25 червня 2021 р. 16:14

Депутатка райради пообіцяла звернутися до мовного омбудсмена через відмову коліжанки говорити українською

Депутатка райради пообіцяла звернутися до мовного омбудсмена через відмову коліжанки говорити українською

Депутатка Одеської районної ради Ярослава Вітко заявила про намір звернутися до уповноваженого із захисту державної мови з проханням нагадати іншій депутатці - Ніні Ісаченко - про необхідність розмовляти державною мовою під час офіційних заходів відповідно до чинного законодавства України.

Невдоволення представниці «Європейської Солідарності» викликала відмова Ніни Ісаченко, членкині фракції Партії Шарія в раді, говорити на сесії українською.

На зауваження від Ярослави Вітко та голови районної ради Віталія Барвіненко Ніна Ісаченко заявила, що якщо колеги її не розуміють, то хай користуються послугами перекладача. 

Нагадаємо, у квітні голова Одеської обласної адміністрації Сергій Гриневецький та Одеський міський голова Геннадій Труханов планували призначити собі профільних заступників з питань мовної політики.

У лютому Уповноважений із захисту державної мови повідомив, що слідкуватиме за застосуванням державної мови Одеською обласною радою.  

У січні Тарас Кремінь заявив, що державні службовці та особи, що вступають до громадянства, повинні будуть складати іспит з української мови.

З 16 січня набули чинності норми статті 30 закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", зокрема, всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою.

Державні службовці та особи, що вступають до громадянства, повинні будуть складати іспит з української мови, заявив уповноважений із захисту державної мови.

Нагадаємо також, що російська мова в Одеській області більше не є регіональною згідно з рішенням Одеського окружного адміністративного суду ухваленого в четвер, 3 грудня 2020 року.

В серпні того ж року Одеський окружний адміністративний суд задовольнив клопотання заступника прокурора Одеської області, визнавши протиправним та нечинним рішення Одеської міської ради про визнання російської мови регіональною в Одесі. 

Справа в тому, що закон України «Про засади державної мовної політики», що до того ухвалила Верховна Рада України, більш відомий як «закон Ківалова-Колесниченко», яким користувалися Одеська обласна та Одеська міська рада, був визнаний в 2018 году неконституційним, отже є підстави для скасування рішення міськради про реалізацію положень цього закону в Одесі.

Поділитися