Нацрада з питань телебачення вгледила мову ворожнечі в ефірі одеського телеканалу

16 жовтня 2021 р. 17:39

ЗМІ медіа Одеса

Національна рада на засіданні 13 жовтня вирішила перевірити діяльність телеканалу «Здоровье» (ТОВ «ТРК «Здоров’я», м. Одеса) через поширення мови ворожнечі і ненависті, а також необ’єктивної інформації.

Про це повідомили у пресслужбі Нацради. 

Такі висловлювання зафіксовані в передачі «Український формат», де гостями були Ілля Кива і Олег Волошин.

За даними ради, моніторинг мовлення телеканалу «Здоров’я» за 1 і 9 вересня зафіксував у проміжки часу між 18:11 та 23:00 і між 18:16 та 23:01 відповідно трансляцію передачі під назвою «Український формат», що їх вели Діана Панченко і Ростислав Сухачов. Як видно з прикінцевого копірайту, ця передача є продуктом спільного виробництва ТОВ «ТРК «Здоров’я» і київського ТОВ «Тайм медіа».

«1 вересня мовник транслював розмову з народним депутатом України ІХ скликання Іллею Кивою. Фахівці Національної ради зафіксували у фрагменті цієї дискусії зневажливі висловлювання гостя студії, які мають ознаки розпалювання ворожнечі та дискримінації на ґрунті ненависті за ознакою політичних переконань.

Політик закликав «поставить к стенке», тобто «розстріляти, засудити до розстрілу» громадян, які належать до політичних партій та ідеологій, позиції яких щодо економічних відносин із державою-агресором він не поділяє.

Такі заяви можуть бути сприйняті як непрямий заклик до насильницьких дій і погроз за політичними уподобаннями як до окремих представників політичних партій, так і їх прибічників», - йдеться в повідомленні.

Подібні факти в ефірі телеканалу, експерти виявили й 8 вересня в однойменній передачі за участі народного депутата України ІХ скликання Олега Волошина.

«У зафіксованих моніторингом фрагментах інтерв’ю із цим політиком лунали вислови, що, зокрема, містять ознаки розпалювання ворожнечі між різними групами громадян за територіальним принципом.

Політик висловлював думку про те, що ненависне ставлення українців до росіян залежить від території проживання громадян України. Він акцентує, що мешканці західних і центральних областей нашої країни відчувають «природню», «ментальну», «історичну» ненависть до Російської Федерації, чого не можна сказати про мешканців східних областей, зокрема Донецької і Луганської областей. Такі неоднозначні твердження містять необ’єктивну інформацію і свідчать про наміри сформувати у глядача негативні стереотипи, стигматизувати аудиторію, вони також підбурюють до проявів ненависті та національної ворожнечі, неприязні до співвітчизників.

Також у лексиці цього гостя передачі чітко простежується риторика, що збігається з тезами російської пропаганди. Збройну агресію Російської Федерації проти України він називає «громадянською війною», спричиненою нібито спротивом російськомовного населення Автономної Республіки Крим та східних регіонів проти «тотальної українізації», «державного перевороту» тощо.

Ведучі  програм не реагували на такі вислови і не намагалися  припинити  дискримінаційні твердження, не надали альтернативної думки, а отже, позбавили глядачів права на повну і об’єктивну інформацію», - зазначили в Національній раді.

Через виявлені, на думку експертів Нацради, ознаки порушення абзацу четвертого частини другої статті 6  і пунктів а) та в) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» регулятор позапланово перевірить телеканал «Здоров’я» у період із 28 жовтня по 11 листопада цього року.

Це друга за півроку позапланова перевірка діяльності ТОВ «ТРК «Здоров’я». 20 травня цього року позапланова безвиїзна перевірка призначалася через порушення законодавчих норм в частині розміщення інформації про авторів і виробників передач, програмної концепції та рекламного законодавства.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України" спільно з громадською організацією "Агентство економічного розвитку", в рамках глобальної ініціативи "Трибунал для путіна" нарахували більше тисячі нових епізодів ймовірно скоєних міжнародних злочинів за дев'ять місяців повномасштабної російсько-української війни. Загалом, у Миколаєві вже зафіксовано 255 злочинів російської армії проти цивільного населення. З них 47 сталися за … читати далi

Більшість депутатів знову відмовилась підтримати пропозицію колег щодо усунення Вадима Шкарівського з посади заступника голови Одеської обласної ради. Нагадаємо, той обирався від "Опозиційної платформи - За життя". Як стало відомо під час сесії, лише 28 депутатів підтримали ідею фракції політичної партії "Європейська Солідарність" за авторством її голови Михайла Шмушковича. Втім … читати далi

У Миколаєві товариство з обмеженою відповідальністю за несплату коштів за аренду земельної ділянки виплатить до бюджету міста 1,8 мільйонів гривень. Про це інформує Окружна прокуратура міста Миколаєва на своїй сторінці у мережі Facebook. У Господарському суді Миколаївської області прокуратура змогла довести, що товариство, придбавши комерційний об’єкт на ділянці комунальної власності площею 1 … читати далi

Завтра, 2 грудня, має відбутися сесія Одеської обласної ради. Інтент проаналізував для вас повістку та відібрав головні проєкти рішень. Загалом комісії та депутати підготували 6 блоків та 20 з гаком питань, згідно з опублікованою на сайті облради інформацією. Мабуть, найгострішим з точки зору скандальності буде ініціатива керівника фракції ПП "Європейська … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР