В облКВУ розповіли, як нардепи від Одещини спілкуються з виборцями

Більшість проблем, з якими виборці Одещини звертаються до народних депутатів регіону, не стосуються безпосередньо повноважень народних депутатів.

Про це йшлося під час пресконференції Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України», яка відбулася 26 травня за результатами проєкту, спрямованого на розбудову інформованої взаємодії між жителями та 14 народними депутатами Одещини.

Моніторинг охоплював взаємодію з громадянами щодо проблем у виборчому окрузі 11 народних депутатів, обраних у мажоритарних округах, а саме: Олега Колєва, Анатолія Урбанського, Олексія Гончаренка, Антона Кіссе, Олексія Леонова, Сергія Колебошина, Степана Чернявського, Олександра Ткаченка, Ігоря Васильковського, Артема Дмитрука, Олександра Горенюка, та трьох народних депутатів, обраних за виборчими списками партій і закріплених парламентськими фракціями за Одеською областю: Миколи Скорика, Андрія Кожем’якіна й Андрія Костіна.

Моніторинг охопив період з груденя 2019-го по березень 2020 року.

За підсумками аналізу роботи обранців, абсолютна більшість народних депутатів проводить особистий прийом громадян кожного місяця. Винятком є непроведення прийому низкою парламентарів у березні через загальнонаціональний карантин. Зазначимо, що облКВУ раніше оприлюднював контакти, за якими можна зв'язатися з народними депутатами під час карантину.

У березні через ці обмеження Олег Колєв, Олексій Леонов, Олександр Горенюк, Олексій Гончаренко, Сергій Колебошин, Олександр Ткаченко, Анатолій Урбанський та Микола Скорик перевели роботу своїх приймалень на дистанційний режим.

Народні депутати регулярно здійснюють неформальні зустрічі з громадянами, на яких обговорюються проблеми виборчого округу.

Найбільшим джерелом, з якого народні депутати отримують інформацію про проблеми виборчих округів є звернення від громадян. При цьому кількість звернень від громадян до народних депутатів, які свідчать про системні проблеми виборчого округу і потребують втручання народного депутата, складає не більше 20-30%.

Команди більшості народних депутатів здійснюють класифікацію та аналіз отриманих звернень від громадян кожного місяця задля їх подальшого використання для вирішення проблем виборчих округів.

Водночас аналіз ідентифікованих командами народних депутатів проблем свідчить, що вирішення більшості не потребує повноважень народних депутатів.

Для інформування громадян про свою роботу над вирішенням проблем виборчих округів, а також проблем, отриманих зі звернень громадян, народні депутати найчастіше використовують соціальні мережі та безпосередні зустрічі із громадянами.

У рамках проєкту «Інформована взаємодія жителів та народних депутатів Одеської області» Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» провела низку моніторингів матеріалів про підходи, які використовуються для взаємодії з громадянами щодо проблем виборчого округу всіх 11 народних депутатів, обраних на мажоритарних округах Одеси та області, а також народних депутатів, закріплених за Одеською областю парламентськими фракціями.

З повним звітом щодо роботи народних депутатів від Одеської області можна ознайомитися на офіційному сайті Одеської обласної організації ВГО "Комітет виборців України".

Перший моніторинг був проведений за підсумками роботи у грудні. Він стосувася роботи 13 народних депутатів: крім 11 мажоритарників (Олег Колєв, Анатолій Урбанський, Олексій Гончаренко, Антон Кіссе, Олексій Леонов, Сергій Колебошин, Степан Чернявський, Олександр Ткаченко, Ігор Васильковський, Артем Дмитрук, Олександр Горенюк), це Микола Скорик, закріплений фракцією «Опозиційна платформа – За життя» за областю, та Андрій Кожем’якін, котрий має таке закріплення від ВО «Батьківщина».

Другий моніторинг відбувся у січні, третій - у лютому. Четвертий моніторинг облКВУ провів у березні.

Також Одеська обласна організація ВГО "Комітет виборців України" підготувала два відео щодо роботи парламенту. Одне з них розповідає про функції Верховної Ради, обов'язки народних депутатів та повноваження нардепів; а друге - про те, як звернутися до народного депутата.


Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Збитки завдані державі від пошкодження в Одесі по вул. Торговій, 17 унікального дерева – «Тополі канадської» - ботанічної пам’ятки природи місцевого значення, становлять 125 тисяч 466 гривень. Про це повідомили у пресслужбі Державної екологічної інспекції в Одеській області.  Там нагадали, що дерево є об’єктом природно-заповідного фонду і всі матеріали передані до правоохоронних органів … читати далi

Заболели сразу трое потерпевших, у одного из них подтвержденный COVID-19, также заболел адвокат, из-за чего заседание по организаторам бунта в колонии снова перенесли. При этом СМИ не пустили в зал, объяснив это карантином, сообщает «Украинская Служба Информации». 30 ноября в Малиновском районном суде Одессы снова не состоялось заседание по организаторам бунта в … читати далi

Південний офіс Держаудитслужби закінчив запланований державний фінансовий аудит бюджету Куяльницької сільської об’єднаної територіальної громади, ревізії Відділу освіти Куяльницької сільської ради, КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Куяльницької сільської ради Подільського району». Як повідомили у пресслужбі Південного офісу, під час аудиту виявлені порушення у кількох напрямах діяльності громади. Як результат –проведено ревізії Куяльницької … читати далi

Новому міському голові Білгорода-Дністровского планують підвищити заробітну плату на 100%, а також доплачувати йому 115% за різними статтями.  Відповідний проєкт рішення оприлюднений на сайті міської ради. Зокрема проєктом рішення пропонується встановити міському голові  з 12 листопада на період його повноважень:  надбавку за виконання особливо важливої роботи у розмірі 50% в посадового окладу з … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР