Одеський КВУ вимагає звіту від правоохоронців щодо розслідування нападів на активістів

24 вересня 2018 р. 17:28

Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” обурена зухвалим замахом на Олега Михайлика та вважає його черговим підтвердженням терору, розгорнутого в Одеському регіоні проти громадських активістів та журналістів.

Про це йдеться в заяві організації.

"Ми підкреслюємо, що численні напади на членів громадських організацій, журналістів та правозахисників великою мірою стали можливими через відсутність ефективного прозорого розслідування подібних злочинів, починаючи з лютого 2014 р., притягнення до відповідальності організаторів та замовників та через відсутність належної реакції з боку Президента України та керівництва правоохоронних органів на кричущу ситуацію, яка склалась в Одесі. 

Продовження практики терору та залякування, відсутність належного покарання винних в нападах та подальше ігнорування виконавчою владою цих негативних тенденцій веде до дестабілізації ситуації в Одеській області і становить безпосередню загрозу для громадської та національної безпеки.

В зв’язку з цим ми вимагаємо:

Від МВС, Національної поліції, прокуратури та СБУ в Одеський області публічно відзвітувати щодо результатів розслідування резонансних злочинів проти громадських активістів та журналістів, забезпечити їх прозоре, ефективне, оперативне розслідування та притягнення до відповідальності не тільки виконавців, а й організаторів та замовників.

Від Президента України, міністра МВС та Генерального прокурора – публічно засудити напади на активістів та журналістів в Одесі, взяти під особистий контроль та забезпечити прозоре, ефективне, оперативне розслідування та притягнення до відповідальності всіх причетних до здійснення цих злочинів осіб, включно з кадровими рішеннями відносно керівників відповідних структур в Одеський області у випадку їх нездатності забезпечити це. 

Ми закликаємо представників дипломатичних місій та міжнародних організацій, що акредитовані в Україні та підтримують цінності демократії та громадянського суспільства, звернути увагу на практику терору проти громадських активістів та журналістів, що напередодні нового виборчого циклу формується в Україні, та включити питання недопущення продовження подібного залякування та фізичного тиску до порядку денного обговорення з Президентом України, міністром МВС та Генеральним прокурором України", - йдеться у заяві.

Нагадаємо, 22 вересня невідомий вистрілив у лідера міської організації партії "Сила людей" в Одесі Олег Михайлика. Він пережив клінічну смерть, та наразі знаходиться в лікарні в важкому стані.  
 

Підписуйтесь на розсилку найголовніших новин в telegram. Дізнавайтеся першими про найважливіші та найцікавіші події Одеси!

інше

Офицера управления Службы безопасности Украины в Одесской области подозревают в присвоении денег, выделенных на командировочные расходы. Расследование ведет Государственное бюро расследований, отмечает издание 368.mediа. В ГБР получили материалы из управления внутренней безопасности СБУ о возможном коррупционном проступке сотрудника. Указывается, что офицер преступил закон во время командировки в Краматорск. С 26 … читати далi

Хозяйственный суд Одесской области объявил тендер для выбора компании-поставщика четырех комплектов фиксирования судебного заседания в режиме звуко-записи видео-записи, и видеоконференцсвязи (без TV панелей). Соответствующая информация опубликована в системе электронных закупок Prozorro. Суд намерен провести открытые торги 2 декабря. Ожидаемая стоимость закупки - 320 тысяч гривень. То есть за один комплект … читати далi

Кабинет министров Украины поддержал проект усиления системы морской безопасности и охраны границы благодаря покупке 20 патрульных кораблей французской компании ОСЕА, стоимостью 136,5 миллионов евро. Об этом сообщил министр внутренних дел Украины Арсен Аваков. Министр отметил, что в ближайшее время правительства Украины и франции подпишут соответствующий договор, после чего его должен … читати далi

Коммунальное некоммерческое предприятие «Городская клиническая больница № 11» Одесского городского совета объявило тендер для выбора компании, которой заплатят за услуги по предоставлению питания больным. Соответствующее определение опубликовано в системе электронных закупок Prozorro. По данным системы, руководство больницы готово заплатить 45 миллионов 785,6 тысяч гривень за 408 тысяч 800 порций еды … читати далi

You control прозоро пресс-рум КВУ ЦПР