В облКВУ розповіли, як нардепи від Одещини спілкуються з виборцями

Більшість проблем, з якими виборці Одещини звертаються до народних депутатів регіону, не стосуються безпосередньо повноважень народних депутатів.

Про це йшлося під час пресконференції Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», яка відбулася 26 травня за результатами проєкту, спрямованого на розбудову інформованої взаємодії між жителями та 14 народними депутатами Одещини.

Моніторинг охоплював взаємодію з громадянами щодо проблем у виборчому окрузі 11 народних депутатів, обраних у мажоритарних округах, а саме: Олега Колєва, Анатолія Урбанського, Олексія Гончаренка, Антона Кіссе, Олексія Леонова, Сергія Колебошина, Степана Чернявського, Олександра Ткаченка, Ігоря Васильковського, Артема Дмитрука, Олександра Горенюка, та трьох народних депутатів, обраних за виборчими списками партій і закріплених парламентськими фракціями за Одеською областю: Миколи Скорика, Андрія Кожем’якіна й Андрія Костіна.

Моніторинг охопив період з груденя 2019-го по березень 2020 року.

За підсумками аналізу роботи обранців, абсолютна більшість народних депутатів проводить особистий прийом громадян кожного місяця. Винятком є непроведення прийому низкою парламентарів у березні через загальнонаціональний карантин. Зазначимо, що облКВУ раніше оприлюднював контакти, за якими можна зв'язатися з народними депутатами під час карантину.

У березні через ці обмеження Олег Колєв, Олексій Леонов, Олександр Горенюк, Олексій Гончаренко, Сергій Колебошин, Олександр Ткаченко, Анатолій Урбанський та Микола Скорик перевели роботу своїх приймалень на дистанційний режим.

Народні депутати регулярно здійснюють неформальні зустрічі з громадянами, на яких обговорюються проблеми виборчого округу.

Найбільшим джерелом, з якого народні депутати отримують інформацію про проблеми виборчих округів є звернення від громадян. При цьому кількість звернень від громадян до народних депутатів, які свідчать про системні проблеми виборчого округу і потребують втручання народного депутата, складає не більше 20-30%.

Команди більшості народних депутатів здійснюють класифікацію та аналіз отриманих звернень від громадян кожного місяця задля їх подальшого використання для вирішення проблем виборчих округів.

Водночас аналіз ідентифікованих командами народних депутатів проблем свідчить, що вирішення більшості не потребує повноважень народних депутатів.

Для інформування громадян про свою роботу над вирішенням проблем виборчих округів, а також проблем, отриманих зі звернень громадян, народні депутати найчастіше використовують соціальні мережі та безпосередні зустрічі із громадянами.

У рамках проєкту «Інформована взаємодія жителів та народних депутатів Одеської області» Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» провела низку моніторингів матеріалів про підходи, які використовуються для взаємодії з громадянами щодо проблем виборчого округу всіх 11 народних депутатів, обраних на мажоритарних округах Одеси та області, а також народних депутатів, закріплених за Одеською областю парламентськими фракціями.

З повним звітом щодо роботи народних депутатів від Одеської області можна ознайомитися на офіційному сайті Одеської обласної організації ВГО "Комітет виборців України".

Перший моніторинг був проведений за підсумками роботи у грудні. Він стосувася роботи 13 народних депутатів: крім 11 мажоритарників (Олег Колєв, Анатолій Урбанський, Олексій Гончаренко, Антон Кіссе, Олексій Леонов, Сергій Колебошин, Степан Чернявський, Олександр Ткаченко, Ігор Васильковський, Артем Дмитрук, Олександр Горенюк), це Микола Скорик, закріплений фракцією «Опозиційна платформа – За життя» за областю, та Андрій Кожем’якін, котрий має таке закріплення від ВО «Батьківщина».

Другий моніторинг відбувся у січні, третій - у лютому. Четвертий моніторинг облКВУ провів у березні.

Також Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України" підготувала два відео щодо роботи парламенту. Одне з них розповідає про функції Верховної Ради, обов'язки народних депутатів та повноваження нардепів; а друге - про те, як звернутися до народного депутата.


Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Приморський райсуд Одеси задовольнив клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу в вигляді 60 діб тримання під вартою двом особам, підозрюваним у спробі підпалити мечеть. Про це повідомили в інформаційному центрі суду. «Заслухавши доводи сторін обвинувачення та захисту, суд виніс ухвалу - застосувати запобіжний захід у вигляді 60 діб тримання під … читати далi

Усі учасники судового провадження у справі про пожежу в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, який на вулиці Троїцькій проігнорували його. Про це повідомили у пресслужбі Приморського районного суду.  Через те, що явка цих людей визнана судом обов’язковою засідання відкладено до 3 серпня на 15:30. Нагадаємо, до Приморського районного суду … читати далi

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду задовольнив клопотання прокурора та продовжив строк дії процесуальних обов’язків, які покладені на колишнього заступника начальника Головного управління Національної поліції Одеської області. Як повідомили у пресслужбі суду,  підозрюваний зобов’язаний прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду; повідомляти слідчого, прокурора, слідчого суддю, суд про зміну … читати далi

Наступного року частиною національного проекту «Велике будівництво» стане відновлення 100 культурних об’єктів, серед яких  Одеський художній музей. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. «Вперше за 30 років незалежності ми реально зможемо відновити історико-культурну спадщину. Яка, подекуди, в критичному стані – занедбана … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР