Рада Європи рекомендує Україні захистити виборчі права переселенців

07 листопада 2018 р. 12:25

У Раді Європи рекомендували Україні забезпечити виборчі права внутрішньо переміщених осіб та швидше ухвалити законопроект №6240.

6 листопада 2018 року Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи на своєму 35-му пленарному засіданні у Страсбурзі проголосував за доповідь “Права голосу на місцевому рівні як елемент успішної довготермінової інтеграції мігрантів та внутрішньо переміщених осіб  у муніципалітети та регіони Європи”.

Як повідомив міжнародний старший радник IFES Гаральд Джепсен, основна частина обговорення на пленарному засіданні була присвячена питанню неналежного захисту виборчих прав внутрішньо переміщених осіб, що були змушені покинути свої домівки внаслідок російської агресії. Кілька промовців від української делегації виступили на підтримку законопроекту №6240 щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян, який був розроблений спільно ГО “Громадський холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ”, Громадянською мережею ОПОРА та Міжнародною фундацією виборчих систем.

Нагадаємо, що законопроект №6240 було зареєстровано в парламенті 27 березня 2017 за підписами 24-х народних депутатів, але проект закону досі не винесено на розгляд в сесійну залу. 

Доповідач Жос Винен (Нідерланди) закликав всіх українських делегатів працювати над ухваленням законопроекту №6240. Він нагадав, що це не є питанням політичної волі, а – зобов’язання української держави за міжнародними договірними зобов’язаннями, щоб її громадяни мали можливість реалізувати своє конституційне право голосу на місцевому рівні на практиці. “У доповіді Конгресу про спостереження за місцевими виборами в Україні в 2015 році ключовою рекомендацією було необхідність розширення права голосу для вимушених переселенців набагато раніше, ніж місцеві вибори-2020. Ми раді дізнатись, що в Україні існують ініціативи, спрямовані на реалізацію нашої рекомендації”, – сказав він.

“Право голосу є природною відправною точкою для успішної довгострокової інтеграції, оскільки голосування сприяє активній участі ВПО в життя своєї спільноти…Конгрес цілеспрямовано вивчив міжнародні стандарти і передову практику надання права голосу ВПО на місцевому рівні. Внаслідок цього він рекомендує Комітету міністрів запропонувати урядам держав-членів забезпечити умови для того, щоб:

– вимоги щодо проживання не перешкоджали ВПО реалізовувати свої виборчі права, зокрема, щоб процедури для зміни місця проживання відповідали тому, щоб ВПО могли легко, без зайвих перешкод або затримок змінювати реєстрацію зі свого виборчого округу в новий (і навпаки);

– правові положення не вимагали від ВПО вибирати між використанням права голосу і права на отримання статусу ВПО і/або соціальної допомоги”, – зокрема йдеться в Рекомендації.

Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи є консультативним органом Ради Європи. Він представляє інтереси органів місцевих і регіональних влад 47-и держав-членів Ради Європи. Пріоритетами Конгресу є зміцнення та захист інтересів органів місцевих і регіональних влад, забезпечення їх участі у процесах європейської інтеграції, моніторинг дотримання державами-членами Ради Європи положень Європейської хартії місцевого самоврядування та спостереження за місцевими та регіональними виборами, які відбуваються в цих країнах. Конгрес консультує Комітет міністрів та Парламентську асамблею Ради Європи з усіх аспектів розвитку та реалізації місцевої і регіональної політики. Засідання Конгресу проводяться в приміщенні штаб-квартири Ради Європи у Страсбурзі.

“Вперше Конгрес підготував резолюцію по внутрішньо переміщених особах”, – написали на фейсбук-сторінці Української делегації Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи.

Нагадаємо, що в Одесі також відбулися дискусії та заходи щодо захисту виборчих прав переселенців.
 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Сотрудники представительства Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека в Одесской области повторно проинспектировали Центр социально-психологической реабилитации детей Одесского городского совета. Целью визита было выяснить, устранены ли нарушения прав воспитанников ЦСПРД, обнаруженные во время предыдущего визита, а также изучить обстоятельства побега 10 детей, которые произошли в течение ноября. Проверяющие обнаружили, … читати далi

Коммунальное некоммерческие предприятия «Городская больница №8 Одесского городского совета» объявило тендер для поиска компании, которая будет оказывать учреждению керейтинговые услуги в течение ближайших четырех лет. Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. Речь идет об организации пациентов больницы с 1 января 2020 года по 31 декабря 2023 года. Всего … читати далi

Адвокат городского головы Одессы Геннадия Труханова и председателя постоянной комиссии по вопросам коммунальной собственности Одесского городского совета Василия Шкрябая просил Верховный суд вернуть дело о покупке админздания завода «Краян» в одесский суд. Адвокат указывал, что апелляционная палата Высшего антикоррупционного суда открыла производство по жалобе Специализированной антикоррупционной прокуратуры на оправдательный приговор … читати далi

Сотрудники прокуратуры обнаружили в Центре социально-психологической реабилитации детей службы по делам детей Одесской областной государственной администрации («Свитанок») «мертвые души». Об этом сообщила бывший главный редактор издания «Украинская служба информации» Ирина Гриб. По ее словам, фиктивные сотрудники достались нынешнему директору центра «по наследству» от предыдущего. ««Свитанок» - помимо всех «чудес», которые … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР