Парламентарі провалили голосування за "збройні" закони

05 березня 2021 р. 10:37

Верховна Рада закон сесія

Верховна Рада України 4 березня розглянула в першому читанні три законопроєкти: №4335 та №4335-1, пов'язані із обігом цивільної зброї та боєприпасів, а також проєкт Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України №4336.

Про це повідомили у пресслужбі парламенту. 

За ухвалення в першому читанні законопроєкту №4335 проголосували 88 народних депутатів, а за альтернативний проєкт №4335-1 - 74 за мінімально необхідних 226. Щоб відправити законопроєкти на доопрацювання, депутатам також забракло голосів.

Законопроєкт №4335 мав на меті врегулювати відносини, пов’язані з обігом виключно цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї.

Проєкт встановлював категорії цивільної вогнепальної зброї залежно від технічних характеристик.

Законопроєкт за аналогією з посвідченням водія пропонував запровадити посвідчення власника зброї, у якому зазначаються категорії зброї, яку може набути власник посвідчення.

Право на отримання посвідчення власника зброї пропонувалося надати дієздатним громадянам України, які:

 • не мають медичних протипоказань;
 • не мають судимості, що погашена чи знята у встановленому законом порядку за низку злочинів;
 • не притягалися до адміністративної відповідальності протягом останнього року.

Проєкт закону також передбачав обов’язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї. Також запроваджувався Єдиний державний реєстр цивільної зброї, встановлювалися засади його ведення.

Втім, якщо цей проєкт передбачав лише зберігання цивільної зброї, то альтернативний - №4335-1 регулювання її носіння. 

Законопроєкт №4336 передбачав відповідні зміни в Кодекс адміністративних правопорушень та Кримінальний кодекс України.

4335-1

 • За - Іван Шинкаренко ("Слуга народу").
 • Проти: Олег Колєв, Олександр Ткаченко ("Слуга народу"), Тетяна Плачкова ("Оппозиційна платформа - За життя"), Анатолій Урбанський ("Депутатська группа "За майбутнє").  
 • Утримались: Сергій Колебошин, Степан Чернявський, Олексій Леонов, Олександр Горенюк, Ігор Васильковський ("Слуга народу"), Антон Кіссе ("Депутатська группа "За майбутнє"), Олексій Гончаренко ("Європейська солідарність"),  Юлія Діденко, Андрій Костін ("Слуга народу"). 
 • Відсутні: Артем Дмитрук ("Слуга народу"), Микола Скорик ("Оппозиційна платформа - За життя"). 

 4335

 • За: Олег Колєв, Олександр Ткаченко, Ігор Васильковський, Антон Кіссе, Анатолій Урбанський, Андрій Костін, Іван Шинкаренко 
 • Проти - Степан Чернявський 
 • Утримались: Тетяна Плачкова, Олексій ГончаренкоЮлія Діденко
 • Відсутні: Артем Дмитрук, Олексій Леонов, Олександр Горенюк, Микола Скорик.

Нагадаємо, Верховна Рада України схвалила за основу закон, відповідно до якого голови міських адміністрацій стануть державними службовцями, а голів районних державних адміністрацій змінюватимуть що три роки. 

Наприкінці минулого року уряд затвердив порядок здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва майна, прав та обов’язків районних державних адміністрацій, що припиняються.

Влітку 2020 року держава створила новий адміністративно-територіальний устрій України: затверджено території 1469 територіальних громад та утворено 136 нових районів.

В листопаді Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій №3651-д. 

У липні Верховна Рада України прийняла постанову про створення і ліквідації районів, скоротивши кількість районів в Україні з 490 до 138, зменшивши їх кількість і в Одеській області. В Одеській області їхню кількість скоротили до семи. 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Перший рік роботи Ренійської міської ради VIII скликання завершується 7 грудня 2021 року, а один з найбільш значущих, і вже точно висвітлюваний, вид діяльності депутатів це їхня робота на сесіях ради. Робота сесії ради складається із двох частин: засідань постійних депутатських комісій та пленарного засідання. Про дисципліну відвідування депутатами Ренійської … читати далi

Міністерство охорони здоров'я України в своєму щоденному звіті про поширення та профілактику COVID-19 повідомило про 368 нових випадків інфекції та 23 нових летальних випадки, зафіксованих за добу 6 грудня в Одеській області. 8 тисяч 655 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 7 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 716 … читати далi

Міністерство інфраструктури України у 2022 році планує провести чотири або шість концесійних конкурсів у Чорноморському, Одеському, Ізмаїльському та Бердянському морських портах. Про це повідомив заступник міністра Юрій Васьков на інфраструктурному дні Європейської бізнес-асоціації у Києві, інформує hubs. Він уточнив у презентації, що у випадку Чорноморського порту йдеться про перший і … читати далi

Державний університет інтелектуальних технологій та зв'язку оголосив громадські обговорення щодо перейменування вишу – до назви хочуть додати "імені Олександра Попова". Змінивши назву, університет, створений на базі Одеської національної академії зв'язку ім. Попова, хоче повернути собі впізнаваність і забезпечити наступність – ОНАЗ носив ім'я Попова з 1967 року, повідомляє "Думська". Через … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР