Президент предложил нардепам рассмотреть законопроект про референдум

Президент Украины Владимир Зеленский зарегистрировал в Верховной Раде Украины законопроект №3612 «О народовластии через всеукраинский референдум». 

Как сообщили в пресс-службе парламента, законопроект сегодня, 9 июня, определен президентом как «неотложный». Документ передали на рассмотрение руководству ВР.

Текст законопроекта «О всеукраинском референдуме» появился в Верховной Раде в марте. 

Согласно тексту проекта, предметом всеукраинского референдума могут быть следующие вопросы: об утверждении изменений в разделы I (Общие основы), III (Выборы. Референдум), XIII (Внесение изменений в Конституцию) Конституции; о решении вопроса общегосударственного значения; об утверждении закона о ратификации международного договора, предусматривающего изменение территории Украины; о прекращении действия закона Украины или отдельных его положений.

На всеукраинский референдум, согласно проекту, может выноситься одновременно не более трех вопросов. Результаты референдума не должен утверждать какой-либо государственный орган.

Решение, принятое во время референдума, может быть изменено путем всеукраинского референдума не ранее, чем через три года со дня его принятия.

Отметим, что в мае на пресс-конференции президент заявил, что в парламент вскоре внесут проекты законов об амнистии капиталов и пакет законопроектов о народовластии и о референдуме. 

В феврале Верховная Рада Украины в первом чтении проголосовала за изменения в Конституцию страны, Которые предугадывают, кроме прочего, сокращение количества народных депутатов с 450 до 300 человек. 

В январе народный депутат Руслан Стефанчук сообщил, что рабочая группа по разработке законопроектов по вопросам народовластия и прямой демократии разработала законопроект о всеукраинском референдуме, но он еще требует доработки.

  

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проєкт Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини.      Йдеться серед іншого про скасування адміністративного арешту на термін до 15 днів за незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення, … читати далi

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт, який передбачає скасування в Україні переходу з зимового на літній час і навпаки. «За» проєкт закону про обчислення часу в Україні проголосували 277 нардепів. Проте, в останню неділю березня стрілки годинника все ж доведеться перевести на годину вперед. Переведення часу відбудеться у ніч … читати далi

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь просить Нацполіцію вжити заходів реагування щодо інцидентів на мовному ґрунті, які сталися в Миколаєві та Одесі 2 і 3 березня відповідно. Про це повідомляє пресслужба Уповноваженого. «Приниження продавців через те, що вони виконували норму Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” … читати далi

Інститут масової інформації оприлюднив дані анонімного адресного опитування медійників, яке проводив у лютому, та зазначив, що у середньому 48% опитаних журналістів заявили, що гендерний баланс у медіа є важливим завжди. Втім, 40% сказали, що він важливий тільки в окремих випадках. А 9% опитаних ІМІ медійників висловилися проти дотримання гендерного балансу в медіа. Між … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР