Кожен другий українець вважає Російську Федерацію винною у війні на Донбасі

08 липня 2021 р. 18:46

Одеса

Кожен другий українець відповідальною за початок війни на Донбасі називає Російську Федерацію, а кожен третій – особисто Путіна.

Такі результати соціологічного дослідження «Всеукраїнський омнібус», проведеного дослідницькою компанією «Active Group» у червні 2021 року.

Відповідаючи на запитання «Як ви вважаєте, хто відповідальний за початок війни на Донбасі?», 51% респондентів назвали Російську Федерацію, 35,5% – Путіна, 10,8% опитаних назвали колишнього президента Порошенка, 9,6% – Майдан, по 5,4% – США та ЄС, 3% – НАТО, 1% – особисто Турчинова. Не визначилися з відповіддю 9,6% опитаних, а 1,5% обрали відповідь «Інше».

У порівнянні з минулорічним червневим опитуванням, цьогоріч на 9,4% зросла кількість тих, хто вважає Росію відповідальною за початок війни на Донбасі, майже удвічі (з 18,2% до 10,8%) зменшилася кількість респондентів, які покладають відповідальність особисто на Порошенка і з 10,2% до 1% зменшалася кількість тих, хто відповідальним вважає особисто Турчинова.

Щодо запитання «Чи достатньо нинішня влада робить для завершення війни?», то 16,5% відповіли «вони роблять усе, що можливо за нинішніх умов», ще 31% – «роблять, але недостатньо». Натомість 13,8% респондентів відповіли, що нинішня влада нічого не робить для завершення війни, а 17,5% опитаних вважають, що нинішня влада навпаки – лише затягує війну. Кожен п’ятий опитаний (21,2%) не зміг відповісти на поставлене запитання.

У червні 2020 року на таке ж запитання 6,3% респондентів відповіли, що влада робить усе можливе для завершення війни, це на 10,2% менше ніж зараз. Минулого року було на 16,2% більше респондентів, які вважали, що влада нічого не робить для  завершення війни. Отже, протягом року оцінка дій влади щодо завершення війни на Донбасі значно покращилася.

Також респондентів запитали, між ким і ким відбувається війна на Донбасі. Більше половини українців (52%) відповіли, що між Росією і Україною, 18,5% – між Україною і «Л/ДНР», 10,6% сказали, що відбувається громадянська війна (внутрішній конфлікт), а 9,9% – що війна відбувається між Росією і США/НАТО/ЕС. Не визначилися з відповіддю 9,1% опитаних.

Якщо порівняти результати з минулорічними відповідями на таке ж запитання, то серед тих респондентів, хто визначився з відповіддю, значно зросла кількість тих (з 3,2% до 20,3%), хто вважає, що війна відбувається між Україною і «Л/ДНР». У той же час кількість тих, хто відповів, що війна йде між Україною і Росією, зменшилася на 9,2%.

Нагадаємо, менше половини громадян (43,4%) читали конституцію України або окремі її положення, а змін до основного закону вимагають 65% опитаних. 

Майже кожен другий українець підтримує ідею проведення дострокових виборів президента України та народних депутатів України. 

Понад третина громадян (38,8%) вже скористались безвізовим режимом з країнами Європейського союзу хоча б один раз.

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Президент України Володимир Зеленський звернувся до Верховної Ради України із проханням продовжити дію воєнного часу та загальної мобілізації.  Відповідні проєкти постанов голова держави зареєстрував у канцелярії парламенту.  Справа в тому, що наприкінці травня Верховна Рада України затвердила указ президента Володимира Зеленського щодо продовження дії военного часу до 23 серпня, а також акт … читати далi

Американська історикиня, письменниця та журналістка, лауреатка багатьох міжнародних літературних премій Енн Епплбаум, яка в липні відвідала Одесу написала велике есе про волонтерів та волонтерок. У публікації в одному з найстаріших і найбільш респектабельних літературних журналів США The Atlantic, письменниця назвала волонтерів "другою українською армією". "В історії є поворотні моменти, моменти, … читати далi

Білгород-Дністровський прикордонний загін, що на Одещині, отримав чотири нових патрульних катери UMS – 425CC загальною вартістю 2,2 мільйони гривень. Про це повідомили у пресцентрі Державної прикордонної служби України. Ці катери надані прикордонникам в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Разом з ЄС до безпеки кордонів», який фінансується Європейським Союзом та впроваджується … читати далi

У 2021 році в Одеській області зареєстровані 15,9 тисяч шлюбів, що порівняно з 2020 роком більше на 29,3%. Найбільша кількість шлюбів (27,3% від загальної кількості) зареєстрована у віковій групі 25–29 років. Про це повідомили у пресслужбі Головного управління статистики в Одеській області. За останніми даними чисельність молоді Одеської області у … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР