Два публічних звіти, опитування про продаж землі і тренінги для дітей: як одеські нардепи комунікували з виборцями у лютому

У рамках проєкту «Інформована взаємодія жителів та народних депутатів Одеської області» Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» підготувала черговий моніторинг про підходи, які використовуються для взаємодії з громадянами щодо проблем виборчого округу всіх 11 народних депутатів, обраних на мажоритарних округах Одеси та області, а також народних депутатів, закріплених за Одеською областю парламентськими фракціями.

Перший моніторинг було проведено за підсумками роботи у грудні, другий – у січні. Огляд стосується роботи 14 народних депутатів: Олега Колєва, Анатолія Урбанського, Олексія Гончаренка, Антона Кіссе, Олексія Леонова, Сергія Колебошина, Степана Чернявського, Олександра Ткаченка, Ігоря Васильковського, Артема Дмитрука, Олександра Горенюка та «списочників» Миколи Скорика, Андрія Кожем’якіна й Андрія Костіна.

Моніторинг взаємодії народних депутатів із виборцями щодо проблем виборчого округу здійснювався за понад 30 показниками. Як і раніше, не вдалося отримати жодної інформації стосовно роботи з виборцями А. Кожем’якіна. Аналітики проєкту також змогли отримати інформацію про відповідну діяльність Олександра Горенюка, Степана Чернявського. Миколи Скорика, Олександра Ткаченка та Ігоря Васильковського лише з їх сторінок у соціальній мережі Facebook.

За результатами моніторингу встановлено, що з 14 народних депутатів особистий прийом виборців у лютому здійснювали, як і в січні, дев’ятеро (крім Степана Чернявського, Ігоря  Васильковського, Миколи Скорика, Сергія Колебошина й Андрія Кожем’якіна). 

Серед тих, хто проводив прийом, левова частка припадає на місто Одесу (5 обранців). Олексій Гончаренко проводив прийом на своєму окрузі в містах Балта, Подільськ, Саврань; Олександр Ткаченко – у містах Кілія, Татарбунари, Білгород-Дністровський; Антон Кіссе – у Болграді та Кілії, Анатолій Урбанський – в Рені та Ізмаїлі, а помічники Сергія Колебошина – в Овідіополі.

Семеро з тих, хто проводив прийом, інформували виборців про його дату, час і місце через соціальні мережі, двоє додатково інформували через друковані ЗМІ, один використав можливість розмістити оголошення в приміщенні органу влади, один інформував також через роздачу флаєрів, четверо – через попередній запис.

Майже всі, хто проводив особистий прийом – восьмеро депутатів – отримали колективні звернення. 

Артем Дмитрук і Олексій Леонов повідомили, що отримали колективні звернення щодо житлово-комунального господарства. Крім того, до О. Леонова зверталися через незаконну забудову, з питань благоустрою прибудинкової території і торгівлі в дворах багатоповерхових будинків. Андрій Костін отримав звернення про недопущення ліквідації Державної екологічної інспекції Чорноморсько-Азовського господарства. Антон Кіссе мав звернення на три теми: об'єднання громад, збереження лікарень і ремонт будинку культури. Через помічників до Сергія Колебошина звернулися з проханням організувати автобусні перевезення, забезпечити прохід до моря, посприяти капітальному ремонту автошляхів, ліквідації стихійних звалищ. Крім того, після негоди 24 лютого цього року колектив Овідіопольського центру первинної медико-санітарної допомоги звертався з проханням посприяти ремонту покрівлі. Олексій Гончаренко отримав звернення про недопущення закриття заводу в с. Писарівка Кодимського району, а також звернення з проханнями замінити вікна і не допустити закриття психоневрологічних диспансерів. Олександру Горенюку підготували колективне звернення щодо розвитку ОСББ, а до Олега Колєва інвестори недобудов звернулися щодо захисту їх прав. Також він отримав звернення щодо роботи приватної котельні, а голови кооперативів звернулися до депутата з приводу тарифів на теплопостачання.  

Звернення виборці подавали особисто під час прийому, а також електронними засобами та звичайною поштою.

Стосовно публічних зустрічей з громадянами, то їх провели 9 обранців. 

З них восьмеро проводили неформальні зустрічі з виборцями, причому Олександр Горенюк брав участь в організації тренінгів щодо протипожежних заходів в школах, а Олексій Леонов проводив зустрічі з виборцями у спеціально встановлених наметах. Микола Скорик уточнив, що мав зустріч з професійними/галузевими об’єднаннями.

Під час цих зустрічей громадяни найчастіше підіймали питання недобудов – двічі, ринку землі – двічі, функціонування ОСББ – двічі, питання ЖКГ – тричі, а також об’єднання громад, скарги на роботу правоохоронних органів, незаконну забудову, тарифи на послуги ЖКГ тощо. 

На переважній більшості зустрічей велося документування їх змісту, найчастіше шляхом занотовування найбільш важливих питань помічниками у довільній формі. Олег Колєв також поінформував, що під час таких зустрічей приймалося рішення подати депутатське звернення, а у Олексія Леонова вівся протокол зустрічей.

Упродовж лютого, як і в січні, жоден нардеп не брав участь у роботі місцевих рад.

Так само жоден депутат не брав участь у розгляді місцевими органами державної влади і органами місцевого самоврядування пропозицій та вимог громадян щодо проблем виборчого округу, при цьому Андрій Костін поінформував, що участь брали його помічники.

Водночас Олексій Гончаренко спілкувався з виборцями під час прийому головного лікаря Куяльницької ОТГ та проводив спільний прийом з керівником департаменту ЖКГ Подільської міської ради.

Троє нардепів - Артем  Дмитрук, Олег Колєв і Олексій Леонов ініціювали проведення опитування громадської думки на своїх округах. А. Дмитрук, як і в січні, проводив його з питань ставлення до ринку землі, миру на Донбасі, хаотичної забудови узбережжя, міської влади, які проблеми перш за все треба вирішувати в країні, місті і Київському районі. О. Колєв проводив опитування щодо вивозу сміття у приватному секторі, О. Леонов – про ринок землі, ставлення до виборів на окупованих територіях Донбасу, хто має нести відповідальність за незаконну забудову узбережжя, ставлення до вираження недовіри Одеському міському голові та депутатам Одеської міської ради, кого бачать наступним мером, яку проблему необхідно вирішувати в першу чергу.
Майже всі депутати за результатами розгляду звернень громадян готували депутатські звернення та запити, а в трьох випадках проблеми потребували надання правової або матеріальної допомоги. 

П’ятеро нардепів повідомили, що здійснюють попередню класифікацію та аналіз отриманих звернень та повідомлень від громадян. За попередньою оцінкою О. Гончаренка і С. Колебошина, близько 5% звернень свідчать про проблеми у виборчому окрузі, що потребують додаткового втручання депутата. У О. Леонова цей показник оцінили у 30%, а у О. Колєва і А. Костіна – у понад 80%. 

Четверо обранців зазначили, що результати класифікації та аналізу звернень використовуються ними для ідентифікації системних проблем виборчого округу. Так, А. Костін визначив такою судову реформу; О. Гончаренко - ремонт доріг, ринок землі, індексацію пенсій; О. Леонов – ЖКГ і незаконну забудову; О. Колєв - обрізку дерев і пожежну безпеку.

Двоє нардепів – О. Гончаренко і А. Урбанський - проводили публічні звіти перед громадянами на публічних зустрічах. Крім того, шестеро повідомили, що інформують виборців про свою роботу через ЗМІ – телебачення та газети.

Всі нардепи (крім А. Кожем’якіна) інформують про свою діяльність через інтернет (сайти або соціальні медіа), причому троє роблять це щодня (О. Гончаренко, О. Колєв і М. Скорик), решта – кілька разів на тиждень або на місяць, а А. Дмитрук робить це кілька разів на день. Переважно депутати пишуть про свою роботу у Верховній Раді, про плани та дії щодо вирішення системних проблем виборчого округу, про зміст поданих ними звернень/запитів тощо.
Семеро обранців повідомили, що надавали громадянам та їх об'єднанням, які особисто зверталися до них, персональні відповіді щодо звернень.  

Підготовку матеріалу здійснено в межах проєкту Одеської обласної організації ВГО «Комітет виборців України» «Інформована взаємодія жителів та народних депутатів Одеської області – запорука демократичного представництва», що є частиною Програми USAID «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Східна Європа.

                
 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Невідомі злочинці в ніч на 21 жовтня спалили редакцію видання «Альтернатива.орг» в Овідіополі Одеської області.  Про це повідомив голова Національної спілки журналістів Сергій Томіленко.  Він зазначив, що це уже другий злочин, скоєний проти місцевого незалежного медіа протягом тижня. Так у суботу, 17 жовтня, головного редактора «Альтернативи» Романа Варшанідзе побили троє невідомих під час зйомок. … читати далi

Детективами Національної поліції в Одеській області 20 жовтня, за підозрою у шахрайському заволодінні нерухомим майном Державної фіскальної служби України затримали двох громадян України. Про це повідомили у пресслужбі прокуратури Одеської області. З’ясовано, що зловмисники ініціювали перед приватним нотаріусом - державним реєстратором питання про проведення державної реєстрації за іншою особою права власності … читати далi

Одеська районна територіальна виборча комісія увечері 19 жовтня ухвалила постанову «Про дострокове припинення повноважень Таїровської селищної територіальної виборчої комісії Одеського району Одеської області». Як повідомляє спостерігач ОПОРИ, який був присутній на засіданні Одеської районної ТВК 19 жовтня, спочатку комісія прийняла рішення про заміни у складі Таїровської селищної ТВК. Заміни стосувалися … читати далi

Минулої доби на території Одеської області за даними лабораторного центру COVІD-19 лабораторно підтверджено методом тестування полімеразної ланцюгової реакції в 614 осіб. Про це повідомили у пресслужбі Одеської обласної адміністрації.  Таким чином в регіоні зафіксовано вже 19 тисяч 957 випадків коронавіруса з початку пандемії, а летальних випадків вже 301. Нових летальних випадків зафіксовано п'ять … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР