій Леонов, Олександр Горенюк, Ігор Васильковський ("Слуга народу"), Антон Кіссе ("Депутатська группа "За майбутнє"), Олексій Гончаренко ("Європейська солідарність"),  Юлія Діденко, Андрій Костін ("Слуга народу"). 
 • Відсутні: Артем Дмитрук ("Слуга народу"), Микола Скорик ("Оппозиційна платформа - За життя"). 

 4335

 • За: Олег Колєв, Олександр Ткаченко, Ігор Васильковський, Антон Кіссе, Анатолій Урбанський, Андрій Костін, Іван Шинкаренко 
 • Проти - Степан Чернявський 
 • Утримались: Тетяна Плачкова, Олексій ГончаренкоЮлія Діденко
 • Відсутні: Артем Дмитрук, Олексій Леонов, Олександр Горенюк, Микола Скорик.

Нагадаємо, Верховна Рада України схвалила за основу закон, відповідно до якого голови міських адміністрацій стануть державними службовцями, а голів районних державних адміністрацій змінюватимуть що три роки. 

Наприкінці минулого року уряд затвердив порядок здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва майна, прав та обов’язків районних державних адміністрацій, що припиняються.

Влітку 2020 року держава створила новий адміністративно-територіальний устрій України: затверджено території 1469 територіальних громад та утворено 136 нових районів.

В листопаді Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій №3651-д. 

У липні Верховна Рада України прийняла постанову про створення і ліквідації районів, скоротивши кількість районів в Україні з 490 до 138, зменшивши їх кількість і в Одеській області. В Одеській області їхню кількість скоротили до семи. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

В Ізмаїлі запрацювала нова киснева станція. Про це 17 квітня повідомив на своїй сторінці у мережі “Фейсбук” міський голова Андрій Абрамченко.  Станція встановлена на території Дунайської обласної лікарні. Це дозволить підключити 95 ліжко-місць для тяжкохворих пацієнтів до потокового кисню високої якості. Крім того, нове устаткування забезпечить під'єднання апаратів штучної вентиляції … читати далi

Департамент капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської обласної державної адміністрації оголосило тендер для обрання компанії, яка розробить проєктно-кошторисну документацію капітального ремонта Одеської обласної дитячої клінічної лікарні. Відповідне оголошення оприлюднено в системі електронних закупівель Prozorro. Аукціон з очікуваною вартістю закупівлі у 2 мільйони гривень має відбутися 5 травня, а готовий проєкт … читати далi

У січні–лютому 2021 р. експорт товарів з Одещини становив 182,4 млн дол. США, імпорт – 347,1 мільйона, інформує Головне управління статистики регіону. Порівняно з першими двома місяцями минулого року експорт зменшився на  39,4 мільйона, імпорт – на 48,6. Купуємо за кордоном більше, ніж продаємо: негативне сальдо склало майже 165 млн … читати далi

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) забезпечило перерахування політичним партіям коштів, виділених із державного бюджету на фінансування їхньої статутної діяльності за ІІ квартал 2021 року. Державне фінансування отримали чотири парламентські партії: «Слуга народу» — 86,4 млн грн; «Опозиційна платформа — За життя» — 26,15 млн грн; «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР