Нацрада з питань телебачення вгледила мову ворожнечі в ефірі одеського телеканалу

16 жовтня 2021 р. 17:39

ЗМІ Одеса медіа

Національна рада на засіданні 13 жовтня вирішила перевірити діяльність телеканалу «Здоровье» (ТОВ «ТРК «Здоров’я», м. Одеса) через поширення мови ворожнечі і ненависті, а також необ’єктивної інформації.

Про це повідомили у пресслужбі Нацради. 

Такі висловлювання зафіксовані в передачі «Український формат», де гостями були Ілля Кива і Олег Волошин.

За даними ради, моніторинг мовлення телеканалу «Здоров’я» за 1 і 9 вересня зафіксував у проміжки часу між 18:11 та 23:00 і між 18:16 та 23:01 відповідно трансляцію передачі під назвою «Український формат», що їх вели Діана Панченко і Ростислав Сухачов. Як видно з прикінцевого копірайту, ця передача є продуктом спільного виробництва ТОВ «ТРК «Здоров’я» і київського ТОВ «Тайм медіа».

«1 вересня мовник транслював розмову з народним депутатом України ІХ скликання Іллею Кивою. Фахівці Національної ради зафіксували у фрагменті цієї дискусії зневажливі висловлювання гостя студії, які мають ознаки розпалювання ворожнечі та дискримінації на ґрунті ненависті за ознакою політичних переконань.

Політик закликав «поставить к стенке», тобто «розстріляти, засудити до розстрілу» громадян, які належать до політичних партій та ідеологій, позиції яких щодо економічних відносин із державою-агресором він не поділяє.

Такі заяви можуть бути сприйняті як непрямий заклик до насильницьких дій і погроз за політичними уподобаннями як до окремих представників політичних партій, так і їх прибічників», - йдеться в повідомленні.

Подібні факти в ефірі телеканалу, експерти виявили й 8 вересня в однойменній передачі за участі народного депутата України ІХ скликання Олега Волошина.

«У зафіксованих моніторингом фрагментах інтерв’ю із цим політиком лунали вислови, що, зокрема, містять ознаки розпалювання ворожнечі між різними групами громадян за територіальним принципом.

Політик висловлював думку про те, що ненависне ставлення українців до росіян залежить від території проживання громадян України. Він акцентує, що мешканці західних і центральних областей нашої країни відчувають «природню», «ментальну», «історичну» ненависть до Російської Федерації, чого не можна сказати про мешканців східних областей, зокрема Донецької і Луганської областей. Такі неоднозначні твердження містять необ’єктивну інформацію і свідчать про наміри сформувати у глядача негативні стереотипи, стигматизувати аудиторію, вони також підбурюють до проявів ненависті та національної ворожнечі, неприязні до співвітчизників.

Також у лексиці цього гостя передачі чітко простежується риторика, що збігається з тезами російської пропаганди. Збройну агресію Російської Федерації проти України він називає «громадянською війною», спричиненою нібито спротивом російськомовного населення Автономної Республіки Крим та східних регіонів проти «тотальної українізації», «державного перевороту» тощо.

Ведучі  програм не реагували на такі вислови і не намагалися  припинити  дискримінаційні твердження, не надали альтернативної думки, а отже, позбавили глядачів права на повну і об’єктивну інформацію», - зазначили в Національній раді.

Через виявлені, на думку експертів Нацради, ознаки порушення абзацу четвертого частини другої статті 6  і пунктів а) та в) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» регулятор позапланово перевірить телеканал «Здоров’я» у період із 28 жовтня по 11 листопада цього року.

Це друга за півроку позапланова перевірка діяльності ТОВ «ТРК «Здоров’я». 20 травня цього року позапланова безвиїзна перевірка призначалася через порушення законодавчих норм в частині розміщення інформації про авторів і виробників передач, програмної концепції та рекламного законодавства.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Повний курс щеплення від COVID-19 в Україні пройшли 70 тисяч дітей, одну вакцину отримали майже 50 тисяч. Про це повідомив голова Комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький. «За даними дослідження, у віковій групі 12-18 років ефективність вакцини проти госпіталізації складає 93%. Інтервал між дозами стандартний: 21-28 днів», – зазначив Радуцький. За його словами, серед … читати далi

З 17 травня по 12 листопада 2021 року командою проєкту Infocrime Одеса за підтримки британського фонду Thompson Reuters, у партнерстві з Інститутом масової інформації було проаналізовано 41 тис. 697 публікацій: 33 тис. 943 повідомлення в 14 місцевих медіа, 6 тис. 884 дописів у їхніх Телеграм-каналах та 870 постів у Фейсбуці 6 місцевих політиків, … читати далi

26 листопада вночі в Одесі на 68 році життя не стало Олександра Лобєєва, майстра світла та оператора Одеської кіностудії, а також співзасновника Музею техніки кіно. Про це повідомили на сторінці Одеської кіностудії. Олександр Лобєєв входив до Одеського відділення Національної спілки кінематографістів України та був нагороджений Почесним іменним знаком «Легенда Одеської кіностудії». Фото: Музей кіно Прощання відбудеться у неділю 28 листопада о 14:30 у Валихівському провулку. … читати далi

30 листопада 2021 року відбудеться пленарне засідання шістнадцятої чергової сесії Ренійської міської ради VIII скликання. Всього до рекомендованого порядку денного сесії, опублікованого на офіційному сайті ради, внесено сорок проєктів рішень. На відміну від попередніх сесій, проєкти рішень шістнадцятої сесії неможливо розподілити за категоріями, окрім, наприклад, земельної. Регулюванню земельних відносин присвячено двадцять п'ять із сорока проєктів … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР